Asteriks Omnibus - Remzi Kitabevi

Başlatan memospinoz, 06 Aralık, 2017, 17:45:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alfa ciltli basmazsa elden çıkartacağım omnibusları.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

Neye başlasak elimizde patlıyor arkadaş...

nicholaihel

Alıntı yapılan: nocardia - 20 Ekim, 2020, 11:12:41
Omnibus basımının devamı için Remzi kitabevi'ne attığım maile;

"2020 sonunda Asteriks kontratımız bitiyor ve yenilenmeyecek.

Bu seriyi devam ettirecek yeni Türk yayıncının üçlü ciltleri de yayınlamayı sürdüreceğini düşünüyoruz.

Bilginize..."

Şeklinde cevap geldi.

Anladığım kadarıyla uzun bir süre (belki de hiç) yeni omnibus görmeyeceğiz.

Tadım kaçtı.

Remzi'ye de çok sinirlendim. Madem tamamlamayacaksın, madem sözleşme yenilemeyeceksin neden üç macera cilt gibi bir işe giriyorsun?!!

Bilmem ne yayınevi devam ettirse bile en sevmediğim şey, seri bozulmuş olacak sonuçta... Böyle iş olmaz ya.

Mrtekin

Alfa'nın frankofonları basarken kullandığı kağıt türünü kesinlikle sevmiyorum, çamur gibi resmen, seyir zevkini ciddi baltalıyor. Bastıkları bazı frankofonları ve Tenten'leri de sırf bu sebeple almadım. Eğer Asteriks de bu şekilde basılacaksa almayı düşünmüyorum.

Remzi'nin de Asteriks'e yeteri kadar ilgi göstermediğini düşünüyorum, o yüzden başka bir yayımcının alması bence çok daha hayırlı olmuş. Seriyi güncel takip edemiyoruz, çıkan son sayıyı en az 1,5 senedir boş yere bekliyoruz. Belki Alfa bu konuda çok daha hızlı davranabilir.

Alfa, kullandıkları kağıdı değiştirirse gerçekten çok şükela olacak...

Omnibuslara gelince, ben Alfa'nın eğer Asteriks'e yeterli talep gelirse devam ettireceğini düşünüyorum. Neticede HC formatına (Gizli Tarih, Airborne) aşinalar, onlar açısından çok büyük bir problem olmaz.
They drew first blood...

KenParker

Durun bakalım belki iyi olur.
İyi olmazsa da basarız protestoyu.

pizagor

Bir zamanlar bir @köstebek Ağabeyimiz vardı, bize içeriden haberler taşırdı. Alfa'nın Asteriks'iyle ilgili herhangi bir gelişme varsa bize çıtlatsa keşke :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2021, 21:47:35
Bir zamanlar bir @köstebek Ağabeyimiz vardı, bize içeriden haberler taşırdı. Alfa'nın Asteriks'iyle ilgili herhangi bir gelişme varsa bize çıtlatsa keşke :(

Sevgili köstebek dostumuz 20 Ağustos'tan beri foruma uğramamış, umarım iyidir.