The ABC Murders

Başlatan hennessy, 28 Aralık, 2018, 21:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

https://www.imdb.com/title/tt8463714/

1930'lu yıllarda Birleşik Krallık'ta geçen dizide; alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren bir seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakmaktadır. Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekanları Hercule Poirot'ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçmektedir. Fakat Poirot adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings

John Malkovich  Hercule Poirot ilginç bir eşleşme ama olumsuz bakılmış. Daha izlemedim BBC çöp yapsa izlenir diyorum ama....

Nasıl Jordan gitti basketbol benim için bitti ise David Suchet şapkayı çıkardı benim için Poirot bitmiştir...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

seastar1000

İlk iki bölümü izledim
Senaryo kitaba göre farklı baştan belirteyim
Ben şimdilik beğenemedim yönetmen farklı çalışmak istemiş bi acaip olmuş
Tipler çok çirkin garip resmedilmiş geldi bana itici geldi
Yani şimdilik beklediğime değmedi bakalım bu gece ne olacak

hennessy

İzleyip vakit kaybetmeyin. Dediğim gibi Nasıl Jordan gitti basketbol benim için bitti ise David Suchet şapkayı çıkardı benim için Poirot bitmiştir... 6/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2018/dec/26/abc-murders-review-john-malkovich-poirot-magnificent

The Guardian övmüş. :-)

Ben de merak ettim, listeme aldım, Malkovich'in Poirot performansını seyretmek ilginç olacak. Diziden haberdar ettiğiniz için teşekkürler.
They drew first blood...

kedidiro

blu tv'de bbc yapımı agatha christie uyarlaması ABC Murderers'ı seyrettim ve çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Kitabı daha önce okumamıştım. Okumuş olsam eminim ilk bölümde diziyi izlemeyi bırakırdım. Ne çıkacak diye bir şekilde dört bölümü tamamladım. Kitaptaki esrar tabii ki çok ustaca kurulmuş. Ancak senaristler hangi akla uyup böyle bir uyarlama yapmışlar, bir tane aklı başında yönetici çıkıp da o senaristlere; " Kardeşim hiç mi Hercule Poirot macerası okumadınız. Bu yazdığınız karakterin onlarca roman ve hikayedeki Hercule Poirot'a benzer yanı var mı?" diye sorup, kovmamış anlaşılır gibi değil. Hele son bölümde Poirot'un geçmişine dair senaryoya koydukları detayla eserlerinin üzerine tüy dikmiş resmen senaristler... 2/10