Marmara Dükkan

Başlatan memospinoz, 01 Ocak, 2021, 12:51:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/

İnstagramdan duyuruldu:
Açılışa özel ve Ocak ayı boyunca geçerli %40 indirimi kaçırmayın!

Marmara Dükkan Özel kısmındaki sitemize özel varyantlarımızı, Özel Edisyonlar kısmındaki sert kapaklı yayımlarımızı gözden geçirmeyi unutmayın!

Ayrıca, Tapınak ya da Lejyon çizgi romanlarını sepetinize eklediğinizde kargo bedeliniz sıfırlanacak!

tulgan

memospinoz

tulgan

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 06 Ocak, 2021, 14:35:04
Bugün deneyeceğim.

teşekkür ederiz, iyisiyle kötüsüyle geri bildirim lazım malum  ::)

memospinoz

Site arayüzü ve profil sayfası vb. paralel evrenin sitesiyle birebir aynı. Sanırım aynı ticari site paketiyle yapılmış.
Bunun haricinde ücretsiz kargo limiti 250₺ biraz yüksek. 150-200₺ daha uygun olurdu. Kargo ödeyen kitapların arada bir değişmesi (mesela ayda bir) iyi olur.
Birbiriyle ilgili kitaplar set haline getirilebilir, belirli günlerde (black friday vb) sürpriz indirimler olabilir. Şu seti alana şu kitap bedava gibi promosyonlar olabilir.
%40 indirimin sadece bu aya özel olması pek cazip değil, diğer kitap sitelerinde zaten %25-35 oranlarında indirim var. Mesela bu aydan sonra indirim oranı %35 olursa aynı indirim oranına sahip sitelerden kargo limiti daha az olan yer tercih edilir.
Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Siparişimden sonra oluşan eksileri, artıları yazarım.

tommikser

İlk sipariş veren benim. Çokta temiz geldi kitaplar. Hayırlı olsun Marmara için.

Abysmal

Alıntı yapılan: tulgan - 06 Ocak, 2021, 14:32:01
Deneyen kimse yok mu?
Siparişim elime hızlı bir şekilde ulaştı, paketleme de güzeldi. Memnun kaldım :)

memospinoz

Nihayet ilk siparişimi verdim.
Sitede favorilere ekleme çok zahmetli (iki adımdan oluşuyor, tek tıkla olmalı) ve yavaş. Yine listelerden sepete ürün ekleme yavaş.
Ödeme kısmında ya kredi kartı ile ya da iyzico ile ödeme var, kredi kartını seçtim ama son aşamada 3d secure ödeme sayfasını beklerken çat diye ödemeyi aldı. 3d Secure ile cep telefonumuza gelen şifreyle ödemeyi gerçekleştirsek içim daha ferah olurdu açıkçası, siteye eklemesi çok zor değil.
Kargo Yurtiçi Kargo imiş.  :( Bunu sipariş aşamasında görebilsem muhtemelen siparişten bile vazgeçerdim ama sipariş oluştuktan sonra belli oldu. Neyse artık.  ::)

Sipariş sonrası süreci de yazarım.

memospinoz

Yurtiçi Kargo haftada iki gün geldiğinden bugün alabildim kargomu nihayet.  ;D
O kadar sağlam paketlenmiş ki zarar görmesi neredeyse imkansız. Çizgi romanların kondisyonu da mükemmel. Ayraç çıkmamasına üzüldüm ama poster şahaneymiş. Teşekkürler.  :)

newman

Bizim burada meşhur bir lokanta var, arkadaşlar buluşacağı zaman merkezi konumu nedeniyle buluşma yeri istisnasız orasıdır. Kapısının önünde beklenir, beklenen arkadaş geldiğinde nereye gidilecekse gidilir. Yine böyle bir esnada arkadaş gelmiştir, tam yola çıkılırken lokantanın servis personeli "Bir gün yemeğe de bekleriz" der. Mesajın buraya kadar ki kısmı anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az kısmıydı. Yine de izah edelim, forumlar muhabbet ortamlarıdır. Tanıtım iyi güzel ama muhabbete de bekleyen vardır...

Şimdi gelelim başlığın yanıtına, kargo ücreti çok yüksek. Alındığında kargoyu bedava hale getiren ürünler var ama kendi adıma konuşayım bulsam da alsam diyeceğim ürünler değil, çeşidin artması lazım. Çizgi roman okuru düzenli sipariş verir, üç alternatif kitapla kargo meselesi çözülmez.

Ben zaten yayıncıların hem yayınlama hem satma merakını anlamıyorum, oldu olacak piyasa 1-2 işletmeden ibaret olsun. Misal, Kadıköy'de popüler bir çizgi roman dükkanı var. Marmara Çizgi'yle var mıdır bir alakası yoksa sadece yakın arkadaşlık mıdır merak eder dururum.

doktor1881

Benimde kitaplarım geldi Kargolama mükemmel kitaplar harika Ama ayraç vs bende bekliyorum

tulgan

Yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Çok yakında siteden alışverişe özel ayraçlarımız olacak, gönderimleri başladığında sosyal medya hesaplarımızdan duyurusunu yapacağız.

aitor03

Alıntı yapılan: victor - 16 Ocak, 2021, 10:58:39

Ben zaten yayıncıların hem yayınlama hem satma merakını anlamıyorum...

"kasaba minnet edeceğime... oturur ciltlerin üzerine elden satarım" hesabı olsa gerek.
tabii burada "kasap", dağıtımcı mafya ve onlarla işbirliği içindeki tröst satış ağları ve aylar sonrasına verdikleri çekler, hesaplar vs. muhtemelen.
sırf bu yüzden x yayıncının kitaplarını ya direkt o yayıncıdan ya da fiziki dükkanı olan y'den alıyorum.
asla idefix, d&r, babil, kidega, ilknokta, kitapyurdu vs.'den değil. birbirlerinden farkı, farklı renklerde olmaları...

tulgan

Dükkan'da Yıldıray Çınar'dan ıslak imzalı Amazing Fantasy #15 ve Immortal Hulk Cilt 1 varyantları satışta. Hepsinin 25'er adet limiti var.

İlgililere duyurulur :)

https://dukkan.marmaracizgi.com.tr/imzali-cizgi-romanlar

pizagor

Alıntı yapılan: tulgan - 06 Ocak, 2021, 14:32:01
Deneyen kimse yok mu?

Bu hafta X ailesinden eksiklerimin siparişini verdim. Gıcır gıcır geldiler. Bir öneri olarak yazayım; setler düzenleyip indirim oranlarını sete özel bir tık yukarıda belirleyebilirsiniz. Yayıncısından böyle güzellikler sevimli de görünür.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...