Teks - Altin Kutu

Başlatan Kagan, 21 Haziran, 2010, 14:28:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kagan

Teks Altin Seri 15 günde bir çikiyor... Bir de bu Altin Seri, 12 sayi bir arada olarak Altin Kutu biçiminde piyasaya veriliyor. Acaba Oglak Yayincilik bu kutulari ayri olarak da satiyor mu, yoksa kutulara sahip olmak isteyen okuyucu sayilari tek tek almadan bekleyip 6 ay sonra kutu ve sayilari birlikte mi almali?

Bir de; Oglak Yayincilik, Altin Seri sayilari ile birlikte Teks Kartlari vermeye devam ediyor mu?

Bilgisi olan arkadas var mi?

rumar80

Sanırım bu tutulma tutulamama olayı da bize Türk halkının biraz klasikçi olduğunu gösteriyor. Hala bildiği çizgi romanları (tamam Tex, Zagor süperler) aldıklarını yenilere yeterince önem göstermediklerini düşündürüyor. Bakın Nathan Never iki kere yayından kalktı. Julia, Nick Raider, hatta Dylan dog.....

serhanuresin

Selam arkadaslar altin kutulari uygun fiatla nereden alabilirim

kalidor

Kadiköy'de Çiya Restauant'in üstündeki Kaan Comics'ten -Altan Abi- makul fiyata alabilirsin.
Crom! Ölüleri Say...

Lami Tiryaki

Dostum özel mesajina iki adet sahaf bilgisi gönderdim. Yukarida arkadaslarin bahsettigi adreslerle bilrikte onlara da bakabilirsin.

Selamlar
Lami

serhanuresin

Tüm arkadaslara tessekür ederim. lamicimçok saol

Berkdinho

Sınavların bitmesi ve yarı yıl tatilinin gelmesi ile beraber uzun zamandır bana göz kırpmakta olan Teks Altın Kutu 1'i kitaplığımdan aldım ve Teks efsanesine başladım.Şu anda 4. sayıya (Teks'in Montales ile olan macerasının bittiği yer) kadar geldim.Bu sayıya kadar kahramanımız kanun kaçağıydı kanun adamı oldu sonra Mefisto ve kız kardeşi sayesinde yeniden kanun kaçağı oldu,Meksika'da isyancılara büyük yardımlar etti ve yeni hükümet kuruldu.Şu ana kadar okuduklarım arasında en güzel macera tabii ki Teks'in baş düşmanı Mefisto ile olan macerasıydı.Bu macerada herhangi bir olağanüstülük yok Mefisto casusluk yapan normal bir sihirbaz olarak gösteriyor kendisini.Yalnız bu ilk kapışmada Mefisto'nun kız kardeşi Lily daha bir ön planda gibi geldi bana Teks'in başına bir sürü derdi o açıyor ve entrikaları o çeviriyor.Bu ilk sayılarda konular ve çizimler biraz basit ama bu sayılar olmasaydı ilerideki güzel maceralar da olmazdı.Bir de Zagor ve Teks'te yazar ve çizerlerin konu ve çizimlerinin gelişimlerini okuyarak takip etmek bana öyle bir keyif veriyor ki anlatamam.İyi ki bu ilk maceralar düzenli ve güzel bir edisyonla yayınlanıyor.
   Arada birkaç sayı alarak Zagor klasikleri de takip ediyorum.Ama daha çok gerilerdeyim (8.cilt).Bu Zagor klasiklerin ilk sayıları tükenince baştan başlayamadığım için 5. ciltten itibaren takip etmek istemedim ta ki bu yaza kadar.Çok uygun bir fiyata ilk 4 cildi de bulunca Zagor klasiklere de el attım ve ufak ufak başladım.Ama zaten hepsini alabilsem bile derslerden okumaya vakit bulamayacağım okumaya o ayrı tabii.Ama olsun çok geriden de olsa forumdaki diğer büyüklerim gibi yavaş yavaş zengin bir kütüphaneye sahip olmak ve kitaplarımı arşivlemek bana ayrı bir mutluluk veriyor.
The Right Man When Things Go Wrong

Lami Tiryaki

Teks'in ilk dönem maceraları detaylı entrika örgüsüyle öne çıkar. Yeni dönem maceralardan bir başka farkıda öykünün çok çeşitli yan olaylarla alıp başını ilginç yerlere gitmesidir. Yeni dönem maceralar daha bir ana olaya odaklı işlenirken eski maceralar küçük küçük olayların birleşimi şeklinde gelişmiştir. Baba Bonelli'nin usta senaristliğiyle öyküde dağılma da söz konusu olmamaktadır. Bazı maceralar-Deniz Atı Bilmecesi gibi-rekor uzunlukta maceralardır. Bu özellik maalesef ilk dönem Zagor'da pek göze çarpmaz. Tam tersine Zagor sonraki dönemlerde detaylanmaya başlar.

Teks'in zamanında sağlam olaylarla örülü öyküleri Gross Jean Pat Mac Ryan gibi karakterlerin bu günde aynı güncellikle aramızda olmasını sağlamıştır. Gerçekten 50 yıl önce yazılmış olmasına rağmen hala keyifle okunan maceralar...

Selamlar
Lami