All-Star Batman - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 10 Şubat, 2018, 11:52:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

peder clemente

Allstar Batman 7. sayı bugün elime geçti. Benim için şöyle bir sürpriz oldu: JBC, fasikülleri, sert karton kapakla destekleyerek koruyucu içinde gönderiyor malûm. Karton kapak olarak, varyant kapağı basmış JBC. Sağolsunlar. Nomad dostumun tabiriyle Poison Ivy'nin "doggy" pozisyonunda olduğu kapak. Koruyucu içine arka kapak olarak yerleştirdiğinizde, her iki güzel kapağı da kütüphanenizde sergileyebilirsiniz, benim yaptığım gibi.

Sert kartona basılan bu güzel alternatif kapak.

Scott Snyder'ın ne kadar iyi bir çizgi roman yazarı olduğu hikayenin daha girişinden anlaşılıyor. Küçük bir leke olarak başlayıp, panel panel büyüyen, ıssız bir çölde yürüyerek yaklaşan Batman görüntüsü. Metin: "İnsanlar keşif yapmanın anahtarının, konunun doğrudan merkezine inmek olduğunu düşünürler. Ama bugün size bu düşüncenin doğru olmadığını söylemeye geldim. Aradığınızı bulmak için esas yapmanız gereken nedir biliyor musunuz? Eeeen uçtan başlamak. Çölden başlamak. Doğru duydunuz. Soğuk, ölü kabuktan başlayıp yavaşça ve dikkatlice içerideki sünger dokuya doğru ilerlemeli, bu esnada da elde ettiğiniz tüm bulguları kaydetmelisiniz. Gerçekten 'Dendrofarmakoloji' benim gözümde, bir aşk hikayesi gibidir. Gülebilirsiniz ama doğruyu söylüyorum. Bu, birisine, hayatının sonundan başına doğru zamanda yolculuk etmesi için yardım etmeye benziyor. Kur yapmak gibi. Onunla birlikte geriye doğru saymak gibi. Şimdiki andan başlayıp... Geriye... Geriye... O ilk öpücüğe kadar. Hani her şeyin yeni ve şaşkınlık verici olduğu zamana..." -Dr.Pamela Isley tarafından Gotham Üniversitesi Botanik çalışmaları Merkezi'nde 2010 Yılı Nisan Ayı'nda verilmiş bir dersten alıntıdır.

Dr. Pamela Lillian Isley, Poison Ivy karakterinin Alter Ego'sudur. Bölge savcısı Harvey Dent'in, Two-Face karakterinin alter ego'su olması gibi. Dr.Pamela, Botanikçi ve biyokimyacı. Geçirdiği bir kaza sonucu Poison Ivy'ye dönüşür. Poison Ivy: Zehirli bir dokunuşa ve bitkiler üzerinde kontrole sahip, insanların zihinlerini konrol edebiliyor ve onlara istediğini yaptırabiliyor. Batman: Hush macerasında şöyle der: "Aşkım, öldür onları.". Poison Ivy, insanları manipüle etmek için feromonları kullanıyor. Hikayemizde feromonları ve kendini anlatıyor: "Bu çiçekler olgunluğa eriştiklerinde ilk ne üretiyordu biliyor musun? Feromon. Yakınlarındaki insanların kendilerini iyi hissetmesini sağlayan feromonlar... Heyecanlı, canlı, cinsel olarak aktif, yaratıcı hissetmelerini sağlayan... Onları koruluğa doğru çeken feromonlar. Şu anda olduğum şeye dönüştüğümde feromonlar üzerinde çalışıyordum". Poison Ivy, insanların zihinlerini kontrol etmek için feromonları ve cinsel cazibesini kullanıyor.Batman ile aralarında, ara sıra romantik de olabilen bir düşmanlık ilişkisi var. Poison Ivy, çoğu zaman doğru nedenlerle yanlış şeyler yapar.

Poison Ivy karakteri, ilk kez, Batman #181'de görülmüştür. Yazar.Robert Kanigher ve Çizer:Sheldon Moldoff tarafından yaratılmıştır. Batman'in 181. sayısının yayımlanma tarihi: Haziran 1966.

Batman: Sayı 181'in kapağı.

Batman villainess'lerinden Poison Ivy ile ilgili 7. sayı: Güzel yazılmış ve çizilmiş bir öykü.
Çiçeklerin gücü adına:

peder clemente

Hanac dostum,
Yazıyı yeniden düzenlemeniz...
Resimleri yenilemeniz ve boyutlarını ayarlamanız için...
Çok teşekkürler.
Şimdi çok daha estetik ve güzel olmuş.Sağolun.

peder clemente

All-Star Batman #7'nin üçüncü varyant kapağı:

Bu kısa fakat güzel eserin karakalem, çini ve renklendirmesini yapan sanatçıdan da biraz bahsedelim. Çalışmalarında kullandığı sanat adı: Tula Lotay, gerçek adı: Lisa Wood. İngiliz. 25 Temmuz 1975 doğumlu. Kadın duygusallığını ve estetiğini tamamen yansıtmış çizgileriyle.

Tula Lotay (Lisa Wood)

Tula Lotay'ın Warner Bros için yaptığı Wonder Woman çalışması.

peder clemente

Hanac dostum,
Artist Tula Lotay ile ilgili son bölümdeki, resim eklemeniz ve boyut düzenlemeniz için de çok teşekkürler.