En begendiginiz Dylan Dog kapak cizeri

Başlatan Nemo, 13 Şubat, 2020, 14:33:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

VILLA

STANO

CAVENAGO

ROI

MASTRAZZO

ACCARDI

BRINDISI

CESTARO KARDESLER

Özel Alfa Ajanı

peder clemente

Nemo

Benim de oyum Stano'ya :)

Bu arada bir kac cizer daha ekledim ankete. Magazin, Speciale kapaklari cizmis olan.

Bu arada sizler de sevdiginiz kapak resimlerini paylasmak isterseniz sevinirim :)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Villa, sonrasinda Super Book serisinin kapaklarini cizmis. Bence aylik kapaklarina gore sinif atlamis  8)

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Bence de Stano. Villa gitsin Tex kapağı çizsin.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Teks de çizsin Dylan da,Martin de çizsin Zagor da,Forever Villa baba...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

peder clemente

Üç adet Angelo Stano çizimi Dylan Dog kapağı:

400. sayı variant kapak

337'inci sayının kapağı

339'uncu sayının kapağı

Tuco Ramirez

Nemo

Bu arada, Renk Cumbusu serisini hep farkli cizerler cizmis. Onlari ankete eklemedim.
Özel Alfa Ajanı

V

"İstemem,eksik olsun.."

Nemo

Toplam Oy verenler: 20

Villa: 5

Roi: 5

Stano: 4

Cavenago: 2

Mastrazzo: 2

Cestaro Kardesler: 1

Brindisi: 1

Accardi : 0
Özel Alfa Ajanı

hanac

Nemo

Özel Alfa Ajanı

ferzan

Ben 3 isim arasında kaldım...

Angelo Stano
    Angelo Stano 'suz bir Dylan serisi düşünemiyorum, gerçekten Dylan ile fevkalade özdeşleşti ve aralıklarla da olsa Dylan çizmeye devam etmesini bir hayranı olarak isterim.

Gigi Cavenago
    Yeni dönemde hem çizgisine, hem rengine bayıldığım bu adamın tarzını, modern fumettinin temeli olarak görüyorum. Uzun zamandır sosyal medyadan da kendisini takip ediyorum ve ürettiği görsellerden kolay kolay sıkılacağımı sanmıyorum. Aylık seride kapak çiziyor muydu net hatırlamıyorum ama Maxi Old Boy 'ların kapağında harika iş çıkardığını düşünüyorum. Aylık seride de kapak çiziyorsa yahut ileride çizecek olursa kendisini bu göreve en uygun kişi olarak görüyorum.

Corrado Roi
    Bonelli bünyesinde en sevdiğim çizerlerin başında yer alıyor. Hani, çizgilerine rastladığım seride şöyle bir toparlanıp öyle okuyorum. Dylan 'da Onun çizdiği öykülere denk gelince içim kıpır kıpır oluyor. Korku ve gerilim türüne cuk oturan kasvetli ve ketum havasına bayılıyorum. Ayrıca da mükemmel bir sanatçı olduğunu düşünüyorum. Kapak yaklaşımı olarak Dylan 'ın aylık serisine ya da Maxi 'lerine değil de başka özel sayılara falan kapaklarını çok yakıştırıyorum. Yukarıda onunla ilgili paylaşılan örnek de bir özel sayıdan sanırım. Aslında Corrado Roi 'yi listeme dahil etmemin yegane sebebi işlerine duyduğum hayranlık. Yoksa kapak konusunda Dylan 'da çok büyük bir fark yaratmayabilir elbette.

O zaman Roi 'yi Joker sayarsak seçeneklerimi rahatlıkla ikiye indirebilirim; Angelo Stano ve Gigi Cavenago. Bu ikili arasında kolay kolay ayırım yapamam ama. Biri olsun, öteki olmasa da olur diyemem. Yukarıda da belirttiğim gibi, Stano ne denli seriyle özdeşleşmişse Cavenago da bence o kadar Dylan 'ın geleceğini devralabilecek modern ve dinamik bir isim. Üstelik karaktere de ruhunu kendi tarzıyla güzel üflüyor.

Son kararım Stano ve Cavenago, mümkünse ikisi birlikte kapak hazırlasın. Yukarıda başkasının renklendirdiği bir Stano kapağı vardı, bu ikilinin birlikteliğiden tam da böyle harika bir iş çıkar sanıyorum.

Dolayısıyla anketi işaretlemedim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com