Venom (2018) - SUMC Film 1

Başlatan dean, 17 Mart, 2017, 01:15:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Spiderman Homecoming kadar kötü müdür acaba? Film eminim kötüdür de artık bu filmler resmen fanboy hışmına uğruyor. Çok övülen MCU filmlerinin yarısı oldukça kötü filmler. Sadece toplama katkı sundukları için olduklarından daha iyi yorumlar alıyorlar. Her film bir franchise içinde olmak zorunda değil. Adamlar sırf millet franchise işine bayılıyor diye saçma saçma franchise işlerine girmek zorunda hissediyor kendini.

Şu kalıplaşmış fikirlerin bir kenara bırakılması lazım. Bazı tipler var utanmasalar Logan ve Deadpool 2 gibi şahane filmleri bile sırf MCU içerisinde değil diye yok sayacaklar. Bu filmler 4-5 tanesi hariç MCU filmlerinin tamamından daha iyi olmalarına rağmen hem de. Ha bance X-Men First Class bile çoğu MCU filminden daha iyi ve eğlenceli bir film ama çoğu kişi katılmaz. MCU'yu gömdüğüm düşünülmesin ama Infinity War gibi bir şahesere ulaşabilmek için çok vasat filmler yaptılar. Bir de söylediğim gibi sektörde franchise furyası başlattı ki çoğu berbat temeller üzerinde kurgulanıyor.

Nightrain

Infinity War'da o kadar iyi bir film değil bence. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Nightrain - 10 Ekim, 2018, 19:05:06
Infinity War'da o kadar iyi bir film değil bence. ::)

Maalesef buna katılmam mümkün değil  :)

dean

İşin kalite kısmının konuşulacak tarafı yok. Venom benim açımdan son derece kötü bir film. Hatta en kötü çizgi roman uyarlamalarından biri. Eleştirmen karnesi de son derece kötü Lakin işin gişe boyutu bambaşka. Film önümüzdeki günlerde 800 milyon doları geçecek. Tekrar yazıyorum. 800 milyon dolar. Bu gişe Venom için inanılmaz bir gişe. Bu filmin maliyeti 100 milyon ve diğer süper kahraman işleriyle kıyaslarsak. Bir çokları için MCU'nun en iyi film Captain America: The Winter Soldier 714 milyon yaptı. MCU'nun en büyük sürprizlerinden Guardians of the Galaxy 773 milyon, Justice League 657 milyon dolar yaptı. MCU'ya katıldığı için en büyük kar oranına sahip Spider-Man: Homecoming ise 880 milyon yaptı. Bu şu demek bütçesi hesaba katıldığında Venom bütün bu filmlerden çok daha büyük iş yaptı. Evet Spider-Man: Homecoming'den daha karlı bir film oldu Sony için.

Şu noktadan sonra Sony istediği gibi ileri gidebilir. Kulağa saçma gelen ya da gelmeyen bütün spin-off projelerine yeşil ışık yakabilir. Venom'un devamı zaten tarih olarak bile verildi. Morbius'un tarihi de hazır. Onları Kraven ve Black Cat izleyecektir. Marvel Studios ile Sony, Spider-Man: Far From Home'dan sonra tekrar masaya oturacak. Pazarlıkların nasıl olacağı büyük merak konusu. Sony şu an iki farklı evrenden para basan konumda. Bunu bozmak isterler mi ? Göreceğiz.

Nightrain

Filmi son anda boşuna 13+ yapmadılar.  :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

bişi yoktu 5/10 uyuyordum nerede ise 2 filmi heyecan ile bekliyorum UGH!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

noir

Filmi gecikmeli olarak izledim, yapacağım  yorum Tom Hardy'nin böyle bir filmde olmasına üzüldüm, sevdiğim bir aktör. İkinci olarak ise Stan Lee'yi görmek hüzünlendirdi, filmdeki tek güzel şeydi.

Mrtekin

Filmi ben de gecikmeli seyredenlerdenim. Nedense, abartıldığı kadar da kötü bulmadım. Sony, filmin yaptığı gişe başarısı ile, pazarlıkta elini kuvvetlendirdi diye düşünüyorum.
They drew first blood...

V

Alıştığımızın aksine sempatik bir Venom görmek şaşırtıcıydı. Bunun dışımda film idare eder..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Filmi yeni izledim. Captain Marvel faciasının üzerine izlediğim için beğendim.

Daha iyi film olabilirmiş ama şimdiden devamını merak etmeye başladım.

Kötü adam Carlton Drake tam bir facia idi. Gördüğüm en kötülerden biri idi.

Ama filmdeki Venom'u sevdim.  :)

Notum 7/10

BAHADIR

Kaptan Marvel'e niye çamur attın ki sen şimdi...?

Facia olmasının kriterleri nelerdir... Mükemmel bir film olması için nasıl olması gerekiyordu... İkisini yan yana koyarsak (ki ben Venom'u da film olarak beğenmiştim) Bence Kaptan Marvel, Venom'u beşe katlar...

dean

Captain marvel'in anlatmayı tercih ettiği hikaye bencede pek doğru değil. Proje olarak captain marvel elime gelse şahsen ben bu filmi çıkarmam. Ama kıyasımız venom ise işler değişir.

Captain marvel hikaye anlatıcılığı olarak sorunlu bir film değil, kurgusu aksamıyor. Sinematografik olarak çok lezzetli çekimlere sahip. Venom ise teknik açıdan problemli bir film. Kimi seyirciyi venom daha çok eğlebdirebilir ama objektif olarak baktığımızda bir film olarak venom ile captain marvel yarışabilecek gibi durmuyor.

hanac

@ Dean

Bu Symbiote'lar nasıl ve nerede ele geçirilmiş ? Orası kafamı karıştırıyor.

Bu kadar tehlikeli iseler bilim adamları bunları nasıl kafeslere tıkıp dünyaya getirebilmişler.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 02 Haziran, 2019, 20:04:24
@ Dean

Bu Symbiote'lar nasıl ve nerede ele geçirilmiş ? Orası kafamı karıştırıyor.

Bu kadar tehlikeli iseler bilim adamları bunları nasıl kafeslere tıkıp dünyaya getirebilmişler.

Maalesef film bu konulara pek değinmedi. Çizgi romanlarda symbiote gezegeni var. Muhtemelen oradan gelmişlerdir. Venom filminin senaryosunun üzerine pek düşünülmediği aşikar zaten. O tip ayrıntıları önemli ya da daha az önemli olsun geçip gittiler.