Kendimiz çizgi romanlar için Slipcase - Kutulu Set bastırabilir miyiz?

Başlatan someoneofgod, 11 Eylül, 2021, 11:37:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

someoneofgod

Bir grupta şöyle bir fotoğrafa denk geldim: (kış askeri'ni tamamen başka bir kitabın slipcase'i ile denemiş, cuk oturmuş.)

Çok hoşuma gitti. Acaba ülkemizde bu konuda kıtlık olduğu için, biten serilerimize veya tek ciltlerimize böyle bir slipcase/box set bastırmamız mümkün mü?

Yapımı zor değildir diye tahmin ediyorum, bir matbaa ölçüleri alırsa kolayca yapabilir gibi.
Sırf ölçülere göre düz bassalar bile biz kendimiz kuşeye resim bastırarak, kutunun veya slipcase'in üstüne basabiliriz, çizgi romana özel, koleksiyonluk kutular olmuş olur, aynı zamanda koruma açısından da harika olur.

Aynı zamanda Marmara da örümcekler için bastırmıştı:

*İthaki'in Vaiz'de yaptığı facia da malum.

someoneofgod

OZAN BALIM

someoneofgod

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 11 Eylül, 2021, 23:58:58
Çok iyi fikir. Böyle bir proje olursa ben varım.
Sanırım diğer arkadaşlar tarafından pek ilgi görmedi. Halbuki çok iyi olurdu. Matbaa tanıdığı vb olan varsa da yardımcı olabilinir.

afu

Genellikle dergiler, broşürler ve A4 boyuttaki kağıtlar için kırtasiyelerde satılan üstü açık kutular var. Konulanları dik şekilde tutuyor. Kalın mukavva değil ama iş görüyorlar.
Bunlardan şablon alıp yapabilliriz.
Talep olursa ilgilenebilirim :)

someoneofgod

Alıntı yapılan: afu - 12 Eylül, 2021, 12:09:20
Genellikle dergiler, broşürler ve A4 boyuttaki kağıtlar için kırtasiyelerde satılan üstü açık kutular var. Konulanları dik şekilde tutuyor. Kalın mukavva değil ama iş görüyorlar.
Bunlardan şablon alıp yapabilliriz.
Talep olursa ilgilenebilirim :)
Çok sağolun, müsait olduğunuzda bi göz atıp dediğiniz ürünlerden örnek atabilirseniz çok mutlu olurum.

YERDENİZ

Kutu yapmak ve yaptırmak masraflı olur, hani görseli yapışkanlı kağıta bastırılabilir ama kutu için boy formları tutmayabilir..

Örnek: YK yayınlarindan çıkan Justice serileri veya Çizgi Düşlerden çıkan serilerin boyutları farklılık göstermektedir.
Misal, Maylos kitabevinden çıkan Julianın ilk sayısı büyük boy çıktı ve ikinci sayıda boyut ufaltıldı.

Örnekler çoğaltılabilir, önemli olan kutuya girecek olan kitapların boy farklılığıdır. Yoksa; kitapçıda verirsin kitap en-boy şablonunu, ona göre yapılır, üzerindekine gelecek olan görseli de, yapışkanlı sticker ile halledilebilir...

someoneofgod

Alıntı yapılan: YERDENİZ - 13 Eylül, 2021, 23:06:20
Kutu yapmak ve yaptırmak masraflı olur, hani görseli yapışkanlı kağıta bastırılabilir ama kutu için boy formları tutmayabilir..

Örnek: YK yayınlarindan çıkan Justice serileri veya Çizgi Düşlerden çıkan serilerin boyutları farklılık göstermektedir.
Misal, Maylos kitabevinden çıkan Julianın ilk sayısı büyük boy çıktı ve ikinci sayıda boyut ufaltıldı.

Örnekler çoğaltılabilir, önemli olan kutuya girecek olan kitapların boy farklılığıdır. Yoksa; kitapçıda verirsin kitap en-boy şablonunu, ona göre yapılır, üzerindekine gelecek olan görseli de, yapışkanlı sticker ile halledilebilir...

Evet haklısınız, fakat yapılacağı zaman tek bir seri üzerinde de ilk başlarda karar kılınabilir.

Mesela JBC'nin Batman Yeni52'si için güzelce bi kutu yaptırmak çok iyi olurdu.

Veya Marmara'nın 4 ciltlik Hawkeye serisi için. Bu tarz seri belirlenip ona göre gidilebilir.

Kitapçıya en boy şablon verip bastırma konusunda; nasıl/hangi kitapçılara ne şekilde müracaat etmeliyiz? Ben denemeyi ciddi ciddi düşünüyorum, fakat yol bulamıyorum. Söyleyecekleri fiyatı da merak ediyorum doğrusu. Tek kutu için

hanac