Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Nathan Never 1.ve 2. fasikülü bitirdim az önce benim gibi bilim kurgu seven bir adam için güzel hikayelerden oluşan bir arşivi kitaplığıma eklediğimi tahmin ediyorum.2001 uzay efsanesine göndermeler hoşuma gitti.Nathan da bundan sonra listemizdedir.Eee şimdi ne okuyacağım duyar gibi oluyorum evet designer73 bağırıyor Tex zamanı :) Tex süper cilt 28'e başlayacağım durmak yok yola devam.Martin amca nerelerdesin......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 20 Şubat, 2012, 22:05:29
Nathan Never 1.ve 2. fasikülü bitirdim az önce benim gibi bilim kurgu seven bir adam için güzel hikayelerden oluşan bir arşivi kitaplığıma eklediğimi tahmin ediyorum.2001 uzay efsanesine göndermeler hoşuma gitti.Nathan da bundan sonra listemizdedir.Eee şimdi ne okuyacağım duyar gibi oluyorum evet designer73 bağırıyor Tex zamanı :) Tex süper cilt 28'e başlayacağım durmak yok yola devam.Martin amca nerelerdesin......

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2158.0.html

Şu başlığı bir oku bence. ;)

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Şubat, 2012, 23:10:57
Alıntı yapılan: hennessy - 20 Şubat, 2012, 22:05:29

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2158.0.html

Şu başlığı bir oku bence. ;)

Teşekkür ederim Umar abi okuyacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Masal Mafya... Yalnız albümde sorun var gibi. Sayfa numaraları düzgün olmasına rağmen bazı hikayeler yarım kalıyor, daha anlatacağı bir sayfa daha var sanki Perker'in...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Kahire'den sonra Masal Mafya'yı okumuştum. Beylerbeyi'nde geçen çocukluk hikayeleri, özellikel futbol macerası çok güzel.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Şubat, 2012, 10:51:48
... Beylerbeyi'nde geçen çocukluk hikayeleri, özellikel futbol macerası çok güzel.

Ersin Karabulut'un Sandıkiçi sayfası gibi. Perker'in çizgi anıları da keyifle okunuyor. Albümde anıları dışındaki çalışmaları da var... Bir de güzel sanatlar fakültesinde aynı sınıfta okuduğu Çengelköylü Yıldıray geçiyor bir karede. Sanıyorum Yıldıray Çınar'dan bahsediyor!

pizagor

Büyülü Rüzgar'ın 108. ve 109. sayılarını okudum. Güzel bir hikaye ama yine de ilk 50 - 60 sayının tadını alamıyorum bir türlü... Büyülü Rüzgar ve Zagor'da zevklerim örtüşüyor, hikaye ne kadar fantastik olursa, ne kadar fantezi öğeleri içerirse, ne kadar klasik westernden uzaklaşırsa o kadar hoşuma gidiyor...

kalidor

Özgür o zaman Conan okumalısın... Sınırsız fantezi, sıfır western :)
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Konuyu Conan'a saptırmak için her fırsatı değerlendiriyorsun sevgili Fatih :)

BU arada Conan'ı severek okurum. Sadece Kurt Busiekdi değil mi, onun imzasını taşıyan seriye bir türlü elim gitmedi... Ben Marvel dönemini seviyorum...

drfuhrer

evrenin çizgi tarihi adlı kitap;insanı,geçmişi biraz olsun düşünmeye iten güzel bir kitap diye düşünüyordum.ancak peygamberlere yönelik çok ağır ithamları acaip sinir etti beni.lut peygamberin kızlarıyla cinsel anlamda beraber olduğu,musa peygamberin bir şarlatan olduğu,tanrıdan alaycı bir şekilde 'YEHO' diye bahsedişi deli etti beni.ne şerefsiz adamlar-yazarlar-çizerlerler var bu dünyada yahu >:( >:( >:(

pizagor

Alıntı yapılan: ArAmAS - 23 Şubat, 2012, 11:27:37
...lut peygamberin kızlarıyla cinsel anlamda beraber olduğu...

Bu mevzu çok uzar ve istenmeyen noktalara gider. Kitabı henüz okumadım, o yüzden yorum yapamam (ilk cümledeki nedenden dolayı yapmak da istemem) ancak en azından yukarıdaki ifadenin birebir Tevrat'ta hikaye edildiğini de bilmekte fayda var. Bu yalandır dendiği takdirde o kitapta yazanlara inanan yüzmilyonlarca insanın inancına saldırılmış olur...

Bu platformdaki arkadaşlarımdan ricam din, siyasi görüş gibi konularda yorum yapmamaları. Eğer burada bir huzur ve paylaşım ortamı varsa bunun sebeplerinden biri de bu tuzağa düşmüyor olmamızdır...

Sevgiler...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Şubat, 2012, 11:39:10
... Beylerbeyi'nde geçen çocukluk hikayeleri, özellikel futbol macerası çok güzel.

Ersin Karabulut'un Sandıkiçi sayfası gibi. Perker'in çizgi anıları da keyifle okunuyor. Albümde anıları dışındaki çalışmaları da var... Bir de güzel sanatlar fakültesinde aynı sınıfta okuduğu Çengelköylü Yıldıray geçiyor bir karede. Sanıyorum Yıldıray Çınar'dan bahsediyor!

yıldıray için kısa bir bilgi girelim :
"1976 yılında Ankara'da doğdu. Çankaya Güzel Sanatlar Lisesinden ve daha sonra Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Çapa Çizgiroman Grubu'nun kuruluşunda yer aldı. 1997'den itibaren çizgiroman fanzin dergileri üretmeye başladı. 2000 yılından sonra İstanbul'a taşındı ve çeşitli animasyon projelerinde yer aldı, reklam ve sinema storyboard'ları hazırladı. 2003 yılında ilk profesyonel çizgiroman işi Karabasan Arkabahçe Yayıncılık tarafından yayımlandı. Bu sıralarda A.B.D.deki "The Digital Webbing Presents" dergisinde basılan çalışmaları ile dikkat çekerek "Nothingface" isimli bir grafik roman çizdi. 2007 yılından itibaren Image Comics firmasından çıkan Noble Causes dergisinin daimi çizeri olmuştur."
perker ise sanırım istanbulda okudu ve 72 doğumlu.. ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 23 Şubat, 2012, 12:04:21

"1976 yılında Ankara'da doğdu. Çankaya Güzel Sanatlar Lisesinden ve daha sonra Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Animasyon bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Çapa Çizgiroman Grubu'nun kuruluşunda yer aldı. 1997'den itibaren çizgiroman fanzin dergileri üretmeye başladı. 2000 yılından sonra İstanbul'a taşındı ve çeşitli animasyon projelerinde yer aldı, reklam ve sinema storyboard'ları hazırladı. 2003 yılında ilk profesyonel çizgiroman işi Karabasan Arkabahçe Yayıncılık tarafından yayımlandı. Bu sıralarda A.B.D.deki "The Digital Webbing Presents" dergisinde basılan çalışmaları ile dikkat çekerek "Nothingface" isimli bir grafik roman çizdi. 2007 yılından itibaren Image Comics firmasından çıkan Noble Causes dergisinin daimi çizeri olmuştur."

Yaşları birbirine yakın ve her ikisi de Eskişehir'de güzel sanatlar üzerine (hatta her ikisi de çizgifilm olabilir) okudukları için acaba demiştim...

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Şubat, 2012, 12:18:10
Alıntı yapılan: yunusmeyra - 23 Şubat, 2012, 12:04:21

Yaşları birbirine yakın ve her ikisi de Eskişehir'de güzel sanatlar üzerine (hatta her ikisi de çizgifilm olabilir) okudukları için acaba demiştim...

Açıkçası ben de Yıldıray Çınar zannetmiştim o arkadaşı:)
Crom! Ölüleri Say...