Injustice 2 - Çizgi Düşler

Başlatan haysat, 21 Eylül, 2019, 20:56:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İdrava

Kitabı alınca hayal kırıklığına uğradım. Kitabın kapağı mat... iç sayfalar sönük... devam seri'de diğerlerinin yanında çirkin ördek yavrusu gibi kaldı. Maalesef gün geçtikçe yayınevleri kaliteli olacağına jbc hariç bütün yayınevleri geriye doğru gidiyor. Herhalde bilka günlerine kadar yolu var bu işin...

memospinoz

Çok satan dövüş oyununun dünyasını anlatmaya devam eden INJUSTICE İKİ CİLT İKİ'de, Green Arrow ve Black Canary'nin nikah töreni, Justice League, Suicide Squad ve başkaları için yıkıcı sonuçlar doğuracak! Nadir bulunan huzur ve mutluluk anlarından biri, Damian Wayne'in, düğün gününde Arrow,

Canary ve Black Lightning'in çocuklarını, büyükbabası Ra's al Ghul'un yardımıyla kaçırmasıyla alt üst oluyor! Batman, Al Ghul'un gizli üssüne girmek için, Batgirl, Steel, Blue Beetle ve hatta Plastic Man'in de dahil olduğu bir Justice League görev gücüyle çalışmak zorunda. Ama Batman'in ölümsüz düşmanının da korumaları var! Aralarında Harley Quinn, Animal Man, El Diablo, Poison Ivy ve bir Batman
taklitçisinden oluşan kendi Suicide Squad'ı... Eğer onlar gerçek Batman'i durdurmayı başaramazlarsa, Ra's'ın Dünya'yı tehdit etmek için başka bir planı daha var; Uyku durumundaki bir ajanı, gözünü başkanlık görev kabul törenine dikmiş durumda!

160 sayfa

Bloodslince

Injustice 2 bugün elime geçti, Grand Zero'yu da bekletmiştim ikisi de geldi ve sevincim kursağımda kaldı.

Yahu seri devam ederken, MAT KAPAK nedir? Rezil, hiçbir şeye benzemiyor, gerçek anlamda hayal kırıklığı. Neyse yansıtın kardeşim fiyata, para veriyoruz biz bunlara, 2 lira 5 lira daha fazla versem ne olacak?

Seriye kesinlikle devam etmeyeceğim. Çizgi Düşlerden onca çizgi romanım var, Star Wars'ta geçtiniz hadi dedim başka başka seriler devam ediyor, normal karşıladım, bu seriye hiç yakışmayan kapaklar, tek kelimeyle rezalet bir iş.

Emeğe saygı ama sizde bize saygı gösterin, bu kapak nedir ya? Maliyet falan demeyin, alıyoruz her türlü zaten. Cidden çok sinirlendim, berbat ya.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Nomad

Son dönemde sırf yayınevlerinin satışlarını kötü etkiler, bir alıcı bile vazgeçse zarardır diye beğenmediğim kitaplara yorum/inceleme bile yapmıyorum.
Zor zamanlar bunlar diyorum.
Ama içime sindirememiş ve Çizgi Düşler in kağıt kalitesindeki korkunç değişime Obi-Wan & Anakin de değinmiştim.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10368.msg215529.html#msg215529
Sırf bu kağıt yüzünden Obi-Wan & Anakin ilk sayıyı elden çıkarttım, devam etmeyi düşünmüyorum. Injustice 2 ye de başlamayacağım.
Aynı kağıda basılan Darth Wader yeni seriye şimdilik devam edeceğim. Uygun fiyata ingilizcesini bulursam ondan da vazgeçerim.
Bu kağıda kitap basılmaz.
Önden bakınca arkası görünen şeye kitap basılmaz.
Soğan zarına kitap basılmaz.
2 tl pahalı olsun, doğru düzgün birşey olsun.
Aynı fiyata aldığım JBC / İTHAKİ / YKY kitapları ile yanyana koyduğumda fena kazık yedim hissi sarıp sarmalıyor beni.
Maliyetler vs vs... Muhakkak ki yayınevinin penceresinden bakınca makul bir açıklaması vardır.
Eleştirim tercihe. Dediğim gibi 2 tl pahalı olsun, kağıt gibi kağıt olsun.
En son Poison Ivy yi de aldım.
O da aynı.
Daha tövbe.

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nomad - 14 Nisan, 2020, 16:19:15
Son dönemde sırf yayınevlerinin satışlarını kötü etkiler, bir alıcı bile vazgeçse zarardır diye beğenmediğim kitaplara yorum/inceleme bile yapmıyorum.
Zor zamanlar bunlar diyorum.
Ama içime sindirememiş ve Çizgi Düşler in kağıt kalitesindeki korkunç değişime Obi-Wan & Anakin de değinmiştim.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10368.msg215529.html#msg215529
Sırf bu kağıt yüzünden Obi-Wan & Anakin ilk sayıyı elden çıkarttım, devam etmeyi düşünmüyorum. Injustice 2 ye de başlamayacağım.
Aynı kağıda basılan Darth Wader yeni seriye şimdilik devam edeceğim. Uygun fiyata ingilizcesini bulursam ondan da vazgeçerim.
Bu kağıda kitap basılmaz.
Önden bakınca arkası görünen şeye kitap basılmaz.
Soğan zarına kitap basılmaz.
2 tl pahalı olsun, doğru düzgün birşey olsun.
Aynı fiyata aldığım JBC / İTHAKİ / YKY kitapları ile yanyana koyduğumda fena kazık yedim hissi sarıp sarmalıyor beni.
Maliyetler vs vs... Muhakkak ki yayınevinin penceresinden bakınca makul bir açıklaması vardır.
Eleştirim tercihe. Dediğim gibi 2 tl pahalı olsun, kağıt gibi kağıt olsun.
En son Poison Ivy yi de aldım.
O da aynı.
Daha tövbe.

O kadar haklısın ki, haklılığına yüzde vermek istedim, buraya sığmaz diye yazmadım.

Yani okuyucu da keriz değil ki, böyle iş yapacaklarsa hiç yapmasınlar, basmasınlar daha iyi. Bu kadar kalitesiz kağıt ve kapak nasıl piyasaya sürülür ya?
Sayfayı çevirirken kağıt elimde kalacak sanıyorum, attım bir köşeye çizgi romanları, sinirden bakmıyorum bile.
Benim cebimdeki parayı böyle almak istiyorlarsa, bu kandırmacadır. Ben Çizgi roman dükkanına gidemiyorsam bunu nereden bileyim?
Dükkan da en son Zero'ya bakmıştım çünkü, Injustice'in yeni serisine bakmamıştım yoktu.

Şunu net söyleyeyim, ülkemiz çizgi roman piyasasında kaliteli iş yapanda var, rezil iş yapanda var.
Çizdi Düşler'in konu başlığında başka yayınevini karıştırmam ama herkes kendisine çeki düzen versin öyle iş yapsın, bu baskılarla mı anılmak istiyorlar?
Bir başka yayınevi gider fiyatı bilerek şişirir, neden? Çünkü internetten indirimli alıyormuşuz, o yüzden yükseltiyormuş, onu da kullanmıyorum.
İnsanı çizgi roman almaktan da, okumaktan da soğutan hareketler bunlar.
Şu zor günlerde derdim çizgi roman kapak kalitesi değil, bu zor günlerde ona para verebiliyorsam, iş güç ne olacak bir kenara bırakmışsak, böyle baskıya da açarım ağzımı susmam.

Tek kelimeyle rezil iş, hem kapak hem kağıt kalitesi rezil. Tekrar diyorum maliyet falan demeyin, bu basit işlerle anılmayın sevgili Çizgi Roman yayıncıları, gerçekten üzücü.
Sonra neden almıyorlar diyorsunuz? Almayız, neden alayım yahu?

Çok zor olmadı.

pizagor

Son dönemde çıkmış olan bir de DC Evreni vs. Kainatın Hakimleri albümü var. O da mı aynı kağıda basılmış?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Bloodslince

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Nisan, 2020, 10:07:51
Son dönemde çıkmış olan bir de DC Evreni vs. Kainatın Hakimleri albümü var. O da mı aynı kağıda basılmış?

Baktığımda Şubat çıkışlı görünüyor. Ondan önceki bir kaç çizgi roman öyle olduğuna göre, onun da benzer baskı olma ihtimali yüksek.
Çok zor olmadı.

memospinoz

Daha 4 cilt vardı bitmesine ama devamı gelir mi bilinmez. Buradaki baskı kalitesinin düşüklüğü ile ilgili yorumlardan sonra uzun zamandır almak gelmiyor zaten içimden.