Blacksad - YKY

Başlatan rumar80, 20 Kasım, 2010, 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

allan quatermain

Blacksad'in 4. sayısındaki hikaye anlatımı  çok problemli değil mi? Fazla yoğunluk var, deus ex machina var, her türlü hikayecilik günahı işlenmiş. Daha önceki sayılarda da hikayeler muhteşem değildi -hele de o enfes çizimlere göre-, ama bu gerçekten vasat altı bir iş olmuş diyorum. Guarnido başka bir yazarla çalışsa keşke.

Zeljko

Ayni kargo içinde Blacksad,Tex Satania'nın Kızı,Julia Kırmızı Yağmur geldi.İlk olarak kahve eşliğinde Blacksad'i okuyacağım.Zamlara,sıcaklara,hastaliklara,umutsuzluklara kisa bi ara...Allahim çok mesudum...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

ghostrider

Bu serinin bitmesi 10 yıl sürer.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Zeljko - 14 Ağustos, 2023, 11:35:53Ayni kargo içinde Blacksad,Tex Satania'nın Kızı,Julia Kırmızı Yağmur geldi.İlk olarak kahve eşliğinde Blacksad'i okuyacağım.Zamlara,sıcaklara,hastaliklara,umutsuzluklara kisa bi ara...Allahim çok mesudum...
Bir an icin bile mutlu olmaniza sevindim.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

hanac

Blacksad 5 - Amarillo

"Yeraltı edebiyatı" deyince akla bazı isimler, ancak "yeraltı çizgi romanı" deyince akla tek bir isim gelir: "BLACKSAD".

Juan Diaz Canales'in kaleminden yine kült bir "Blacksad" albümü...

Dizinin beşinci albümü 'Amarillo'da, aykırı ve bitik kahramanımız "Blacksad" dedektifliği bırakıp hayata tutunmaya çalışmaktadır. Ancak hayat şişede durduğu gibi durmaz.

Hayvanlar âleminin Tom Waits'i "Blacksad" maceralarına YKY'de devam ediyor.

Basım Ayı/Yılı: Temmuz2023
Sayfa Sayısı: 60
Ağırlık: 60
En / Boy : 22,5 x 29 cm
Cilt Tipi: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Fiyat: 130 ₺

Blacksad 4 - Cehennem, Sessizlik...

"Blacksad" dünyada ilk kez yayımlandığı 2000 yılından beri pek çok dile çevrildi ve ülkemizde de ilgi gördü. YKY tarafından ciltli baskıları ilk kez 2011 yılında yayımlanan bu kült polisiye dizi karton kapaklı yeni baskılarıyla yeniden raflarda yerini alıyor.

"Sartre cehennemin başkaları olduğunu söyler... Başkalarının bize hayatı çekilmez kıldıklarını kabul ediyorum ama onlar aynı zamanda bizim cennetteki arkadaşlarımız. Benim için cehennem, yokluktur; dostlarımın, müziğin, hayal gücünü harekete geçiren sözlerin, duyuları uyaran güzelliğin olmadığı bir yer"

Juan Díaz Canales ve Juanjo Guarnido'nun yarattığı bu müthiş çizgi roman serisi 2013'te iki dalda Eisner Ödülü kazandı ve Angoulême En İyi İllüstrasyon Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül aldı.

Basım Ayı/Yılı: Haziran 2023
Sayfa Sayısı: 60
Ağırlık: 60
En / Boy : 22,5 x 29 cm
Cilt Tipi: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Fiyat: 95 ₺