Deadwood

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Mayıs, 2011, 21:13:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Forumda bu kadar western hayrani bir aradayiz, hic bahsi gecmemis.

Yeni izlemeye basladigim bir dizi Deadwood, cizgi romanlardan tanidik oldugumuz her tema var. Silahsörler, altina hucum, beyazlarin beyazlari öldurup sucu kizilderililere atmasi, salonlar, salon kizlari, her turlu hile hurdayi yapan salon isletmecileri ve akliniza daha ne gelirse. Guzel bir vahsi bati portresi yaratilmis.

Ilk 4 bölumu izledim, birakamiyorum su anda, aninda sardi, cekimler, dekorlar, kostumler, senaryo hepsi 10 numara. Tavsiye ederim.

V

Diziyle ilgili herşey güzeldi de,ilk sezonu bitirdikten sonra,düşük temponun beni soğutmasından olsa gerek,2. sezona başlayamamıştım bir türlü.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Dizi 2004-2006 yılları arasında 3 sezon olarak yayınlandı.

Emre 2. sezona bir gel, seyredin dersen seyrederiz.  :)

poe

diziyi izledim bitirdim. ama nedense yapımcı bitirememiş.

kızılderilisi olmayan bir western ne işe yarar?

wild bill hickok ve calemity jane gibi iki efsane aslında neymiş,
altın arayıcıların batıda yaptıkları
pinkerton dedektifleri nasıl çalışırdı
çin mahallesi

oooo daha neler neler
umumhanelerin batıda nasıl çalıştığını bilmeyen varsa ben "ne seyrediyorsun" diye soranlara "iki genelev patronunun bir kasabayı ele geçirme kavgası" diyordum.

büyülü rüzgar okuyorsanız mutlaka izleyin diyebilirim. ama kızılderilisi olmayan bir western işte...

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: poe - 08 Mayıs, 2011, 22:31:07
büyülü rüzgar okuyorsanız mutlaka izleyin diyebilirim.

Bana da Buyulu Ruzgar'i hatirlatti ilk bölumler itibariyle. Neyse devam edeyim biraz daha, tekrar guncelleriz bu basligi :)

rumar80

Benim beğendiğim bir dizi idi. HBO dizileri hep hoşuma gitmiştir. Bir de Ian Mc Shane faktörü.
  Gerçek mekan, bazısı gerçek olaylar. Ben izleyin derim.

emre ozdamarlar

Ilk sezonu bitirdim, finali gercekten guzeldi. Devam edecegim kesinlikle diziye.
Bu arada Ian McShane dökturmus resmen Al Swearengen karakterinde.

Mrtekin

They drew first blood...