Martin Mystere Sohbet Odası

Başlatan s.b, 31 Mayıs, 2010, 11:34:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 26 Mayıs, 2014, 19:56:20
Özellikle İtalyan maceralarına kadar güzel diyebilirim.Birde ara sıra yeni seriyi kontrol edin oradada bazen iyi maceralar çıkıyormuş.... 8) :o :D

O kadar patamız yok :) biri spoiler verirse ona göre alalım...

antiochia

Klasik maceralar 24.cilt "Geriye Sayım" 160. sayfasının son karesinde Mister No'mu geçiyor Martin Amcamın evinin önünden

DAMPYR

Alıntı yapılan: antiochia - 26 Mayıs, 2014, 23:47:06
Klasik maceralar 24.cilt "Geriye Sayım" 160. sayfasının son karesinde Mister No'mu geçiyor Martin Amcamın evinin önünden
Sende benim gibi Nathanda Ajanı Martine benzettiğim gibi benzetmiş olmuyasın.... ??? ;D ::)

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 27 Mayıs, 2014, 19:19:33
Sende benim gibi Nathanda Ajanı Martine benzettiğim gibi benzetmiş olmuyasın.... ??? ;D ::)
Kır saçlı,atkılı ve dört yapraklı yonca şeklinde giysisi vardı..Elinde olan varsa bakabilirse pek makbule geçer. Tabi göz yanılması da olabilir..

s.b

Yüzü görünmüyor ama Mister No gibi kırlaşmış saçları ve omuzundaki yonca akla onu getiriyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

antiochia

Alıntı yapılan: s.b - 27 Mayıs, 2014, 21:33:53
Yüzü görünmüyor ama Mister No gibi kırlaşmış saçları ve omuzundaki yonca akla onu getiriyor.
evet aynen. Belki tesadüftür kimbilir..

tommikser

Okumadım ama tesadüf olduğunu zannetmiyorum.Mister No ile ortak maceraları var.Bence tesadüften ötesidir.

seastar1000

macerayı hatırlıyorum o yaslı sısko pılot kesınlıkle mıster no ıdı

darkwood

Alıntı yapılan: seastar1000 - 27 Mayıs, 2014, 22:44:29
macerayı hatırlıyorum o yaslı sısko pılot kesınlıkle mıster no ıdı

Marti amca-Mister No ortak maceraları genelde amazonda Mister No'nun memleketinde geçer,
ama Mister No da dönem dönem amerikaya gelip bazı maceralara karışır.
Bu hikayede Mister No yok hal böyle olunca yaşlı Mister No ya bir gönderme var gibi geldi bana.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Bonelli kahramanlarını aynı çizgi romanda karşılaştırmayı yada bir yerde hatırlatmayı seviyor olmalı.Buda onlardan biri sanırım.... ??? ::) :o

antiochia

Martin amcanın KM 23'teki "Şövalyelerin Sırrı" macerasına yeni başladım ama oryantalist tınılar var sanki bu hoşuma pek gitmedi.

DAMPYR

Alıntı yapılan: antiochia - 25 Haziran, 2014, 23:39:28
Martin amcanın KM 23'teki "Şövalyelerin Sırrı" macerasına yeni başladım ama oryantalist tınılar var sanki bu hoşuma pek gitmedi.
Maceraların hepsi güzel değil arada bazen birkaç tane iyi macera çıkıyor.... :-\ :'( :(

antiochia

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 26 Haziran, 2014, 19:10:20
Maceraların hepsi güzel değil arada bazen birkaç tane iyi macera çıkıyor.... :-\ :'( :(

Yok macera fena değil gibi ama Doğu toplumuna bakışları biraz sorunlu gibi..Neyse macera bitsin kesin karara varırız..

Mrtekin

Kara Adamlar, cok guzel, durup durup yeniden okuyorum.
They drew first blood...

alan ford

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 23 Temmuz, 2014, 00:12:50
Kara Adamlar, cok guzel, durup durup yeniden okuyorum.

Bence Martin Mystere'nin zirve macerasıdır. Yıllarca kötü bellediğimiz kara adamların hikayesi , ortalıkta neredeyse hiç görünmeyen Martin , sağlam hikaye güzel çizimler , çok güzel çok.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir