Yalınayak Gen - Desen Yayınları (10 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan V, 26 Şubat, 2010, 22:55:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Biraz önce ilk cildi bitirdim, ben de bitmis durumdayim. Muhtesem bir hikaye, herkesin okumasi ve cevresindeki insalara da okutmasi gereken bir eser.

Diger ciltler de önumde duruyor ama okumaya gucum kalmadi. Gözyaslarindan, burnumun akmasindan basima agrilar girdi. Yarin devam edicem umarim.

rumar80

Bu işkence bitti çok şükür!!!!.
   Nasıl bir dildir bu, Gen'in ayakta kalma mücadelesi, Japonya'nın ayağa kalkma çabası ve erken gelen ölümün acısı. Son ölüm beni acayip sarstı. Beklediğim bir ölüm olmasına rağmen.
  Bir kez daha "itki"ye teşekkürler

pearl jam

Bugün fuarda tudem standındaki görevliye yalınayak gen in diğer kitaplarını sordum. "çok kişi soruyor" dedi. "e yayınlasanıza o zaman" dedim. "telifi yok galiba" dedi. "e alsanıza telifini o zaman" dedim. "tamam" dedi  ;D

yalcinerol345

SEN NEYMİŞSİN BE YALINAYAK GEN!
Forumda hakkında iyi şeyler yazıldığı için almıştım.İyi ki de almışım.Ben böyle bir çizgiroman okumadım.Bugün kargo ile geldi.130'lu sayfalarda gözyaşları içinde okumaya ara verdim.

emre ozdamarlar

4 cildini okudum Gen'in, gercekten muazzam bir hikaye. Savas esnasinda ve atom bombasi sonrasi ulkenin icinden gectigi hali cok guzel anlatiyor.

rumar80

İnanılmaz bir öykü. Yıkıntının altında hayata kalma çabaları muazzam

yalcinerol345

Hemen hemen çıkan her çizgiromanı almama rağmen Yalınayak Gen hiç ilgimi çekmemişti.Altın Madalyon sayesinde aldım ve az önce son cildi de bitirdim.İnanılmaz bir hikaye.Demek manga böyle bir şey.
Öğrendim ki Gen 10 ciltlik bir dizi.Kalan sayılar yayınlanır mı acaba?İlk dört cildin satışları umarım ki iyi olmuştur da kalan sayılar yayınlanır.

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 12 Mayıs, 2011, 19:48:53
Öğrendim ki Gen 10 ciltlik bir dizi.Kalan sayılar yayınlanır mı acaba?İlk dört cildin satışları umarım ki iyi olmuştur da kalan sayılar yayınlanır.

Bildiğim kadarıyla bu 10 cilt bizde 4 cilt olarak toplandı ve yayınlandı.

Yani Yalınayak Gen'in bütün maceraları bizde yayınlandı.

rumar80

Hasan bu konuda haklı
  Yalınayak Gen'in maceraları bizde dört kitapta toplanarak tamamlanmıştır. Başka macera yoktur.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Mayıs, 2011, 11:49:30
   Hasan bu konuda haklı
  Yalınayak Gen'in maceraları bizde dört kitapta toplanarak tamamlanmıştır. Başka macera yoktur.

Sevgili Umar bu konuda tereddütlerim var. amazon'a baktığımda 10 cilt olarak görüyorum...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Kitabın önsözünde de 10 cilt olduğu belirtiliyordu.
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

idefix ve amazon'dan sayfa sayilarina da baktim, bizde 10 cildin 4'u yayinlanmis.
Ama Isvec'te kutuphanede de ilk 4 cilt vardi. Belki de asil önemli olan cilttler bu 4 tanesidir. Bilemiyorum... :-\

rumar80

Benim okuduğum bir yazıda 10 sayının toptan yayınlandığı yazıyordu. Ben yazının yalancısıyım. Ayrıca TUDEM 6 sayı daha yayınlayacaksa Allah derim başka şey demem

alan ford

" Bu kitap dört bölümlük dizinin son kitabıdır."

4. kitabın arka kapağından alıntı bu cümle.  Anlaşılan diğer ciltleri yayınlamayı düşünmüyor Tudem.

Yine 4. kitabın  sozsöz'ünden bir alıntı.

" Yalınayak Gen'i Japonca'dn diğer dillere çevirmek adına yapılan ilk çalışma ,1976'da Japon barış gönülleri Masahiro Oshima ve Yukio Aki'nin , o yılın Barış ve Sosyal Adalet için Kıtalararası Yürüyüşü çerçevesinde Amerika Birleşik devletleri'nde yürüdükleri sırada başladı....

Oshima ve Aki , Japonya'ya döndükten sonra Tokyo'da yaşayan amerikalılarla Japonları bir araya getiren gönüllü ve kar amacı gütmeyen bir grup olan Gen Projesi'ni kurdu. Gen Projesi, Yalınayak Gen'in ilk dört kitabını çevirdi Bu sayılardan bir kısmı ayrıca Fransız, Alman İtalyan, Portekiz, İsveç, Norveç , Endonezya, Tagalog ve Esperanto dillerine çevrildi.

1990'lara gelindiğinde Gen Projesi artık sona ermişti. Bu sırada yazar Keiji Nakazawa on kitaplık Yalınayak Gen serisini tamamladı ve bütün hikayenin tercüme edildiğini görmeyi arzu ettiğini ifade etti. İlk dört kitaptan bazı bölümler tercümede kısaltılmıştı.Yeni bir çevirmenler kuşağı bütün Gen serisini , kısaltılmamış halde, yeniden çevirmek için gönüllü oldu."
                                                                                           Namie Asazuma

Anlaşılan o ki Tudem daha önce bir çok ülkede olduğu gibi ilk 4 kitabı basmayı yeterli görmüş. Ama acaba tam çeviri mi yaptılar,  yoksa kısaltılmış çeviri mi?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Demek benim hatırladığım maceraların dört kitapta tamamlanması hikayesi buradan geliyor.