Star Wars: The Mandalorian

Başlatan dean, 10 Kasım, 2017, 01:24:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KenParker

hanac

Bloodslince

İkinci bölümü şimdi bitirdim. Şu şirinliğe bakar mısınız?  ;D

İlk iki bölümü çok beğendiğimi belirtmek isterim. Son zamanlarda yapılan SW'u bir kenara bırakalım ve Mandalorian'a bakalım: sonuç, olumlu. Müzik uyumu ve diyaloglar da çok başarılı.

İzleyiniz, çok bekletmeyin.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Nomad

İlk iki bölümde dar alanda kısa paslarla güzel bir oyun gördük.
İlerleyen bölümlerle mekan, karakter ve hikaye açılacaktır muhtemelen.
Western teması Bounty Hunter öyküsü için mükemmel seçim olmuş.
SW evreni hakkında bilgisi az olanlar diziye başlamadan önce Mandalorian tarihi hakkında birşeyler okurlarsa güzel olur, karakteri ve motivasyonunu daha kolay yakarlarlar.
Ben özetlersem; Mandalorian dediğimiz ırk tarihteki Spartan kardeşlerimizin SW evreninde vücut bulmuş hali.
Savaşin erdemine inanan, galaksi boyunca onurlu ve şerefli savaş arayan antika bir SW ırkıdır kendileri.
Koca bir gezegen dolusu savaş, onur falan diyen eleman düşünün işte.
Arkasına birçok jedi takan Revan ve Exile tarafından Malachor 5'te durdurulana kadar Outer Rim'in (Dış Halka) büyük bir kısmını yakıp yıkmış, pek çok gezegeni dümdüz etmişlerdir.
Sonradan her yerde yenilgiye uğramışlar ve akabinde bir çok Mandalorian savaşçısı bounty hunter olmuş kimi de bilimum gezegenlerde eşkıyalığa soyunmuştur.
Sonrası dizide yavaştan anlatılacaktır sanıyorum.
Şu ana kadar bize dönem ve tarih hakkında pek birşey vermedi, ama önü açık görünüyor.
Son dönemlerin en iyi SW işi olmuş.
Muhakak izleyin diyorum.

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nomad - 19 Kasım, 2019, 13:59:52
İlk iki bölümde dar alanda kısa paslarla güzel bir oyun gördük.
İlerleyen bölümlerle mekan, karakter ve hikaye açılacaktır muhtemelen.
Western teması Bounty Hunter öyküsü için mükemmel seçim olmuş.
SW evreni hakkında bilgisi az olanlar diziye başlamadan önce Mandalorian tarihi hakkında birşeyler okurlarsa güzel olur, karakteri ve motivasyonunu daha kolay yakarlarlar.
Ben özetlersem; Mandalorian dediğimiz ırk tarihteki Spartan kardeşlerimizin SW evreninde vücut bulmuş hali.
Savaşin erdemine inanan, galaksi boyunca onurlu ve şerefli savaş arayan antika bir SW ırkıdır kendileri.
Koca bir gezegen dolusu savaş, onur falan diyen eleman düşünün işte.
Arkasına birçok jedi takan Revan ve Exile tarafından Malachor 5'te durdurulana kadar Outer Rim'in büyük bir kısmını yakıp yıkmış, pek çok gezegeni dümdüz etmişlerdir.
Sonradan her yerde yenilgiye uğramışlar ve akabinde bir çok Mandalorian savaşçısı bounty hunter olmuş kimi de bilimum gezegenlerde eşkıyalığa soyunmuştur.
Sonrası dizide yavaştan anlatılacaktır sanıyorum.
Şu ana kadar bize dönem ve tarih hakkında pek birşey vermedi, ama önü açık görünüyor.
Son dönemlerin en iyi SW işi olmuş.
Muhakak izleyin diyorum.

Western teması gerçekten çok iyi olmuş. Daha ilk bölümler dediğin gibi açılacaktır, bence iyi bir iş çıkmış.
Çok zor olmadı.

ghostrider

Efsane bir dizi olmuş,her şeyi çok güzel ayarlamışlar.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

3.bölümdeki aksiyon sahnesi nefisti. Bu bölümün yönetmeni, Obi-Wan Kenobi dizisini de yönetecekmiş. Harika bir seçim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Orijinal üçleme sonrası yapılmış en iyi SW işi olmuş bana göre. Bunda en önemli sebep ise hiç kuşkusuz SW'ı SW yapan ruhun tam olarak anlaşılıp diziye yansıtılması olmuş kesinlikle.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Nomad

Dün 3. bölümü bir solukta izledim.
Her bölümde üstüne koyarak ilerliyorlar.
Özlemişim ruhu olan star wars yapımlarını.
FOR HONOR

BAHADIR

Bana da nedense çok fazla CGI kokan ve oyun arası gösterilen geçiş araları gibi geldi... Mesela Game Of Thrones'da CGI teknolojisi ile çekilmiş bir dizi ama bu kadar sırıtmıyordu...

Tamam izleniyor ama "eh işte" tarzında bir dizi... Bölümler normal uzunlukta olsa sanırım izleyemem... 

ferzan

Benim şimdilik hoşuma gidiyor, ilgiyle izliyorum ama sınırdayım diyebilirim...İlerledikçe ya daha çok seveceğim, ya da hızla uzaklaşmaya başlayacağım, artık gidişat gösterecek...Şu ana kadar bir sorunum olmadı...Disney atmosferini ve Jon Favreu 'nun göstere göstere insanın gözüne soktuğu foreshadowing unsurlarını da henüz dert etmedim diyebilirim...

Ortalama bir beklentiyle başladım, aşağı yukarı karşıladı ama üç bölüm itibariyle ufak iniş çıkışlarla devam eden gidişat ana düzleminin artık ciddi bir zikzak yapma ve sayı doğrusunu bozma zamanı geldi gibi sanki...Beklentim bu yönde açıkçası...Ne var ki cuma günlerini de iple çektiriyor namussuz, merak ettiriyor; "bu bölüm nasıl bir şey çıkmış ortaya acep" diye yol gözletiyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Gayet güzel gidiyor ama orijinal üçlemeden sonra en iyi Star Wars ürünü demek de fazla kaçıyor. Hadi Prequel filmler ve Clone Wars çok tarza uymuyor diyelim. Rogue One diye harikulade bir film var ortada.

Bloodslince

Dün üçüncü bölümü izledim ve büyük keyif aldım. Her bölüm üzerine koyarak devam ediyor. Eğer bu şekilde devam ederse, bir dizi için cidden çok kaliteli işe imza atmış olacaklar.

Dizinin bütçesi 100 Milyon doların üzerinde. CGI evet fazlasıyla var GOT'un bölüm başı maliyeti ile başa baş Mandalorian. Seyir zevki olarak beni mutlu ediyor, Western havası ayrıca hoşuma gitti.

See'yi izleyen var mı? Onunda üç bölümünü izledim ve zihnimde sürekli Saramago'nun Körlük kitabı canlanıyor.

Çok zor olmadı.

Mrtekin

Herşeyi ile mükemmel. Disney'in acilen John Favreau'yu, SW projelerinin başına getirmesi lazım. Efsanedeki son üçlemenin pespayeliği ancak, bu gibi diziler ve/veya bağımsız filmlerle temizlenir.

Çok büyük önyargılarım vardı ama bu gerçekten olmuş. SW'ye yakışmış.
They drew first blood...

Gabby

Üç bölümün toplamında aklımda kalan, sevimlilikte Spielberg'in E.T.'sinin pabucunu dama atan bebek Yoda'nın iri boncuk gözlerinin güzelliği oldu...

Alıntı yapılan: BAHADIR - 24 Kasım, 2019, 13:04:01
Bana da nedense çok fazla CGI kokan ve oyun arası gösterilen geçiş araları gibi geldi... Mesela Game Of Thrones'da CGI teknolojisi ile çekilmiş bir dizi ama bu kadar sırıtmıyordu...

Gerçekten öyle... Dijital teknoloji,  bazı filmlerin plato yerine tamamının yeşil perde önünde üretilmesi noktasına getirdi sinemayı. Eskinin olmazsa olmaz görüntü yönetmenlerinin yerini de masa başı bilgisayar kurgulayıcıları aldı. Sinemanın hiç de rahatsız edici olmayan "büyüklere masallar" tarafı hep olmuştur; Gelişim elbette kaçınılmaz ama nereye evrileceği kestirilemeyen teknolojinin getirdiği bu yapay soğukluk BAHADIR gibi beni de rahatsız eder oldu...

Aklıma Issız Adam filminde, pikab üzerine dikkatllice konulan 33'lük uzunçalar plaktan odaya yayılan büyülü tını sonrası "...bak bu insan sesi biliyor musun, katkısız ve tertemiz. O dönemde hiç bir aletle yapamazlardı bunu" repliği geldi. Galiba GDO bulaşmamış, şimdiki gibi "crowd duplication" tekniğiyle  bir avuç kalabalığı  kopyala-yapıştırla devasa boyutlara ulaştırma yerine onbinlerce figüranın rol aldığı analog sinemanın efsane filmlerini pamuklara koyup saklamak lazım.
  :)