Epileptik - KaraKarga Yayınları

Başlatan memospinoz, 21 Aralık, 2016, 19:15:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

Şimdilik söyleyebileceğim bkm kitaptan gelen son kolimde epileptik vardı. Çizgi romanlar hakkında neredeyse hiç bir fikri olmayan bir ögretmen arkadaş okumak üzere aldı. Ertesi gün baktım elinden düşürmüyor. çizgi romanları basit macera kitapları sandığını ama epileptikin kendi deyimiyle; " ciddi ciddi edebiyat olduğunu" söyledi. Başka böyle çizgi romanlar var mı, ne okuyabilirim falan diye sormaya başladı

Nightrain

Alıntı yapılan: kedidiro - 20 Şubat, 2017, 22:30:11
Şimdilik söyleyebileceğim bkm kitaptan gelen son kolimde epileptik vardı. Çizgi romanlar hakkında neredeyse hiç bir fikri olmayan bir ögretmen arkadaş okumak üzere aldı. Ertesi gün baktım elinden düşürmüyor. çizgi romanları basit macera kitapları sandığını ama epileptikin kendi deyimiyle; " ciddi ciddi edebiyat olduğunu" söyledi. Başka böyle çizgi romanlar var mı, ne okuyabilirim falan diye sormaya başladı

Gügezgini, Siradan Zaferler, Pyongyang.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Geçen hafta içi başladım, birkaç güne yaymak suretiyle haftasonu bitirdim...

Öyle bir anda başlayıp bitecek bir eser değil, bana biraz yoğun geldi...Eser hakkındaki şahsi fikrim ise mükemmel olduğu yönünde...Çok fazla epilepsi krizine denk gelmedim ama sayfalarda bana hem krizi, hem de kriz geçirenin yakınlarında zaman içerisinde anormalliğini yitiren teslimiyet psikolojisini yaşattı...Aslında abisini anlatmıyor üreticisi...Abisi için ya da abisinin hastalığı için ortaya çıkmış bir eser değil...Kişisel ve kendine dönük bir eser ama abisi ve hastalığı hem hayatında, hem de gelişim sürecinde öyle bir yer kaplıyor ki, ister istemez kitabın çoğunluğu abisi hakkında ve onun için yapılmış izlenimi veriyor...Kitap, epilepsi hastası bir abinin yer aldığı 5 kişilik bir ailede yetişen ortanca çocuğun hikayesi...

İkinci kez okuyacağımı sanmıyorum, tek sefer yetti ama kesinlikle grafik roman en iyiler listemde her daim ilk 5'te yer alacak muhteşem bir eser okumuş oldum...KaraKarga'ya teşekkürler...Bu muhteşem eseri gözüm kapalı tavsiye ederim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com