Mevsimler Değişirken Çizgiroman Okumak

Başlatan pizagor, 27 Temmuz, 2010, 18:43:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Bizimde Antalyanın Kemer ilçesine bugün kar yağdığı haberi geldi.Antalyadada müthiş bir soğuk var.bu havada okuna bilecek en iyi çizgi roman bilim kurgu romanlarıdır herhalde insan uzaydaki maceraları okurken yeryüzündeki bu soğuğu unutturur diye düşünüyorum..... ::) ;D ;)

Mister NO

Uzun geçen kış yerini yaz mevsiminin sıcak günlerine bıraktı.

Mister No ilk çıktığında reklamlarında kullanılan bir kare çocukluğumdan beri aklımdadır. Tatil denince de aklıma hep bu kare gelir.  ;D

caretta

Eylül ayını yarıladık.Yavaş yavaş yaza elveda diyoruz.Tatile gidenler gitti geldi;eş dost akraba düğünleri,misafirler
derken onlar da yavaş yavaş hitama ermekte...Evlerde temizlik,tertip,tadilat v.s.gerekiyorsa yapıldı.
    Okullar açılyor.yıllık izinler kullanıldı,işbaşı yapıldı.Benim gibi yaz boyunca hanım egemenliği altına girenler varsa
artık kendimize de zaman ayırma vakti geldi.Kolilerde,raflarda bekleyen çizgi romanlar sıraya kondu.Bu arada maç
keyfimiz de başladı.Günler kısalacak,erken akşam olacak ve bizler de evimizde daha çok zaman geçireceğiz.Çizgi
romanlara sevdalılara sorun yok.Çizgi roman okuyun,Altın Madalyon'a mesaj yazın. Ne can sıkıntısı kalır ne de stres.
    Ben okul çağında çocukları olan admin ve üyelerimize güzel sorunsuz bir ders yılı dilerim.Çalışan arkadaşlara bol
kazançlı işler dilerim.Herşeyden öte de sağlıklı,huzurlu,bol çizgi romanlı günler dilerim...

s.b

İyi dileklerinize bende katılıyorum.
Ders yılı başlıyor. Bugün dört numarayı Bakırköy İmam Hatip Lisesine kaydettirdim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Benim çalıştığım oteldede yavaş yavaş sezon sonuna geliniyor.işler temposunu yavaşlattı.bütün okula başlıyacak miniklere başarılar dilerim.Nihayet Kış geliyor haydi arkadaşlar Çizgi Roman Okumaya... 8) 8) 8)

Mister NO

Ah Julia'm ahhh...

Bugün İstanbul'da da böyle bir yağmur var işte.

Sizlerin çizgiromanlarda aklına gelen yağmurlu maceralar, kareler hangileri arkadaşlar ?

Her zaman Mister NO'nun Amazon yağmurlarını hatırlarım böyle havalarda. Ormanda durmadan yağan bir yağmur. Ya da Manaus'ta aniden bastıran yağmurdan kurtulmak için koşarak Paulo Adolfo'nun barına giren Mister No ile SS  :D

rumar80

Çizgi roman değil ama, Casablanca filminde yağmur altın Rick (Humphrey Bogard) Paris garında Ilsa'yı (Ingrid Bergman) beklerken mektup gelir. Ilsa gelmeyecektir. Sam Rick'i zorla trene sokar.
   Casablanca benim çok sevdiğim klasiklerdendir.

yunusmeyra

tarihi kahramanlarımızda "yağmur" altında başlayan ve ilerleyen maceralar vardır..karaoğlan'da "kul bakay'ın mezarı" böyledir..en can alıcı sahnelerde yağmur" ve fırtına eşlik etmektedir..tarkan roma'ya doğru ilerlediği veya bizans civarında veya bozkırları geçerken kurt ile yağmura yakalanır,çoğu zaman bir handa geçirir geceyi..zagor'un darkwood'unda yağmur, hemde bitmek bilmeyen uzun sağnaklar altında geçmişini anlattığı veya sazı çiko'nun alıp farklı anılarını anlattığı maceralar vardır..zagor'un bir çok esrarengiz ve fantastik macerası da yağmur altında sığınılan bir kasaba veya otelde ve sonrasında gelişir..yanlız benim okuduğum en "ıslak" macera; "bob kroket"in bir macerasıdır..(bizde "aksoy"un yayınladığı ,moliterni'nin çizdiği bir western macerasıdır..) aynı macerada bob ve yol arkadaşları ve sonra sevgilisi defalarca fırtına ve yağmurlu hava ile boğuşur,akarsulara ve çağlayanlara karşı mücadele verirler,yeraltı nehirlerinde bulurlar kendilerini..ken parker'da yağmur da,kar da güzeldir..ama en iyi yağmur efektlerini bernard prince ve bob morane tarzı "frankofonlarda" okumalarım sırasında görüp,seyreylemişimdir..müthiş "doğa aşığı" çizgi roman "korkusuz badi"de öyledir..bir de benim okuduğum maceralardan zihnimde kalan görsel arşivde ,batman ve  gotham city ve yağmur sanki hep beraber varolmuşlardır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Gök başımıza yıkılacak!

Bu söz bir çizgiroman okurunun aklına Asteriks'i getirir illaki de özelde bana Asteriks'in Kahin öyküsünü hatırlatır. Hikayenin, o korkusuz Galyalıların gök gürüldedikçe, şimşek çaktıkça korkudan titrediği karanlık girişine bayılırım!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mister NO

İstanbul'da fazla bir kar görmeden kış bitti.

Nihayet yaz geldi.  :)

Çizgi romanlarda size yaz mevsimini hatırlatan maceralar, kareler nelerdir?

hanac

Alıntı yapılan: Mister NO - 25 Haziran, 2013, 13:51:32
Çizgi romanlarda size yaz mevsimini hatırlatan maceralar, kareler nelerdir?

Kesinlikle bu resim, ama o sıcakta neden ceket giyiyorsa.

kalidor

Beyaz tenli ve sarışın olmamadan dolayı güneşe karşı hassasiyetim var ve sıcağı da pek sevmem. Serin olur diye Erzurum felan isterken, askerlikte acemilik dönemini ağustos ayında Türkiye'nin en sıcak yerlerinden biri olan İskenderun'da geçirmem de hayatımın en ironik anılarından biridir  :) Hava kapalı olsun, her gün yağmur yağsın şahsen daha mutlu olurum. Yaz ayları, bana kuraklığı anımsatır. Neyse efendim Conan'ın en iyi maceraları bence çölde geçen maceralardır. Turan'da paralı asker olduğu zamanlar, Kozakların ve Zuagirlerin şefi olduğu dönemlerdeki maceralar harikadır. Bir de müthiş bir macera daha vardır. Ülkemizde Kayan Gölge adıyla bilinen ve Conan'ı yanında bir kızla beraber çölde aç, susuz ve bitkin halde gösteren bir kareyle açılan macerada bir şehre girerler. Fakat şehirdeki herkes kara lotus sebebiyle uyumaktadır ve belli zamanlarda uyanıp yaşamaktadırlar. Kurbağa tanrı felan bu maceradadır. Bir de Conan bu macerada oldukça güzel espriler yapmaktadır. Bir tanesi için:

Şehri dolaşıp yemek ararlarken:

"Ben sarhoş bir bilgin gibi çene çalarken sen büyülü bir tapınak faresi kadar sessizsin kız!"

PS: Lafı dönüp dolaştırıp yine Conan'ı getirdim ya  ;D
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 01 Aralık, 2012, 15:54:41
Ah Julia'm ahhh...

Bu yağmurları özlüyeceğiz galiba ortalık yanıyooo.... :o ::) :D

kalidor

Barbar Conan'ın Altın Madalyonu  formumuz yazın da boş durmuyor ve bir ilke imza atarak mayolu superheroları önünüze getiriyor. Superherolarımız sezonu açtı ve Miami sahillerinde paparazzilere ve kameralarımıza böyle yakalandılar.

Kızgın kumlardan serin sulara güreşçi mayosuyla Kaptan 80'lerden kalma bir pozla görülüyor.

Bütün kış body yapıp yazı bekleyen  Nick Fury ve milyoner playboy Tony Stark slip mayoları ve kıllarıyla plajda kız kesip, karpuz yerken.

Gambit ve Cyclops kızgın kumlarda koşarken kameralara böyle poz verdiler. Öndeki uzun saçlı zenci abi sörfçü kadrosundan.

Namor denizin soğuk sularından gelen Şahin K. efektli ambiyansı ile günün değişiklerinden... Deniz kabuğu felan bağlamış niyeti bozuk.

Silver aplamız kendini şelaleden aşağı atarken... Bu pozun hemen ardından bikinisinin altı kayboldu. Sonraki kareleri de çekmiştik ama Kaptan  kamerayı kırdı. Bikiniyi sonra Namor buldu getirdi.

Thor'un Sif'e ilaçlı kola ikram etmeden önce kameralarımıza verdiği poz. O saç sakal sıcakta bayar ama karizma maşallah.

Kumlara sere serpe yayılan Ghost Rider yeni mayosuyla göz doldurdu.

Crom! Ölüleri Say...

Mister NO

Sonbaharın son günleri. Ortalık yağmur, çamur, göl halinde.

Sonbaharı temsil eden, dökülmüş yaprakların unutulmaz bir görüntü verdiği sahne(ler) hatırlayan?

Ve elbette yine yağmurlu çizimlerden akılda neler kaldı?  :D