Çizgi Roman Okulu Açildi!

Başlatan ümitkr, 15 Ocak, 2010, 15:57:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

ÇROP Çizgi Roman Atölyeleri" olarak çiktigimiz yolda hayli is yaptik. Bir çok arkadasimiz yüzlerce çocuga ve anne-babalarina, ögretmenlerine çizgi romani anlatti onlara kendi çizgi romanlarini çizdirdi. Belki hiç çizgi roman sanatçisi yaratamadi daha atölyelerimiz ama çizgi romanin sanat oldugunu ve emekle, yaraticilikla üretildiginin farkina vardirdi katilanlari. Bir ümit belki de çizgi roman okuru kazandirdi bu atölyeler kim bilir?

Atölyelerimize Beykoz Doga Koleji sahip çikti ve projemizi bir adim ileriye tasiyarak "Çizgi Roman Okulu"nu açti!
Ilk etapta 4-6 yas kres ögrencileriyle Anaokullarina yönelik Çizgi Roman Atölyeleri basladi. Su siralar Ümit Kireççi - Ridvan Soray ikilisinin sürdürdügü atölyelere zamanla Tayyar Özkan, Erkin Ergin, Necmi Yalçin gibi alanlarinda uzman çizerler de katki saglayacak.
Bu seneyi bu sekilde tamamlamayi düsünen Çizgi Roman Okulu aksilik olmazsa yine bu sene baslamak üzere panel, söylesi, karikatür, çizgi film ve çizgi bant çalismalari da yapacak çocuklarla. Atölyelerle baslayan çalismalarin düzenli okul haline dönüstürülmesi hedefleniyor. Bu sekilde belli bir programa göre asama asama ilerleme saglanacak katilimcilarla.
Atölyeye katilmak isteyen Kres ve Anaokullari (216) 320 52 00'dan sayin Aylin Düzel'e ulasabilir bilgi alabilirler. Talep olmasi halinde ilkögretime de atölyeler de baslatilacaktir.

Bugüne kadar çizgi roman çizen çocuklarimiz:
Fatih Dershanesi
Basak Çocuklar'in Eserleri
Basak Çocuklar Atölyede
Çiti Piti Anaokulu ve Güzel Hisar Okulöncesi
Doga Ilkögretim 1'ler, 4 ve 6Yas

Tam görünmüyor ama fotograftaki çizgi romanin öyküsü su:
Pamuk Prenses satoda kaybolmus ve Hulk'la Superman onu kurtarmaya gelmisler. Tuzaklar ve canlanan mumyalarla yapilan dövüs sonucu prenses kurtulmus.
Öyküyü çocuklar olusturdu

Kaynak - Çizgi Roman Okurlari Platformu (ÇROP) Blog

TASKIN SENOL

TEK KELIMEYLE KUTLUYORUM. BASARILAR...

ümitkr