Spawn - Arkabahçe

Başlatan V, 21 Haziran, 2010, 22:03:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

İlk cildin tanıtım videosunda, bir kaç yerde balonlardan taşan yazılar vardı. Görünce hevesim kaçtı. ;/ Bu tarz hatalar olmamalı artık. 2000'lerin başında değiliz artık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Şubat, 2019, 21:26:17
Koleksiyon ciltlerden 1 cildi alamadım ve bitti. Yoksa 1 ve 2'yi birlikte alacaktım. Artık normal ciltlerden devam edeceğim.
yalçın erol var satışta ben biraz önce 1. Cildi aldım. Ellerinde çok az kalmış. Al istersen sitelerinden

rumar80

Alıntı yapılan: İdrava - 11 Şubat, 2019, 20:44:18
Bu kadar baba bir çizgi roman olmasına rağmen spawn hakkında bu kadar az yorum olması sitede biraz garip değilmi?

Sevgili arkadaşım ilk çıktığında da almış ama o kadar konuşma balonunun olması beni yormuştu.  McFarlane çizimleri iyidir ama bu kadar konuşma beni yoruyor.  O nedenle tekrar basıldığında ilk cilde bir kez daha şans versem de aynı sorundan almaktan vazgeçtim.  Bu nedenle de bu konuda daha fazla bir şey diyemeyeceğim.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: İdrava - 11 Şubat, 2019, 22:29:23
yalçın erol var satışta ben biraz önce 1. Cildi aldım. Ellerinde çok az kalmış. Al istersen sitelerinden
Az önce yeniden girdim.Kasa bölümünde stokta yok diyor.Becerip de alamadım.Teşekkürler.

ferzan

Alıntı yapılan: İdrava - 11 Şubat, 2019, 20:44:18
Bu kadar baba bir çizgi roman olmasına rağmen spawn hakkında bu kadar az yorum olması sitede biraz garip değilmi?

Spawn konusunda fazla yorum olmamasının sebeplerinden biri bence dönemini geride bırakmış olması...90 'lı yıllar için büyük bir olaydı ve ben 2001 'de, bir arada jelatin içerisinde satılan kalın iki cildini aldığımda aylarca bu kitaplar ile yatıp kalkmıştım...Benim en sevdiğim çizgi romanlardan biriydi ve o dönem daha fazla etkisi altına kaldığım başka bir seri olmamıştır herhalde...

Sonra Türkiye 'deki yayını ara verdi, araya başka harika çizgi romanlar girdi ve geçen yıllar içerisinde Spawn a olan ilgimi kaybettim...Ara sıra orijinal seriye bakıyorum internet üzerinden, ana vatanında da pek ilgi çekmediğini ama İmage 'in ilk lokomotiflerinden olduğu, bir markaya dönüştüğü için devam etmekte olduğunu gözlemliyorum...

Bugün hem ilk göz ağrım iki cilt (çeşitli sebeplerden ötürü haşat olsa da), hem cilt önceki fasikül halleri, hem de bu yeni basım edisyon elimde mevcut ve çıktıkça da almaya devam edeceğim 19-20 yıl önceki heyecanım hatırına ama zamanında ilgim hâlen canlıyken devam edememiş olduğum için de kim bilir ne zaman yeniden okumaya başlayacağım bilinmez...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nemo

Ilk sayisi 1.7 milyon kopya satmis. Su ana kadar da 20 cilt cikmis Spawn Origins Collection adi altinda. Ciktigi surece almaya devam.
Özel Alfa Ajanı

darbove

Özel koleksiyon cildi 2 elime geçti. Baskı güzel bir öncekine göre. Rafta harika duruyor. ;D ;D ;D Sayfalarında koleksiyon cildi 1 için ek baskı gelecek yazılmış. Bu durum biraz sakıncalı 100-150 adet ve numaraılı şekilde basılıyor sanırım. 1.cildi alan ve buna güvenen başka insanları üzebilir. Tabi 1 numara alamayan kısmı sevinderecektir. Basmaya devam ettikleri sürece pek dert etmeyeceğim bu konuyu.  ;D ;D ;D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

İdrava

Benimki hala kargoda heyecanla bekliyorum. İlk sayı 100 ikinci sayı 150 adet basılmıştı. Muhtemelen aradaki 50 adet farkı kapatmak için yapıyorlar. İnsanların seriye sahiplik açısından benim için iyi bir şey. Burada yalçın erol alamadığı için baya bir üzülmüştü. Onunda haberi olsun. Ama bu kadarı ile sınırlı kalmalı? Darbove bu arada iplik dikişmi var?

darbove

Alıntı yapılan: İdrava - 27 Şubat, 2019, 20:23:28
Benimki hala kargoda heyecanla bekliyorum. İlk sayı 100 ikinci sayı 150 adet basılmıştı. Muhtemelen aradaki 50 adet farkı kapatmak için yapıyorlar. İnsanların seriye sahiplik açısından benim için iyi bir şey. Burada yalçın erol alamadığı için baya bir üzülmüştü. Onunda haberi olsun. Ama bu kadarı ile sınırlı kalmalı? Darbove bu arada iplik dikişmi var?
Tam dikkat etmedim ama birinci ciltten daha iyi olduğu kesin.

Nightrain

Koleksiyon Cilt 2'nin baskısında hata varmış; sayfalar dağılıyormuş. Bir kısmında değil, hepsinde aynı sorun varmış. Yayınevi kitabı satın alanların kendilerine karşı ödemeli kargo ile göndermelerini istemiş sosyal medyadan.

Sene 2019, Arkabahçe baskı işini hala çözemedi.

ghostrider

Evet doğru söylüyorsun ;üç tane spawn aldım hepsi dağıldı,paramparça oldu.Arşiv yapmayı düşünüyordum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Bir de "Arkabahçe baskı işini düzeltti" diyenler vardı. Görünen o ki düzelen bir şey yok ortada.

darbove

şimdi baktım dıştan harika iç sayfalarda bir sıkıntı görmemiştim. ama 1 ile 2.kısımı bağlayan sayfaların zayıflığı çarptı gözüme gidip dükkanda değişeceğim sanırım.

haziran00

Alıntı yapılan: Nightrain - 28 Şubat, 2019, 19:19:30
Bir de "Arkabahçe baskı işini düzeltti" diyenler vardı. Görünen o ki düzelen bir şey yok ortada.

Bu Arkabahçenin değil matbaanın halt yemesi, ki buna istinaden matbaanın sorumluluğunda, gerekli düzeltmeyi de matbaa yapacak.

ghostrider

Bir hata olur iki hata olur ama hep oluyorsa ben bu işte art niyet ararım,bu yayın evi okuyuculara neden bu işkenceyi yapıyor?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.