Marvel'in yeni serisi: Drakula'nin Ölümü

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:59:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Marvel bu seriyi hazirlarken amaci vampirleri muatntlarla çarpistirmakti. Nitekim Dracula'nin ölümü ile tüm vampir klanlari birlesti. Simdiki amaçlari mutantlari vampire dönüstürüp güçlü bir ordu olusturup dünyayi ele geçirmek. (X-men curse of the mutants macerasi)
  Ama Cyclops'un bu savasta çok önemli bir müttefiki var: .....
  DRAKULA!!!!!!
  Nasil Drakula ölmemis miydi? Okuyalim ögrenelim.
Sevgiler

kalidor

Biraz evvel okuduğum sıkı bir one-shot. Dracula'nın erken mefta olması şaşırtsa da vampirlerin güneş ışığına karşı teknolojinin nimetlerini kullanmaları ilginç ve güzel olmuş. Hikayenin küçük bir kısmının İstanbul'da geçtiğini de belirtmeliyim. Özellikle en güçlü vampir klanının İstanbul'u mesken tuttuğunu öğrenmek beni biraz ürküttü ;)

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Sevgili Fatih,
    Death of Dracula'yı maalesef okuyamadım, ancak her ne kadar trade'lere yönelmiş olsam da yıllar sonra tekrar 1. sayıdan başlayan yeni bir X-men serisinin de olması nedeniyle X-men Curse of the mutants macerasını sayı sayı aldım ve tamamladım. Okuyacağını düşünerek sadece bir iki noktadan bahsedeceğim. Gereğinde daha detaylı da yazışırız:
  1) Dracula'nın ölümü sonrası yerine geçen oğlu tüm farklı vampir klanlarını birleştirmeyi başarır
  2) Kendileri gibi insanlar tarafından korkulan ve reddedilen mutantları vampire dönüştürerek kendi taraflarına çekmeyi planlarlar.
  3) Bireyleri sadece ısırılarak değil artık bulaşarak ta vampire dönüştürebilirler (en azından kan açlığı çektirirler)
  4) Bunu House of M sonrası güçlerini kaybeden Jubilee'de uygularlar
  5) Jubilee vampirlere katılır ve kendisini kurtarmaya gelen Wolverine'i vampire dönüştürür. ????????
  6) Cyclops Dracula'yı hayata döndürür ??????
  7) Sonuç.........
  İyi okumalar

kalidor

Evet güzel bir seriye benziyor Umar abi. Marvel'in vampirleri de başka oluyor :)
Crom! Ölüleri Say...