Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 25 Temmuz, 2012, 08:59:03
Ayıp değil.

Ken Parker, Mister No, Zagor, Martin Mystere, Büyülü Rüzgar, Dylan Dog, Dampyr, Nathan Never, Julia ve Teks.

İşte ilk 10.

Zaten başka birşey yok ki... :)

Ken, Tex, Zagor, Mr. No, Martin, Dylan, Büyülü, Julia, Nathan, Dampyr...

Doğru sıralama bu olacaktı...Yani ilk iki herzaman belli...Ken, Bonelli'nin bir ürünü olsaydı, Tex'in sağ tarafında Nathan yerine kesin Ken olurdu...Zagor zaten sol tarafı almış durumda...

rumar80

Tex en eski olduğu için merkezde, en iyi olduğu için değil.
  Arada çok güzel maceralar çıksa da (Carson, Helltown vs) şablonu sabit bir seri haline geldi bence...

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 25 Temmuz, 2012, 09:39:15
Zaten başka birşey yok ki... :)

Olmaz mı.

Swing, Teksas, Tommiks, Kit Taylor, Tom Braks, Kinova, Judas, Jeriko, Nick Raider, Diabolik, Greystorm, Caravan, Lilith, Gizli Yüz, Brendon, Pecos Bill

Fumetti bolluğu var memleketimizde.  :)

NIC

Ben de kaç ediyor

Dylan
Nathan
Julia
teks
ken
dampyr
büyülü
mister no
zagor

Bende 4. sıradaymış, Nizzi yerine taze kan lazım Tekse, kötü adamın daha ilk sayfalarda belli olduğu, entrika dolu liboş hikayeler Tekse birşey katmıyor.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Temmuz, 2012, 09:53:29
  Tex en eski olduğu için merkezde, en iyi olduğu için değil.

Ayrıca en çok satan olduğu için de merkezde olabilir.  :)

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 25 Temmuz, 2012, 10:15:40
Ayrıca en çok satan olduğu için de merkezde olabilir.  :)

En çok sattığı için muhakkak en iyi odur
İy olduğu için de muhakkak çok satıyordur...  :)

Ayrıca yakınlık uzaklık dereceleri eskiden yeniye doğru olsaydı sanırım Mister No'nun biraz daha Teks'in yamacına doğru yanaşması icap ederdi...Teks'in sağ yanının Nathan'dan çok Mister No'nun hakkı olması gerekirdi...  :)

pizagor

Tex İtalyan okuru için sabah aldığı gazete gibi bir alışkanlıktır. Nasıl Türk basınının çok satan gazeteleri tamamen kabuk değiştirmelerine rağmen okurunun alışkanlık (ya da marka bağımlılığı) gereği hala elindeyse Tex de aynen bu durumdadır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Beniim en beğendiğim sıralamasına göre;

Nathan Never
Dylan Dog
Ken Parker
Mister No
Dampyr
Swing
Teks
Martin Mystere
Zagor

s.b

İnanamıyorum!!! Ramazan Bayramını göremeyecek ne kadar çok arkadaş varmış meğer. Size mitralyöz lazım. Tabancayla tek tek uğraşamam.
Allah günahlarınızı affetsin. Amin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Sami abi için ferah tut. Biz uzay istasyonunda bayramı kutlarız.  ;)
  Size de selam yollarız. Sizin kurşunlara buraya gelebilirse.... O zaman da saygımızı sunarız.

hennessy

Düşünün 600 küsür sayı yayınlanmış tabiki kendini tekrarlayacak tex kolay değil 600 küsür.Hikaye yaratmak çizmek bile of kolay iş değil.Bazen şimdi tex meyhaneye girecek bira ısmarlayack hah şimdi birini dövecek birine yardım edecek v.s. desemde hangi karakter kendini tekrarlamıyor ki.Batman hastası olan ben bile yetti diyorum her zaman karşıma çıkan babası ve annesinin öldürüldüğü sahne yada uçurumdan aşağı düştüğü sahneyi görmekten bıktım diyorum ne kadar örümcek delisi olsamda ısırılmasından :) hikayeler kendilerini tekrarlasalarda onlarsız ben yapamam.Tex siz bir arşivim olsa idi üzülürdüm.Şimdi onu okuyorum çizimlerine bakıyorum vay be diyorum bazen maceralarıan bakıyorum western bu diyorum bazende sıkılıp rafa kaldırıyorum ama Tex siz ben çaysız simite benzerim :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

konyakficilari

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Haziran, 2012, 13:34:41
Teks'in olduğu yerde tartışmaya ne hacet...Teks bile önce ateş eder sonra tartışır...186'lık Tekslerde okuduğum Fusco'nun çizdiği bir macera vardır...Kasaba dışında yargısız ve mahkemesiz infaz edilen bir gencin ardından Teks'in kasabaya bir girişi vardır birde çıkışı...Tartışma sorgu ve sual kesinlikle yoktur...Tüm kasaba ve kasaba halkı Teks'den nasibini almıştır... :)

aranızda bu maceranın orjinal sayısını bilen var mıdır? günlerdir meraktayım :))

aklima Clint Baba'nın "High Plains Drifter" filmi geldi nedense...

caretta

Merakını gidereyim dostum:Adı geçen macera orijinal 183-185 sayılar.Süper Teks fasiküllerde 338-346 sayılarda
ve 186'lık Teks'lerde 25-27 ciltlerde yayınlandı.Süper Teks ciltleri meraklısı olduğunu biliyorum ama bu macera
78'lik ciltlerde yok.Fasikülleri bulman çok zor.Çok istiyorsan 186'lık seriden iki cildi sahaflarda bulabilirsin...

BAHADIR

Benim bahsettiğim macera bu değildi...Çizer bunda da Fusco ama konu çok farklı...Fusco'nun biraz daha ileri dönem çizgileri olması gerek diye hatırlıyorum...186'lık bende olmadığı için nokta atışı yapamıyorum ama bu macera değildi...

rumar80

Bu hafta Tex 175-176'yı okudum ve bir kez daha Tex'den neden soğuduğumu anladım: NİZZİ.
   Adam Tex'in esas yazarı olabilir ama hikayeleri o kadar bildik, o kadar klişe ki 3 sayfa okuduktan sonra ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Bu kadar klişe de beni sıkıyor.
   Boselli'nin maceralarında en azından kısa süreli kullanılacak olsa da daha derin karakterler karşımıza çıkıyor. 176. sayıda New Orleans suç dünyası ve patronu ile tanışıyoruz. Eğer ölmezse diğer maceralarda da karşımıza çıkabilirler. Boselli'nin maceralarında da klişeler olabiliyor, ama nispeten daha uzun ve daha renkli oluyor.
  Yine de Tex'in bence biraz silkinmesi şart.