Kalidor'un Conan Yazıları

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 14:51:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Sahane koleksiyon vallahi, canim cekti gece gece :)

pizagor

Hanım bunları salonun ortasına koyunca birşey dedi mi sevgili Fatih :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

O sırada uyukluyordu, kanepenin üstüne çıkıp tepesinde fotoğraf çekmeye çalışırken uyandı ve benden ümidi kestiğini söyledi :)
Dün de artık Conan'ı bırakıp başka çizgiromanlar okumam gerektiğini söyledi.
Ben de Red sonja, Kull ve Solomon Kane okuduğumu söyledim :P
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Keşke Red Sonja demeseydin :)

Koleksiyonumdaki Druuna'ları gösterdiğimde eşimin Druuna'yla olan ilişkimi doğru şekilde algılayamadığını (hala da öyle) farketmiştim...

kalidor

Red Sonja'yı sevmiyor gerçekten de. İlk gördüğünde bu kız dansöz mü demişti:) Hakkaten Hiborya çağında her kadın prenses, savaşçı, hırsız, tavernacı vs dansöz gibi giyiniyor.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Ya da gayet maço bir yaklaşımla, 'erkeklerin kadınları görmek istediği gibi' diyelim...

Forumun kadın takipçilerini bu cümle de kışkırtamadıysa artık sözün bittiği yerdeyiz demektir :)

Eflatun

Böyle salonum olsun bir ay kanepede sürünürüm vallahi.
Süper olmuş birikim Fatih güle güle oku.
Gerçi yutmuşsundur hepsini zaten. :)

hanac

Forumu Conan forumuna çevirdiniz kardeşim.

Biraz Caravan, Delta falan okuyun.

Hep barbarlarla nereye kadar.  :)

kalidor

Alıntı yapılan: doruk - 30 Nisan, 2012, 14:23:21
Böyle salonum olsun bir ay kanepede sürünürüm vallahi.
Süper olmuş birikim Fatih güle güle oku.
Gerçi yutmuşsundur hepsini zaten. :)

Sağol Ali Abi, yavaş yavaş okuyorum. Seyrettiğim filmi, okuduğum kitabı ne kadar sevsemde sırada daha milyonlarca izlenecek film ve okunacak kitap olduğu için genelde tekrar yapmıyorum. Adaptasyon maceralarda bile ne olacağını bildiğinizden tadı pek olmuyor.

Altın Madalyon logosunun ortasından bir kılıç geçirmeliyiz ;)
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Trading card ecnebilerin oldukça düşkün oldukları bir koleksiyon türü. Çizgiromanlardan tutun, filmlere, dizilere kadar trading cardlar çıkıyor. Bunların kendi çaplarında özellikleri ve serileri vs oluyor. Bazı kartlar promo çıkıyor ve değerli oluyor.  Bizde eskiden sakızlardan çıkan futbolcu kartlarını saymazsak bu kart koleksiyon kültürü pek yerleşmemiştir. Son forum toplantısında kart işi yapan Rittenhouse adlı firmanın 2004 yılında çıkartmış olduğu "ART OF THE HYBORIAN AGE TRADING CARDS" koleksiyonunu getirmiştim hatırlarsanız. Bu koleksiyonun özelliği SSOC serisinde yeralan 72 albümünden ve ünlü Conan çizerlerinden seçilmiş karelerin ilk defa renklendirilmiş olmasıydı. Bu koleksiyon tükendiği için ancak e-bay veya amazon gibi sitelerde bulunabiliyor. Ayrıca seri, 4 kartlık Ode to the Cimmerian, 8 kartlık Savage Sisterhood ve 40 kartlık Rise of the King adlı alt serileri de içeriyormuş. Fakat bu alt seriler ben de yok neyazıkki.

Rittenhouse'un iştirağı olan scifihobby'den güncel koleksiyonları da inceleyebilirsiniz.
http://www.scifihobby.com/

Diğer seri ise "CONAN 1994 ALL CHROMIUM II FULL SET" Geçen haftalarda ebay'den aldığım (kargo dahil 40 TL'ye felan geldi) bu seri ise 1994 yılında çıkmış. İndeks kartıyla beraber 90 kart var ve genel itibariyle SSOC serilerini işliyor. Bu kartların özelliği de hologramlı  olmaları ve tam bir renk cümbüşü içermeleri. Yalnız bu sefer kareler değilde kapaklar kullanılmış. Kapaklarda Joe Jusko ile Earl Norem'in de sayıca üstünlükleri göze çarpıyor. Bu kartların ilk serisi de 1993'te çıkmış.

--Altın Madalyon Conan forumu iftiharla sundu--
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Şunu bilin ki prensim;

Ölmek unutulmak değil, unutulmaktır ölmek ve  bir zaman kara saçlı, şahin bakışlı yiğidin adı unutulacak, tilki suratlı çilli ibiş hatırlanacak Conan diye.

--Nemedya yıllıklarından--
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

--CONAN ŞİİRLERİ--

İlk sayfadaki Conan şiirlerine devam ediyorum.

Konar konmaz konan kahraman!
Ama kolay kolay donmaz kahraman!
Donu kürklü, kürkü ayıdan;
Ayıdan bile korkmaz kahraman!

--Kadimokul--

Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Kalidor sen de bende Conan itkisi yaratıyorsun :)
Küçükken eniştemin Conan koleksiyonunu okumuştum. Sonrasında Alfa'dan. Şimdi de Marmara Ciltleri alıcam. Marmara, orjinal ilk sayıdan mı başlıyor?

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Marmara, Savage Sword of Conan (SSOC) serisini baştan itibaren yayınlıyor. Bu seride ayrıca Savage Tales  içinde yayınlanmış Conan maceraları da var.  SSOC fasikül olarak 255 sayı. Marmara Çizgi'nin 20 sene içerisinde bitereceğini düşünüyorum. SSOC'lerde şu ana kadar yayınlanan maceralar en güzel Conan maceraları.  Çok şanslısın Nemo, 4 sezon boyunca Lost seyretmeyipte tüm 4 sezonu 1 haftada izleyen kadar şanslısın :)
Crom! Ölüleri Say...