Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Ne kadar güzel bir sayfa.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

hennessy

caretta

"Vecchio Cammello" sözcüğünün "ihtiyar deve" olduğunu öğrendim artık...

caretta

Yavaş yavaş 2012 senesinin sonuna geliyoruz.Aklıma geçen sene Oğlak Yayınları'nın Teks yayınında bizlere yaşattığı
olumsuzluklar düştü.Hatırlayacaksınız telif zamanında alınmadığı için Altın Teks ve Dizi Teks ta mart ayında çıkmıştı.
Aynı filmi tekrar görmemek için ben ta Ekim ayında Senay Hanıma mesaj göndermiştim.Ümit edelim bir aksaklık olmaz.
    Oğlak Teks'leri yaklaşık bir hafta rötarlı çıkarıyor.1-15 değil de genellikle 6-21 oluyor.Bir de ta İlyas bana göndersin
kargo v.s.bir hafta da öyle geçiyor.Benim hesabıma göre 4-5 ocakta 2012'nin son sayıları çıkacak.Telifi alırken şu
Altın Teks'i ayda 3 tane diye programlasalar ne iyi olur!
     Dev albüm Teks,dobişko Teks,Almanak Teks uzun zamandır bunlardan da bir haber yok...

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 19 Aralık, 2012, 09:00:28
"Vecchio Cammello" sözcüğünün "ihtiyar deve" olduğunu öğrendim artık...

Teks'in Kit Carson'a tskıldığı isimlerden birinin böylece orjinal halini de görmüş olduk.

Alıntı yapılan: caretta - 22 Aralık, 2012, 19:46:20
     Dev albüm Teks,dobişko Teks,Almanak Teks uzun zamandır bunlardan da bir haber yok...

Lilith, Teks ve Julia almanakların telifi 1001 romanda bulunuyor. Özer yayıncılık bu yayınlar içinde 1001 roman ile anlaşabilirse bu kitapların devamını yakın bir zamanda görebiliriz.
Oğlak yayınlarının yeni dev albüm, dobişkoları, süper cilt, altın klasikleri için ise 2013 ü beklemek gerekecek.
Telif, kağıt, taşınma, matbaa,  fiyat v.s. sorunlar olmadan yeni yılda yayınların düzenli çıktığını görmeyi umut ediyoruz.
Darkwood Sakinleri..

caretta

Altın Seri 143.sayının 31.sayfasında bir dipnota aklım takıldı.

"Sand Creek'de Chivington'un Birliği Black Kettle Köyüne Aniden Saldırarak Bütün Kabileyi Yok Etmişti".
İnternetten baktım: Bu olay tarihi bir gerçek.
Albay John Chivington 29 Kasım 1864'de Colorado eyaletinde Black Kettle'ın köyüne saldırarak Cheyenne ve Arapaho yerlilerini katletmişti.

Sadede geleyim: Altın Seri 91.sayıda yer alan "Kızılderili İntikamı"adlı macera bu olaydan kurgulanarak yazılmış.
Black Kettle-Black Elk olmuş; Albay Chivington-Albay Arlington olmuştu. Bu macerada da Black Kettle köyündeki gibi Ute'lerin reisinin çadırının tepesinde Amerikan Bayrağı dalgalanıyordu.

G.L.Bonelli senaryosu ve G. Ticci çizimi bu tek ciltlik  nefis macerayı hatırladım. Ölen Black Elk'in kızı Navajo Büyücüsü Kırmızı Bulut'un kızı ve maceranın sonunda sabık albayın kafaderisini eşinin scaffolduna asıyordu.

Bakın bir cümlelik bir dipnot bana neler hatırlattı!

hennessy

caretta

Murat Bey kardeşim bu düelloda Zagor'un hiç şansı yok .

V

Yumruklarla işi halletseler şansları eşit derim ama iş altıpatlara kalırsa Zagor fena patlar.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Eşit şartlarda olmayan bir düello olmuş... :-\ :D >:(

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Hiç şüphe yok ki Zagor Tex'den daha çeviktir. Fakat Zagor'un Tex'in kurşunundan kaçabileceğini zannetmiyorum. Ama ikiside boşa sallarda iş yumruklara kalırsa ne olur bilemem.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Alıntı yapılan: alan ford - 09 Ocak, 2013, 11:55:31
  Buyrun birde sıtkı sıyrıl'ın kaleminden okuyın o zaman  ;)

http://sitkisiyril.blogspot.com/2007/04/zagor-vs-dierleri-1-tur.html
O hepsine Zagor kazanır demiş ama ,Çok hızlı silah çeken kahramanlar karşısında Zagorun hiç şansı yok bence... ??? :P :D