Nip/Tuck

Başlatan dean, 06 Ekim, 2013, 22:59:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Ne zamandır bu diziyle ilgili birşeyler yazmak istiyordum. Şuanda 3. sezonunun ortalarındayım. Başlamayı hep ertelediğim bir diziydi Nip/Tuck. Şimdi diyorum ki keşke daha erken başlasaymışım. İzlenebilecek her açıdan en cesur yapımlardan biri. Diziyi izlemek için ameliyat sahnelerinden rahatsız olmamak ve birazda ahlaki mide gerektiriyor desem heralde abartmış olmam. Yalnız şöyle bir durum var ne anlattığı değil, nasıl anlattığı mühim. Nip/Tuck bu açıdan müthiş. İlk sezon yaşanılan hayatın büyüsü ön planda ama ikinci sezonla birlikte müthiş bir hikayeye sahip oluyor ve soluksuz izleniyor. Oyunculuklarda kusursuza yakın. İlk 3 sezon mükemmel diyebilirim. Tabi tekrar ağır bir dizi olduğunu belirtmeliyim, herkes sevmez.

http://www.imdb.com/title/tt0361217/?ref_=sr_1

alan ford

maalesef 3. sezondan sonra tempo düşüyor , hatta son sezona ben katlanamamıştım. Ama ilk üç sezon gerçekten şahanedir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 06 Ekim, 2013, 23:56:50
maalesef 3. sezondan sonra tempo düşüyor , hatta son sezona ben katlanamamıştım. Ama ilk üç sezon gerçekten şahanedir.

Ya bende internetten felan öyle okuyorum ama üzülürüm öyle olursa. Çünkü şuanda müthiş gidiyor.

dean

Diziyi biraz önce bitirdim. Üçüncü sezondan sonra tempo düşüyor biraz ama esas sıkıntı beşinci sezonla başlıyor. Beşinci sezonun ilk yarısı gerçekten kötüydü lakin ikinci yarı toparladı ve rayına oturdu. Altıncı sezon ise beşinci sezonun garipliğinden uzak daha çok birinci ve dördüncü sezonun tarzına daha yakın bir seyir seyretti ve beni tatmin etti. Zaten İkinci sezonun ikinci yarısı ve üçüncü sezon bu dizinin potansiyalinin zirvesi. Genel olarak baktığımda iyiki seyretmişim diyorum. Belki kusursuz bir dizi özelliğini 5. sezonuyla kaybetsede, çok iyi ve müthiş cesur bir dizi olarak hafızamdan hiç çıkmayacak.

alan ford

cnbc-e de yayınlandığı dönemde Six Feet Under ile dönüşümlü gelirdi ekrana. İkisi de çok sağlam dizlerdi.  Six Feet Under hiç bozmadan bitirdi ,  Nip Tuck azıcık cıvıttı. Ee olsun o kadar :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Kasım, 2013, 13:12:53
cnbc-e de yayınlandığı dönemde Six Feet Under ile dönüşümlü gelirdi ekrana. İkisi de çok sağlam dizlerdi.  Six Feet Under hiç bozmadan bitirdi ,  Nip Tuck azıcık cıvıttı. Ee olsun o kadar :D

Dizi L.A.'e taşındığının ilk bölümleri baya cıvıttı ama Allahtan toparladı sonrada iyi bir dizi olarak bitti. Six Feet Under'ın da bütün bölümleri hazır, Nip/Tuck'ın bitmesini bekliyordum başlamak için. Şimdi sıra onda.