Martin Mystere Sohbet Odası

Başlatan s.b, 31 Mayıs, 2010, 11:34:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 11 Ekim, 2014, 23:15:02
Martin KM, yeni seriye girdi değil mi? KM serisi son mu buldu, devam edecek mi? Kasım Martin KM ayı, bilgisi olan var mı?

Son buldu KM
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 11 Ekim, 2014, 23:15:02
Martin KM, yeni seriye girdi değil mi? KM serisi son mu buldu, devam edecek mi? Kasım Martin KM ayı, bilgisi olan var mı?
Bence etmiyecekler Zagordada Martindede son Kmlerin arkasında yeni sayı reklamı yoktu... ::) :o :D

V

Etmesin zaten.Yeni şeyler bassınlar artık.
"İstemem,eksik olsun.."

antiochia

Alıntı yapılan: V - 12 Ekim, 2014, 13:32:27
Etmesin zaten.Yeni şeyler bassınlar artık.
Ben pek zannetmiyorum..Pek çok fumetti basılıyor...

V

Fumetti basmasınlar zaten. İçimiz, dışımız fumetti oldu..
"İstemem,eksik olsun.."

antiochia

Alıntı yapılan: V - 12 Ekim, 2014, 15:26:12
Fumetti basmasınlar zaten. İçimiz, dışımız fumetti oldu..
Geriye comics, manga ve frankofon kalıyor bakalım ne yayınlayacaklar. Ben şahsen yayınlayacaklarından şüpheliyim. Bari Conan Klasik Maceraları devam ettirseler

V

Conan konusunda Marmara'nın insafına kaldı okuyucu. Devam ettireceklerse Eerie ve Creepy ye Hayır demem.
"İstemem,eksik olsun.."

Mrtekin

Bonelliden çok güzel seriler var. Adam Wild başladı mesela?

Ben, fumettiye de hayır demem...

Ama keşke, Lal, bu dobişko ciltlere devam etseydi, ben tuttuğunu da düşünüyorum.
They drew first blood...

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: V - 12 Ekim, 2014, 15:26:12Fumetti basmasınlar zaten. İçimiz, dışımız fumetti oldu..

Fumetti okurlarına haksızlık bu...

V

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 12 Ekim, 2014, 17:04:33Fumetti okurlarına haksızlık bu...

Çizgili Düşler ne var ne yok basıyor, basacak zaten..Asıl frankafon,manga ve comics severlere haksızlık yapılıyor bu piyasada..
"İstemem,eksik olsun.."

antiochia

Alıntı yapılan: V - 12 Ekim, 2014, 19:43:35
Çizgili Düşler ne var ne yok basıyor, basacak zaten..Asıl frankafon,manga ve comics severlere haksızlık yapılıyor bu piyasada..
Dürüst olmak gerekirse haksızlık edilen  frankofon

OZAN BALIM

Kimi yayınlarda yollar kesişse de hepsinin okuru farklı, onun için fumetti okumayan birinin artık fumetti basılmasın demesi haksızlık bence. Ben de süper kahramanlı kitapları hiç bir zaman okumayacağım ama okuyanı var ki basılıyor. Frankofona haksızlık ediliyor o konuda hemfikirim. Yayınların tekrar tekrar basıldığı ve herdaim bulunabildiği yıllar umuduyla...

alan ford

Alıntı yapılan: V - 12 Ekim, 2014, 15:26:12Fumetti basmasınlar zaten. İçimiz, dışımız fumetti oldu..
Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 13 Ekim, 2014, 01:01:01Kimi yayınlarda yollar kesişse de hepsinin okuru farklı, onun için fumetti okumayan birinin artık fumetti basılmasın demesi haksızlık bence. Ben de süper kahramanlı kitapları hiç bir zaman okumayacağım ama okuyanı var ki basılıyor. Frankofona haksızlık ediliyor o konuda hemfikirim. Yayınların tekrar tekrar basıldığı ve herdaim bulunabildiği yıllar umuduyla...

Haddim değil ama V'ye "fumetti okumayan biri" demek de bence haksızlık.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

abselemon

Lal aslında türkiye'de daha önce basılmış ama düzgün çevirisi yapılmamış, kırpılmış herhangi bir seriyi de basabilir. Tutmaz mı tutar bence. Ya da Türkler tarafından ortaya çıkrılan kahramanları da basabilir. Mesela bobişko ciltlerde bir kaptan venüs külliyatı çok güzel olabilir, ya da başka seriler. Bunun dışında Marvel ve dc'den eski serileri de basabilir.

V

Bazı yanlış anlaşılmaları düzelteyim. 

1-) Lal fumetti basmasın demedim ben."Genel olarak Yayıncılardır" kastedilen "fumetti basilmasın" dediğim de.Lal yeni seride bastığı Martin,Zagor ve Mister No ları Km olarak tekrar basmasın "dır ilk mesajımda kastedilen.Enerjilerini boşa harcamasınlar diğer yayıncılar. Çizgili Düşler piyasayı süpürdü zaten.50 kere aynı Zagor serisinin basılmasın mantığı nedir? Lal güzel bir iş yapmış ve bu serileri güncele bağlamıştır,  teşekkürler.
2-)Oranlara vurursak neredeyse fumetti külliyatı nin % 70 Türkçe yayınlanmıştır. Frankafon, manga ve comics te bu oranlar
yerlerde sürünmektedır. O sebeple bu ekollere haksızlık edildiği kanaatindeyim.
3-) Bilen bilir , iyi- kötü ben de bir fumetti okuru ve kolleksiyoneriyim.

Benim için çizgi romanın hepsi bir.Ekol ayırtetmem." İyisi-kötüsü" dür benim ayrımım

"İstemem,eksik olsun.."