Odakitap

Başlatan ferzan, 30 Haziran, 2019, 17:55:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Forumda ayrı bir başlığı olmadığını; Eganba ve Babil ile ortak başlığı olduğunu fakat diğerlerinin ayrı başlıkları olmasına rağmen Odakitap 'ın olmadığını fark ettim. Hazır forumda bir Kidega fırtınası eserken, yaptığım alış verişlerden son derece memnun kaldığım Odakitap 'ı bahaneyle biraz övmek istedim.

Ben internet alışverişlerime 2016 sonunda başladım. 2014 'ten beri forumumuzda Haysat nickiyle bilinen Ali Abi vesilesiyle çizgi romanlarımı her ay alırım, hâlâ daha böyledir bu. Bir de çizgi romana ek ya da harici kitap alımlarım ya da eksik tamamlamalarim oluyordu, bunlarda da muhteşem üçlüm İdefix, Odakitap ve Nadir Kitap idi.

Uzun bir süre İdefix favorimdi, alternatif olarak Odakitap 'ı kullanıyordum ama son bir buçuk senedir tamamen Odakitap 'a döndüm.

Her şeyden önce çok ilgililer. Satın alma esnasında artık şakaya vurdugum yüksek kondisyon tembihlerimi benden daha fazla ciddiye alıyorlar. Kolilemenin mükemmelliğini geçtim, benim bile dert etmeyeceğim ufacık bir kıvrılma için bizzat arayıp soruyorlar (stokta da bir tane kalmışsa), fotoğraf göndermemizi ister misiniz diyorlar. Ben böyle ilgili müesseseyi sevmeyeyim de ne yapayım?..

Bir de sitenin çok sevdiğim başka özelliği, İdefix 'in aksine "stokta var" ya da "şu kadar günde temin" yazıları. Muhtemelen başka sitelerde de vardır ama Odakitap 'ın sözüne sadakati bambaşka. Bazen beş günde temin yazan kitabı ikinci gün paketledikleri bile oluyor.

Ha, İdefix gibi stokta olanları hemen paketleyip kargoyu bölmüyor, stokta olanlar paketleniyor gözükürken temin aşamasindakiler dolayısıyla bekletiliyor ama müessese kontrolü dışında bir gecikme olacağı an daha fazla bekletmeden ya arayarak, ya da mail atarak özürler eşliğinde temini uzayacak kitabı sonraki hafta göndereceklerini söyleyerek mevcut siparişi kargoya veriyorlar.

Ben sabırsız olduğum için istediğim kitapları iki parça halinde sipariş veriyorum. Stokta olanlar ve birkaç gün temin süresi olanları ayrı ayrı veriyorum. Stokta olan kitaplar neredeyse aynı gün kargoya veriliyor (siparişi verdikten sonra birkaç saat içinde paketlenmekte olduğunu görüyorsunuz zaten). Temin süresi olanlar da söz verildiği sürede paketlenip kargolaniyor.

Ayrıca pek çok sitede olduğu gibi her daim %25 ve %30 'dan başlayan indirimleri kemikleşmiş durumda.

Odakitap bir buçuk yıldır favorim. Kitaplarima tembih ettigim sürece (ve etmediğimde de) benden daha fazla değer veren ve pireyi deve olarak görmekten çekinmeyen değerli çalışanlarından ötürü biriktirici ve koleksiyoncu dostu Odakitap 'ı herkese gözüm kapalı tavsiye ediyorum.

Aylık çizgi romanlarımda Ali Abi (Haysat), aylık kitap/dergi ve ekstralarımda Odakitap, bulamadığım ya da çok aradıklarımda da Nadir Kitap her daim favorim olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor bu gidişle.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Kauss

Uzun süredir buradan sipariş vermiyordum. Aradığım bir kaç çizgi romanı burada bulunca tekrar sipariş verdim.
Gözüme ilk çarpan ve beni memnun eden değişiklik şu olmuş;

10 adet çizgi romanı sipariş verdim. Ve kutusu bu çizgi roman boyutlarındaydı. Bu sebepten yolda sağa sola kayarak bir zarar görme ihtimalini engellemişler.
Bir diğer husus ise; kutuyu açtığımda beni direk 4 cm kalınlığında ( merak edip ölçtüm ) balonlu poşet/kağıt karşıladı. Kutunun üst kısmında kalan boşluğu tamamen bu katman ile doldurmuşlar. Kitaplara sarılı değildi. Ve hiç bir kitapta zarar yoktu.

Nemo

Alıntı yapılan: Kauss - 03 Kasım, 2020, 14:58:27
10 adet çizgi romanı sipariş verdim.

Dylan Dog siparisi mi? Gozum uzerinde, ona gore  ;D
Özel Alfa Ajanı

Kauss

Alıntı yapılan: Nemo - 03 Kasım, 2020, 23:15:01

Dylan Dog siparisi mi? Gozum uzerinde, ona gore  ;D

;D ;D yok bunda Dylan Dog yok. En baştan başlamaya karar verdim; nadir kitaptan sipariş verdim Dylan'ları. Bugün yarın elime ulaşması lazım. İnşallah pişman olmam  :)

Kauss

Övdüğümüz 3 gün yaşamıyor. Bir önce ki yazımdan sonra 2 adet siparişim daha oldu. İkinci siparişte yine sorun yaşamadım fakat üçüncü siparişimin tamamı elime geçmedi. 16 Kasım tarihinde sipariş verdiğim ürünlerden 6 tanesi hala temin aşamasında bekliyor. Temin süresi 5 gün yazdığı için, bu hafta kargoya verilir diye düşünüyordum fakat hala temin edilememiş gözükmekte.
Tek hoşuma giden özelliği; ilk temin ettiklerini kargoya verdiler ve elime ulaştı. Şimdi ikinci paketi bekliyorum, bakalım ne zaman gelecek.

OZAN BALIM

Eganba-Oda-Babil daha kitap yayınevinin sitesinde satışa girmeden kataloğa alıyorlar ve epey bekletiyorlar. Çok aceleniz varsa mutlaka "stokta" kontrolünü yapın. Geçen ay polisiye dergi tam 33 günde geldi bana. Ben kargo kalitesinden memnunum, idefix ile birlikte her üçünü de kullanıyorum indirim oranına göre.

memospinoz

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 25 Kasım, 2020, 22:20:07
Eganba-Oda-Babil daha kitap yayınevinin sitesinde satışa girmeden kataloğa alıyorlar ve epey bekletiyorlar. Çok aceleniz varsa mutlaka "stokta" kontrolünü yapın. Geçen ay polisiye dergi tam 33 günde geldi bana. Ben kargo kalitesinden memnunum, idefix ile birlikte her üçünü de kullanıyorum indirim oranına göre.

221B 👍

Kauss

Dün siparişim için mail atmışlar;

''... kitaplarınızın stoklarımıza giriş tarihi tedarikçi firma tarafından 01.12.2020 olarak bildirilmiştir. Ürünlerin stoklarımıza girişi sağlandıktan hemen sonra siparişinizin gönderimi sağlanacaktır.

Yaşanan bu gecikmeden dolayı sizlerden özür dileriz.

Bilgilerinize sunarız. ''

Durum can sıksa da, sormadan bilgi maili atmaları yine de hoş bir şey.

worldman

Benim bazı ürünlerim 20 gün sonra geliyor ama sorun etmiyorum güvenli ve kaliteli bir site.

Kauss

Son alışverişimde 12 kitap aldım. 4 tanesinde ciddi hasar mevcuttu. Belli bir süre alışveriş yapmayacağım buradan.

tunaorhun

Son siparişim iki günde geldi. Paketleme çok sağlamdı.

memospinoz

Demek ki bunların da bir standardı yok.  ;D
Yıl sonu hep bir gecikme, kötü paketleme olur zaten. Son ana bırakmamak lazım alışverişi.  :D