KEN PARKER RODEO YAYINCILIK

Başlatan hanac, 07 Kasım, 2009, 18:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Hakkaten günün en güzel haberi.  :D
Crom! Ölüleri Say...

haysat

Gerçekten çok güzel bir haber.
Tay yayınlarından çıktığında severek okuduğum bir macera idi.

Bitecek bu seri başka yolu yok.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

emre ozdamarlar

Gurbette olup kacirdigima en uzuldugum cizgi roman Ken Parker olabilir.

DAMPYR

Nihayet tamamlamaya karar verdiler galiba... :D :) ;)

kalidor

Dün akşam okudum. Aksiyonun az, konuşmanın nispeten bol olduğu bir macera olmuş. İlk defa bir Ken Parker macerasında (rüyalar vasıtasıyla) metafizik öğelerin bu kadar yer aldığını da söylemeliyim.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Rodeo yayıncılık tarafından yayınlan Ken Parker'in 48 nolu "Vahşi Irk" yeni sayısını  Kuzgun dan promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Ken Parker 48

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Uzun bir aradan sonra okur yazar kovboyumuza kendi deyimiyle dağlımıza kavuştuk. Bu arada Ken kendisini dağlı olarak tanımladıktan hemen sonra kaptanın mountain-man demesi de çeviri (!) açısından ilginçti. Belki İtalyancasında da İngilizce geçiyordur bilemem.  Bence şimdiye kadar görmediğimiz kadar sert ve rolünü iyi oynayan bir Ken Parker var bu macerada. Akıllarda kalacak bir macera mı derseniz değil ama yine de elinizden bırakmadan okuyorsunuz. Rodeo 1-2 sayfa önsöz, vahşi batıyla ilgili birkaç not eklese ne iyi olacak ama artık adamların sıfır iletişimine alıştık. Bu arada Cem Özüduru'nun yeni albümü "Şafak Ayazı" da yakında çıkıyormuş. Arka kapağın iç kısmında reklamı var.
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Bu seri bitmesine bitecekte ne zaman bilemem.Ben bize yapılan tüm saygısızlıklara karşın Ken Parker hatrına bu diziyi takip ediyorum.Diğer yayınlarını ise Ken Parker bitmeden asla almama kararımı ısrarla devam ettireceğim.Ken ne zaman biter ben o zaman alırım.Onların keyifleri bileceği gibi bizimde keyfimiz bilir.

Mountain-man olayını sevdim White Sea kadar yaratıcı ;D ;D ;D

NIC

Ken Parker'ın ilk sayılarını okuma fırsatını daha önce bulamamıştım,15 tatilde güzel bir fırsat yaratınca 1. sayıdan yüklendim seriye.İlk sayılarda Milazzo'nun şu anki saf çizimlerine ulaşamadığı bariz görülmekte,senaryolarda daha tam oturmamış derken Chemako hikayesi çıkıverdi karşıma.

Ken hafızasını kaybetmiş halde kızılderililerin arasında yaşamaya başlar ve yazar iki kültür arasındaki farklılığı yada boşluğu çok saf ve acımasız birşekilde anlatır.Küçük ağacın eğitimi kitabını okurken hissettiklerime benzer duygular hissetim bu kitapta.Bence kesinlikle bir Başyapıt

tommikser

Bizde yayınlandı mı bu sayı?

BAHADIR

Alıntı yapılan: tommikser - 31 Ocak, 2015, 20:38:23
Bizde yayınlandı mı bu sayı?

Çok ayıp...:)

Ken Parker'ı şu hikaye bu hikaye diye ayırmak büyük bir hata olur... Belki de en naif hikayesi başlangıç sayısı olan 1. sayıdır... Ama 1. sayı bile Ken Parker'ın hayatında bir dönüm noktasıdır... 2. sayı ile birlikte her sayı ayrı bir keyif ayrı bir heyecandır...

Rodeo'yu düzensiz baskılarından ötürü (Aslında kendi içinde istikrarlı ve düzenlidir) her ne kadar eleştirsenizde Ken Parker'a kattığı kalite ve ilk sayısından itibaren şaşmayan edisyonundan ötürü ne kadar teşekkür etsek azdır...

Şu an Türkiye de benim nezdimde en kaliteli ve kitaplarında standart edisyonu tutturan tek yayınevi...

Mister NO

haysat

Ken Parker okunmaz,okurken sanki hikayenin içinde yaşıyormuş gibi olur insan ve kendini öyle bir kaptırırki bir çok macerada sanki Ken Parker'le  omuz omuza gibi olursun.

Tamam Rodeo yayıncılık belki hakkını vermiyor ama bizde sindire sindire okuyoruz.

Ve umutluyum,bitecek bir gün
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

NIC

Bir sıkıntıda Ken Parker'ın son sayılarının idefix gibi sitelerde olmaması.Güneş Chemako'yu kesinlikle oku derim hatta yapabiliyorsan 1. sayıdan başla benim gibi.

Gambit

en sevdigim maceralardandir benim de Chemako

Ken Parker - nam-i diger Alaska nin zaten her sayisi sinema kalitesinden senaryolara sahip