Vision - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 07 Mart, 2017, 19:22:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kauss

Paralelevren instagram hesabından duyurdu. Limitli sert kapağı satışa sunulmuş. Ekstradan 32 sayfalık ek sayfa içeriyormuş. İnternet sitelerinde satış fiyatı ise 180 TL gözüküyor.

memospinoz

Nightrain

Ben en iyisi karton kapaklısını alayım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

gizmoo

Amerika fiyatıyla aynı tutulmuş. :(
Biraz fazla değil mi ? :(
Heyecanla bekliyordum ama kursağımda kaldı :(

ilke

Arkadaşlar ben fiyat konusunda bir açıklama yapma gereği duyuyorum.

Bildiğiniz gibi normal cildin kapak fiyatı 61 TL ve 272 sayfa. İnternet satışıyla 45 liraya kadar alabiliyorsunuz ki şu anki piyasa fiyatlarında gerçekten uygun bir fiyat bu.
Sert kapakta ise 32 sayfa ilave tasarım sayfası ve inceleme metni var. 300 adet limitli ve fiyatı 180 TL.
Bu sert kapağı almayı düşünürken aklınızda şunları bulundurmanızı rica edeceğim.

-Bu limitli bir edisyon. Tekrar basımı olmayacak. Üzerine numaralandırma yapmamak bizim tercihimizdi ama sanırım numara olsaymış cilt daha özel olacakmış.
-Bu cilt bütçeyi biraz aşabilir ama normal edisyonu almak da seçenekler arasında her zaman. Şimdiye kadar yayınladığımız diğer sert kapak kitaplarda da hep aynısını yaptık. Örnek vermek gerekirse Essex County, Taksi Hikayeleri 1, Enki Bilal Bugünün Efsaneleri
-Bu cilt sadece ve sadece çizgi roman mağazalarında bulunuyor. Neredeyse her şeyin tekelleşmeye başladığı bugünlerde okurları D&R gibi zincir mağazalardan uzaklaştırıp çizgi roman mağazalarına yönlendirmemiz gerekiyor ve bu tarz özel edisyonlar da işte bu noktada çok büyük önem kazanıyor.
-Bu cilt telifsiz değil, yani arkasındaki bandrol gerçek, ISBN'i normal cildinkinden farklı (kimseye veya hiçbir yayınevine bir imada bulunmak için yazmadım bunu, lütfen yanlış anlaşılmasın). Bu tarz özel edisyonların yayınevinin nakit girdisine olan pozitif etkisi de bir gerçek.

Umarım yayınevi tarafında bu özel edisyonlar konusunda nasıl düşündüğümüzü açıkça anlatabilmişimdir.

Herkese selamlar.

hennessy

Cildi bugün gördüm kapak iyi olmuş. İnşallah satışı iyi olur İlke kardeşim. Soft kapağını aldım yakında okur yorumu mu yaparım araya kitaplar girdi başka :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Açıkçası, Tom King çok büyük bir iş başarmış. Ben de çok beğendim. Anne, baba, aile olmanın, aşık olmanın ve aşık kalabilmenin ne demek olduğu, ezcümle hayatın, "insanlığın" ve "hayatta yapılan seçimlerin ve fedakarlıkların" anlamı, Vision'un gözünden o kadar güzel, o kadar ince detaylarla anlatılmış ki, hayran olmamak elde değil.

2019'un bence en iyi işlerinden biri olmuş. Marmara Çizgi'ye bu özenli ve kaliteli iş için çok teşekkür ederim. Paraya kıyın ve muhakkak okuma listenize alın diyorum. Hatta paranız varsa Hc'sini alın, kütüphanenize bu ödüllü eseri koyun, kesinlikle değer.
They drew first blood...

Zeljko

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Nisan, 2019, 15:44:34
Açıkçası, Tom King çok büyük bir iş başarmış. Ben de çok beğendim. Anne, baba, aile olmanın, aşık olmanın ve aşık kalabilmenin ne demek olduğu, ezcümle hayatın, "insanlığın" ve "hayatta yapılan seçimlerin ve fedakarlıkların" anlamı, Vision'un gözünden o kadar güzel, o kadar ince detaylarla anlatılmış ki, hayran olmamak elde değil.

2019'un bence en iyi işlerinden biri olmuş. Marmara Çizgi'ye bu özenli ve kaliteli iş için çok teşekkür ederim. Paraya kıyın ve muhakkak okuma listenize alın diyorum. Hatta paranız varsa Hc'sini alın, kütüphanenize bu ödüllü eseri koyun, kesinlikle değer.

Mehmet, sipariş vermek için Yalniz Kurt ciltlerini bekliyordum ama senin bu mesajini okuyunca hemen sipariş geçtim, öte yandan uzun zaman sonra süperkahraman cildi de almiş oluyorum. Bakalım...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Mrtekin

Umarım beğenirsin, Behzat. Ben gerçekten çok beğendim. Eisner ödülünü boşa almamış. Tom King'in yazarlığına hayran oldum.
They drew first blood...

ZGeralt

Daha önce İngilizce olarak okumuştum bu seriyi, o yüzden Türkçe edisyonu ile ilgili yorum yapamayacağım ama ben de çok beğenmiştim. Süper kahraman  türünü sevmeyenlerin bile ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Hatta kahramanlıkla ilgili pek bir şey yok bu seride, Vision üzerinden insanlık sorgulaması var, yapay zeka ile yapılan bu tür sorgulamalara bilim-kurgu severler aşinadır ancak ana akım bir çizgi romanda bu denli başarılı yer verilmesini de takdir etmek lazım diye düşünüyorum.

Okuduğum en iyi Marvel çizgi romanlarından biri.

8.5/10
:)

pizagor

Harika bir hikaye okuyorum. Daha ikinci fasikülden Virginia'nın müptelası oldum. Bu karakterin altından ne çıkacak, meraktayım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

CIA'den istifa edip çizgiroman yazarı olmak  :)

Müthişti bu albüm. Referansıyla Mister Miracle'ı da arşive katacağım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kauss

Bir yerde konu dağılacak diye düşünüyordum fakat hiçte beklediğim gibi olmadı. Gayet olaylar birbirleriyle iyi bir şekilde bağlanmış. Değişik bir tat arayanlar için ideal bir çizgi roman

darbove

Rafta duran ve gözüme batan bir seriydi. Herkes tarafından övüldüğü için beklenti yüksekti. Okurken aklım planet hulk hikayesine gitmişti. Gerçekten konu ve tema bazında benzerlikler vardı. Bir robotun insan olmaya çabalaması ve sonuçları çok güzel işlenmişti. Olayların hepsi tutarlıydı. Sıkmadan kendini okutturdu. Ben sert kapak edisyonundan okudum. Normal cildi de ucuza bir yerden almışım. Ekstra içerik vardı sert kapakta. Genel olarak keyif aldım diyebilirim. Sert kapakta kapağı değişik olması benim için bir artı.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.