Into the Night (2020)

Başlatan doktor1881, 11 Mayıs, 2020, 18:19:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Netflix'in yeni dizisi Into The Night 1. sezonu ile platformda yayınlandı. Dizi yayınlandığından itibaren rekor kırdı. Dizi, Netflix Türkiye'nin en çok izlenen dizileri arasında şu anda. Dizinin yayınlanmasının ardından oyuncu kadrosu ve konusu merak konusu oldu. Özellikle Türkiye'de dizinin bu kadar dikkat çekme nedeni, oyuncu kadrosunda yer alan Mehmet Kurtuluş oldu

Dizinin konusu şu şekilde: Dünyada yaşanan kozmik bir felaket sonrası gece uçuşundaki bir uçakta bulunan bir grup farklı ülkelerden gelen insanın yaşadıkları anlatılıyor. Uçaktaki bu insanlar, güneş ışınlarının bilinmeyen bir sebeple ölümcül hale geldiği bir dünyada hayatta kalmak için sürekli batıya doğru uçuyor. Çünkü güneş, dünya için büyük bir tehlike oluştururken, yoluna çıkan herkesi öldürüyor.

Netflix: "Gizemli bir kozmik olay dünyayı kasıp kavururken, kaçırılan bir gece uçağındaki yolcular ve uçuş ekibi, güneşe karşı bir yarışa girişir."

Başroldekiler: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti

Bloodslince

Dizi güzel, konu ilginç, İtalyan karakterin faşist tutumu insanı sinirlendiriyor. Resmen Türk düşmanı bir karakter yaratılmış.

Mehmet Kurtuluş'un performansı da gayet güzel, hiçbir sırıtma yok, cuk oturmuş derler ya öyle. Ben genel olarak beğendim diziyi, ilk çıktığı gün izlemiştim. Bir baktım sezon bitmiş.  ;D

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

hanac

İlk 3 bölümü izledim ve ara verdim.

Açıkçası hiç beğenmedim, oyunculuklar da iyi değil.

Devam etsem mi, emin olamadım.

Nemo

Ben de dun aksam izledim. Bence en guzel oyunculugu bizimki yapmis. italyan'a baya saydirdim :)
Ama birkac seyi merak ediyorum:

Madem insanlar oldu. Sehirlerin isiklarini kim yakiyor? Otomatik mi yaniyor bunlar yav? Ucak sehirlerin uzerinden gecerken cok fazla aydinlik sehirlerin semasi.  Ya da youtube'dan ucak nasil indirilir videosu izleyip ucak indirmek? Mantik aramadan izlemek lazim ama birazcik. Pis Turk'un sonunda yaptigi fedakarlik ise guzeldi.   
Özel Alfa Ajanı

doktor1881

Bölüm:1 Netflix'in yeni dizisi yine bir doğal felaket sonu Dünya'nın tehlikeye düşmesi üzerine kurulu İlk bölüm dar bir alanda (Uçakta) geçiyor
Başlangıç olarak hikaye merak uyandırıyor Gerilim dozu iyiydi Mehmet Kurtuluş'da gayet karizmatik duruyor

Bölüm Notu:7.5/10

Sinan Başak

Alıntı yapılan: hanac - 12 Mayıs, 2020, 08:14:57
İlk 3 bölümü izledim ve ara verdim.

Açıkçası hiç beğenmedim, oyunculuklar da iyi değil.

Devam etsem mi, emin olamadım.

Ben sezonu bitirdim. Havada kalıyor, ikinci sezon olur mu bilmiyorum. Çok beğendiğimi söyleyemem.

Bloodslince

Alıntı yapılan: Nemo - 12 Mayıs, 2020, 10:49:19
Ben de dun aksam izledim. Bence en guzel oyunculugu bizimki yapmis. italyan'a baya saydirdim :)
Ama birkac seyi merak ediyorum:

Madem insanlar oldu. Sehirlerin isiklarini kim yakiyor? Otomatik mi yaniyor bunlar yav? Ucak sehirlerin uzerinden gecerken cok fazla aydinlik sehirlerin semasi.  Ya da youtube'dan ucak nasil indirilir videosu izleyip ucak indirmek? Mantik aramadan izlemek lazim ama birazcik. Pis Turk'un sonunda yaptigi fedakarlik ise guzeldi.   

Açıkçası çok büyük bir beklentiye girmeden vakit geçirmek için izlenir. Konu değişik, yaşamak için güneşten kaçmak. Ben kış aylarını sevdiğim için, başı boş bir zengin olsam muhtemelen ben de sürekli kış ve sürekli havanın kapalı olduğu yerlere giderdim. Çoğunlukla Kuzey tabii. :)

Mantık hiç aramayalım ve oraya girmeyelim bence.  ;D

Son zamanlarda çok güzel diziler ve filmler izliyorum. En son"Gangs of London"ı bitirdim, çok beğendim, bu kadar iyi oyunculuk, mekan, kamera, konu derken harika bir iş çıkmış ortaya. GOT'tan sonra bu kadar sağlam adam harcayan dizi pek hatırlamıyorum, iyi geldi.  ;D
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

doktor1881

Bölüm:2 Her bölüm başında uçaktaki yolculardan birinin normal hayattaki yaşamından bir bukle sunuluyor. Uçak içindeki değişik milletlerden az miktardaki insan yeni ortaya çıkan sorunlarla başetmeye çalışır

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:3 Arkadaşların dediği gibi İtalyan subay çok gıcık.Güneşten kaçış sürerken uçakta problemler bitmiyor Bölümlerde değişik kişiler üzerinden giderken bu bölüm pilot üzerineydi

Bölüm Notu:7/10

Pulluk

Diziyi bitirirdim. Kafa patlatmaya gerek olmayan, çerezlik bir dizi olmuş. (6/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hanac

Ben de bitirdim, vasat bir dizi. (5/10)

doktor1881

Bölüm:4 Bu bölüm Ayaz karekteri ile başladı Uçak yolculuklarında en korktuğum iniş anını bu bölümde iliklerime kadar hissettim
Dar alanda geçen dizi atmosferi beni içine aldı Arkadaşların dediği gibi üst seviye bir dizi olmamakla beraberben beğendim
Final bölümünü nasıl bağlayacaklar onu bekliyorum

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:5 Terenzio ve Ayaz arasındaki mücadale bölüme damga vurdu
Bölüm sonu Slyvei'nin dediği gibi ''Yok Artık''

doktor1881

Bölüm:6 (Sezon FinaLi) Yoğun çalışmadan dolayı mini diziyi bile uzun sürede bitirdim Sezon finali diye yazdım umudum 2.sezonun olacağı yönünde Roman uyarlaması olan Belçika yapımı dizi forumda pek beğenilmese de benim hoşuma gitti Benzeri onlarca olan felaket teması üzerine kurulu dizide bir çok milletten insanın bir araya gelmesi yaşamak için mücadeleri seyredilmeye değer Bu bölümde Ayaz Türk karekterini her yönüyle dört dörtlük yansıtmış

Gabby

İlk üç bölümünü izledim ama sabun köpüğü gibi bir dizi, devam edip etmeme konusunda kararsızım.