Eternals (2021) - Phase 4/3 - Toplamda 26.Film

Başlatan dean, 18 Nisan, 2018, 01:44:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

Film tek basina bakildiginda eli yuzu duzgun izlenebilir bir film; ama simdiye kadar anlatilan, tum Marvel sinema evreninin omurgasini olusturan hikayelerle (infinity stones - Thanos) beraber bakildiginda bir suru soru isareti doguruyor, havada kaliyor.

Thanos'un yaptiklarina, veya simdiye dek olup biten hicbirseye Arishem'in ve Eternals'larin mudahale etmemesi, yahut Strange ve Tony Stark gibilerin dunyada uyumakta-buyumekte olan tehlikenin farkinda olmamalari, onu gectim boyle devasa bir dogum olayi olurken ortada diger karakterlerden hicbirinin bulunmamasi gibi... sorulari uzatmak mumkun, fanlardan bu sorularin gelecegini dusunen film cevap vermeye de calismis ama tatminkar degil maalesef... simdiye kadar gayet planli -baglantili-basarili yurutulen hikayeyi zedelemis oldu; keske serilerden birinde oldugu gibi "uzun suredir uykudaydilar" gibi birsey kullansalardi.   

rumar80

SPOILER İÇERİR

Öncelikle şunu söyleleyim ki ben filmi beğendim. gerçekten düzgün bir iş var karşımızda. Hikaye akışı da güzel. Bugüne kadar gelişen olaylara karışmama nedenlerini açıklamaları çok mükemmel olmasa da bence idare eder. İkaris ve Ajak'ın Arishem'in planının uygulayıcıları olmaları güzel bir twist idi. Uni mind'ın bir şekilde olsa da görünmesi de iyi idi. Starfox ve Pip'in varlığı, Arishem'in dünyada kalan Eternalları götürmesi ikinci filme kapı araladı zaten. Marvel evreninde kalabalık "yapmamaları" için İkaris, Ajak, Gilgamesh ve Sprite'ın aradan çekilmeleri de güzeldi.
    Son Olarak Dane Whitman'ın kılıca uzanırken arkadan gelen ses kimindi sorusu ile film tamamlandı.
    Kısaca ben sevdim. Bir winter soldier, endgame seviyesinde tabi ki değildi, ama kendini beğeni ile izletecek düzeyde bence. 

Nomad

Hafta içi izleme fırsatım oldu filmi.
Çizgi roman tarafında Eternals a dair pek bir şey okumadım.
Benim için yeni bir başlangıçtı bu film.
İzlediğim şeyi büyük bir show olarak niteleyebilirim.
Harika sanat yönetmenliği, başarılı casting, hakkı verilmiş oyunculuklar (hele ki hintli kardeşimizin efsane oyunculuğu), nefis geniş plan çekimler ile film yağ gibi aktı.
Yönetmen diğer Marvel filmleri gibi kaslı erkekler, tombik memintolu kadınlar, kusursuz kahramanlar yerine insani sıfatlarda melekleri işlemiş. Süper kahraman filmi yapmak değil yönetmenin derdi, elindeki hikayeyi anlatmak. Fan service yapmamış hiç.
Gayet iyi bir tercih olmuş, ama olamamış süre yetmediği için. ( ne diyom la ben )
Evet, resmin tamamını gören nerd izleyicileri tatmin etmeyebilir, büyük Marvel puzzle ında yerine oturan parça olmayabilir ama keyifli bir seyirlik.
Adamlar Babil i modellemiş baştan sona, bu bile benim için yeterli bir izleme nedeni.
Sinemada izlesem paramın hakkını aldım derdim.
Filmin en büyük sıkıntısı hikayeyi 2,5 saate sığdırmak.
Her bölümü ayrı bir karakteri işleyen 10 bölümlük bir dizi olsa harika olurmuş.
Karakterizasyon ve finale giden yol daha iyi işlenir, final çok daha vurucu olabilirdi. En zayıf yeri finali olmuş filmin.
Janrı sevmediği halde her süper kahraman filmini hatrım için benim birlikte izleyen eşime film sonrası eleştirilerden bahsettim.
Filmde kötü yok, süperler toplanıp kötüyü dövmedikleri için bebe belik sevmemiştir dedi. Bu da farklı bir bakış açısı tabi  ;D
Ama Babil var be abi. Benim gibi dönem film/dizi hastası olanların aklını alır o ortamlar.
Sokaklarında geziyorsunuz, daha ne  olsun :)
Ben sırf Eski Mısır da, İskenderiye de, piramitlerde gezmek için Assassin's Creed: Origins e saatlerimi gömmüş adamım.
Eski Yunan da gezeceğim diye Assassin's Creed: Odyssey de tüm haritayı açmış adamım.
Büyük resmi görmeyenleri mutlu eder bu film.

hanac

Phase 4 deki ilk iki filmin hayal kırıklığından sonra bu filmden umutlu değildim.

Ama tam tersine bir durum oldu, film şaşırttı beni. Beğendiğimi söylemeliyim.

Marvel evreninden bağımsız bir film gibi olmuş, hikaye iyi anlatılmış.