Star Trek - Presstij Kitap (IDW)

Başlatan İlhan Yılmaz, 14 Mayıs, 2017, 17:43:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Durango'dan haberim yok şu an için... Rom, Pelerin, belki Crow 2. cilt...

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 14 Mayıs, 2017, 18:04:52
Hazır IDW ile anlaşmışken Transformers, ROM ve The X-Files de görmek isterdik. Zamanla umarım onlar da yayımlanır.

Böyle demişim. Transformers geldi ama ortadan bir yerden, o da devam edecek mi meçhul.  :(
ROM da çıktı. Herhalde çabucak biter. Yanlış bilmiyorsam 3 cilt zaten. Kaldı 2 cilt. Tabii bir de Transformers ile olan bir macera ve ROM & the Micronauts var ama onlar çıkmasa da olur.
The X-Files ise gelmedi. Onun yerine çıkacağı haberine çok sevindiğim Usagi Yojimbo gelecek.

Darkopal

Alıntı yapılan: memospinoz - 21 Temmuz, 2020, 23:56:45
Böyle demişim. Transformers geldi ama ortadan bir yerden, o da devam edecek mi meçhul.  :(
ROM da çıktı. Herhalde çabucak biter. Yanlış bilmiyorsam 3 cilt zaten. Kaldı 2 cilt. Tabii bir de Transformers ile olan bir macera ve ROM & the Micronauts var ama onlar çıkmasa da olur.
The X-Files ise gelmedi. Onun yerine çıkacağı haberine çok sevindiğim Usagi Yojimbo gelecek.
Transformers çok geniş bir külliyat olduğu için mümkün olduğunca güncele yakın bir seri tercih etmeye çalıştık. O yüzden "Kayıp Işık" serisini seçtik. 7 ve 8. fasiküllerle seri devam edecek.

Nemo

Transformers Kayip Isik, 25 fasikulluk bir seriymis. Tamamlanmasini umit ediyoruz ve yeni sayilari 4 gozle bekliyoruz :)
Özel Alfa Ajanı

memospinoz

Star Trek yanılmıyorsam 60 sayı (13 cilt) çıkmış.

Bizde en son 14. sayı çıktı. 4. cildin ortasındayız. (#13-16)
Kısa zamanda seriyi yarılarız umarım.

pizagor

Alıntı yapılan: memospinoz - 21 Temmuz, 2020, 23:56:45

Aynı noktadayım. ROM'un Marvel döneminde de yolu sürekli diğer Marvel kahramanlarıyla çakışırdı. O 'team-up'ların üzerine farklı çizgiroman evrenlerinden karakterlerle ortak hikayeler bende nostaljisine aykırı bir durum oluşturuyor. Belki de hikaye derinliği olarak o dönemin çok ötesindedir bunlar ama yine de fazla ilgimi çekmez sanırım. Hedef yarı yolda değişmesin, hayırlısıyla şu ROM üç cildiyle raflarda yerini alsın. İkinciyi görmemle birlikte her ikisini de alacağım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Mekanın sahibine dönersek;
İlk dört sayıyı, yani ilk iki macerayı okudum. Klasik Star Trek dizi maceraları tadında hikayeler, ama çok hızlı akıyor ve çabucak bitiyor. Karakterler üzerinde çok durulmuyor. Bolca aksiyon. Tabi bunlar yazar ile ilgili eleştirilerim. Sonuçta yayın evinin direkt sorumluluğu düzenli çıkmasını sağlamak. Çizimler de fena değil. Çıtır çerez tadında keyifle okunabilir.

Abysmal

Cilt olarakta baskıdaydı diye biliyorum. Cildi bekliyorum :)

Darkopal

Beklenen an geldi sanırım. ;D

Yayınlanan ilk 6 fasikülü içeren Star Trek Cilt 1 sert kapaklı olarak ön siparişe açıldı.

Ön sipariş için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Darkopal

Orijinal Star Trek dizisinin paralel evren hikayelerinden birine göndermelerle dolu "Ayna Ayna" hikayesi, Star Trek'in 15. ve 16. sayıları ile yakında raflarda.

Darkopal

7-12. fasikülleri içeren Star Trek Cilt 2 sert kapaklı olarak ön siparişe açıldı.

Ön sipariş için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ferzan

Ben hayatım boyunca Star Trek izlemedim. Hiç de ilgimi çekmedi. Sadece birkaç parodisiyle muhatap oldum. Bunlardan biri "Turist Ömer Uzay Yolunda" filmidir ki karakterleri sadece bu filmden bilirim, diğeri de Black Mirror bölümü olan "USS Callister" 'dır (4x01). Star Trek 'in bir klasik olduğunu bilirim, acayip de saygı duyarım. Vaktiyle en eski serisinden itibaren başlamama ramak kalmıştı diyebilirim ama nasip değilmiş. Bir noktadan sonra da zaten hiç bulaşasım gelmedi. Kendi bilim-kurgu algım adına fazla naif bulacağımı düşünerek hayatıma sokmadım. Çizgi romanı ise yeni dönem film ya da dizisindeki portrelerden uyarlanmış kapaklarını itici bulsam da aldım. Az önce Judge Dredd başlığında belirttiğim gibi, sırf fasikül olduğu için gaza geldim. Büyük ihtimalle senelerce okumayacaktım. Öyle de oldu ama bu hafta Judge Dredd 'lerle birlikte onun da hatırını sormadan edemedim. En son #15 ve #16 çıkmış, ben ilk 14 sayısını almıştım. 10 sayısını da bu hafta Judge Dredd ile dönüşümlü olarak okudum.

Star Trek 'e hiç bulaşmamış biri olarak beklediğim kadar ruhsuz bir okuma yapmadım. İddiasız, sakin, gürültüsüz ama okurken sıkmayan hikayelerdi. Star Trek evreninden asla zevk almayacağıma dair bu denli önyargıma rağmen okuduğuma pişman olmadıysam, herhalde Star Trek ile geçmişi olanlar için gayet keyifli bir okuma sunacaktır diye düşünüyorum. Maceralar 11. sayıya kadar ikişer fasikül sürüyor, sanırım 11. sayıdan sonra da tek fasiküllük bölümler halinde devam ediyor. Fasikül yayını devam ettikçe ben de almaya devam edeceğim ama tıpkı az önce Judge Dredd başlığında dediğim gibi, cilt hali acayip albenili duruyor. Ne var ki Judge Dredd 'in aksine ileride bu serinin de cildini (şayet kalırsa) almayı şimdilik düşünmüyorum. Fasikül olarak azar azar yaptığım kafa dinleme okumaları bendeki Star Trek algısına cuk oturuyor. Yalnız fasikül tutkum olmasaydı ve halihazırda fasikülden devam etmiyor olsaydım, muhtemelen çok daha farklı cümleler kuruyor olurdum. "Yaa, hiç de okumadım ama ne bileyim, cilt olarak acayip alasım var." gibi laflar edebilirdim. Ben fasikülcü olduğumdan, yapacak bir şey yok ama ne mutlu cilt tutkunlarına.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Alıntı yapılan: İlhan Yılmaz - 15 Mayıs, 2017, 18:30:10
Tabii haklı olabilirsiniz belki de yanıldık. Belki de Zembla, Kit Taylor falan basmalıydık.

Aşağıda linki bırakacağım youtube sohbetinde, yaklaşık 47. Dakika 45. Saniyeden itibaren "ismi lazım olmayan bir forumda dediğim zaman bile hangi forum olduğu anlaşılıyo" diyerek altınmadalyondan ve yukarıda alıntıladığım muhabbetten bahsedilmiş.

Youtube:
https://youtu.be/8YWFCNaz3_k

seastar1000

Alıntı yapılan: nicholaihel - 28 Mayıs, 2021, 00:47:38
Aşağıda linki bırakacağım youtube sohbetinde, yaklaşık 47. Dakika 45. Saniyeden itibaren "ismi lazım olmayan bir forumda dediğim zaman bile hangi forum olduğu anlaşılıyo" diyerek altınmadalyondan ve yukarıda alıntıladığım muhabbetten bahsedilmiş.

Youtube:
https://youtu.be/8YWFCNaz3_k

En ustekı ileti benim fi tarıhindeki yazıma cevap olarak yazılmış ki ben o zaman konuyu uzatmak istememiştim
Ben orada bugune kadar hangı serıye baslasanız üç dört sayı sonra bırakıp baska serılere baslıyorsunuz bu serınınde gıdeceğı yer üç dört sayıdır demiş vede herkes anlar düşüncesıyle bu iş üçüncu sınıf polısıye gıbı sonu basından belli yazmıştım
Konu budur yoksa bilimkurgu basma western bas diye bir serzeniş vs yoktur Benım bir tuketıcı olarak yayımcının tercıhlerı uzerıne konusma hakkım yoktur elini tasın altına koyan para yatıran kişi yayımcıdır benım tek soyledığım o serıyı yarım bırak bu serıyı yarım bırak bu ıs nereye kadar gıdecek mealindedir
Uzun lafı kısa keselim gunumuze donersek 16 satıya gelen bır dızı için bravo diyorum allah kazançlarını artırsın dön dolaş sonunda satan bır dizi bulmuşlar

Darkopal

Star Trek dizisinin en bilindik karakterlerinden teğmen Uhura ve Dr. Leonard McCoy'un geçmişiyle ilgili sırların gün yüzüne çıktığı Star Trek'in 17. ve 18. sayıları yakında raflarda.