Martin Mystere Sohbet Odası

Başlatan s.b, 31 Mayıs, 2010, 11:34:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Evet, aynen, sonuna geldigimde yine uzuluyorum, yine uzuluyorum.
They drew first blood...

Ras Al Ghul

En sevdiğim fumetti olduğu için onun hakkında yakında bir biyografi yazacağım

Mrtekin

Tesekkurler, simdiden ellerinize saglik...
They drew first blood...

Mrtekin

Martinin yeni serisini okurken, klasiklerden aldığım tadı kesinlikle alamıyorum. Nedendir bilmem, eskilerde bir noir -dark hava da var, ondan mi acep?

They drew first blood...

Ras Al Ghul

Martin mystere kimdir nedir:
Martin amca Sergio bonelli nin en uzun süren 3.serisinin baş kahramanıdır.Şuana kadar 396 sayıda gözükmüştür.Kendi ne ait 5-6 serisi bulunmaktadır.Alfredo Castelli yaratısıdır Bir animasyon dizisi çıkmıştır.Kendisi İtalyan yaratılsı olmasına karşın İtalya ile ilişkisi orada okumuş olmasıyla sınırlıdır.aslen amerikalıdır.1942 doğumludur.Dedektiflik,arkeolojistlik ve yazarlık yapmaktadır.Çok akıllıdır.Dövüşte yine ustadır.Ailesinin ölümün den sonra kendini dünyadaki en büyük gizemleri çözmeye adar.New york da Yaşar.Erken seyahatlerinin birinde Neathrel insan Java yı bulmuştur.Diana diye bir sevgilisi bulunmaktadır.Bir polis olan travis ve Hükümete çalışan chris yine arkadaşlarındandır.Dylan Dog ile yine arkadaşlığı vardır.Nadida yine unutulmaz bir arkadaşıdır.Sergej orloff büyük bir düşmanıdır

Mrtekin

Sergei ne oldu şimdi, dost mu, düşman mı :)
They drew first blood...

antiochia

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 08 Ağustos, 2014, 21:31:56
Sergei ne oldu şimdi, dost mu, düşman mı :)
Rakibi ve düşmanı ama Merlin ile ilgili macerada kahramanımıza yardımcı oluyordu

Mrtekin

Bir de Martinin maceraları Türkiye de niye geçmiyor, deyip dururuz.

Bakınız; Mm klasik maceralar cilt No:41, Orpheus un Yüzü adlı macera, shf.no,72.

"Türkiye'deki bir Nato üssünde"

Haksızlık yapmayalım :)
They drew first blood...

cmkrbn

Martin amca hakkında bir sorum var. Bundan yaklaşık 10 yıl önce bir kaç tane Martin Mystere sayısı okumuştum. Hatta ikisinin adını hatırlıyorum; 'Numaralı Alan' ve 'San Romano Şövalyeleri'. Hatırlayamadığım daha doğrusu tam emin olamadığım şey ise bunların renkli olup olmadıkları. Nedense renkli olduklarını sanıyorum ama bugünlerde elime aldığım Martin sayıları hep siyah beyaz. Burada ki siz tecrübeli abiler muhtemelen biliyorsunuzdur bu sorumun cevabını :) :)

Ahmet Oktay

Yanlış bilmiyorsam Martin'in #100, #200 ve #300 nolu özel sayıları dışında renkli sayısı yok.
Bunlardan #100'ü Lal özel serinin son sayısı olarak yayınlandı, birde klasik maceralar dizisinde yayınlandı.
#200 ve #300'ü Lal yeni seride yayınladı, ancak kaçıncı sayılarına denk geldiğine emin değilim. 33 ve 133 olabilir, öyle birşeydi diye hatırlıyorum.

cmkrbn

Anladım, yanılıyormuşum o zaman demek ki :) Teşekkürler :)

seastar1000

dylan dog & martın mystere ortak cılt ını okuyayım dedımZeynep Akkus un onsoz yazısında ortak maceralar anlatılıyor.Burada daha once degınmıstık ama net sayıları belırtmemıstık.Ra'nın ıntıkamı macerasında Martın yaslı Mıster No nun ucagına bınıyor.Bırde Mıster No.nun efsanevı maceralar cılt 2 de ortak maceraları var Sky net'ten kacıs.

seastar1000

yıne Martın amca ıle mıster no amcanın karsılastıkları bır macerada bızım lal klasık maceralar cılt 11 de Putun Gucu macerası Martın amca yıne guney amerıka da mıster no nun ucagına bınıyor

haziran00

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 25 Ağustos, 2014, 20:49:07
Yanlış bilmiyorsam Martin'in #100, #200 ve #300 nolu özel sayıları dışında renkli sayısı yok.
Bunlardan #100'ü Lal özel serinin son sayısı olarak yayınlandı, birde klasik maceralar dizisinde yayınlandı.
#200 ve #300'ü Lal yeni seride yayınladı, ancak kaçıncı sayılarına denk geldiğine emin değilim. 33 ve 133 olabilir, öyle birşeydi diye hatırlıyorum.

Martin Mysterenin başka renkli maceraları vardır :)

OZAN BALIM

Martin KM, yeni seriye girdi değil mi? KM serisi son mu buldu, devam edecek mi? Kasım Martin KM ayı, bilgisi olan var mı?