Unforgotten

Başlatan NIC, 20 Ocak, 2019, 16:04:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Unforgotten'ın 2015, 2017 ve 2018'de yayınlanan 6'şar bölümü, toplam 18 bölümü var. Bölümler yaklaşık 45 dakika uzunlukta.2019 yazında da 4. sezonu geliyor.Ben ilk 2 sezonu izledim ve samimi bir şekilde diyebilirimki;Bugüne kadar karşılaşmadığıma çok şaşırdım!

Her sezon tesadüfen bir ceset bulunuyor, en az 20-30 yıllık olan bu maktul ile ilişkili kişiler arasından suçlu aranıyor, yani hikaye bulunan ceset etrafına örülüyor. Bir yandan bir cesedin bulunuşunu, diğer yandan birbiriyle bir ilgisi bulunmayan bir çok insanın gündelik hayatından bölümler izliyoruz. Sezon sonunda herkesin hikayesi birbirine ve cesede bağlanıyor. Maktulü tanıyan insanların o zamanki ilişkileri aydınlandıkça günümüzdeki rutinleri önemli ölçüde etkileniyor. Çoğunun hayatı değişiyor çünkü geçmişteki sırlar ortaya çıkıyor.

Dizi ilerlerken otomatikman şöyle bir soruda çıkıyor ortaya: bir cinayetin yıllar önce işlenmiş olması, o cinayeti yakın zamanda işlenmiş bir cinayetten daha mı önemsiz kılar? Bu ve buna benzer pek çok soruyu sorgulatan dizinin bir diğer güzel yanıda tabiiki oyunculukları.Manken gibi başroller olmayan dizide herkes rolünün hakkını sonuna kadar veriyor.Ve tabi büyük ihtimalle hepimizin hayatında karşılaştığı ama anlatamadığı durumları da acı bir şekilde yüzümüze vuruyor.Ben bu diziye kesinlikle şans vermenizi öneriyorum,özellikle 2. sezon E-F-S-A-N-E

hanac