Asteriks-Tercuman Gazetesi kapaklari

Başlatan Nemo, 28 Kasım, 2021, 11:37:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

A ve B albumleri seklinde, her haftasonu Tercuman'in ek olarak verdigi Asteriks kapaklarini ve anilarimizi buraya yukleyelim :)

1- Esrarengiz Ada

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

4- Savaşçı

İlk okuduğum Asteriks macerası. Galya turu yapmaları o kadar hoşuma gitmişti ki :) ve her gittikleri yerden o yörenin en ünlü yiyeceklerini almaları :)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

6- Asteriks Hopdediks'e Karşı

Çocukken okurken, iki dostun arasının açılmasina çok üzülmüştüm:( neyse ki barışıyorlar sonunda..
Kaptan Erok, orjinal adıyla Storm'un da macerası çok güzeldi bu seride yayınlanan. 2 tane macerası yayınlanmış Asteriks albümleri içerisinde.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

7- İspanya'da

Güzel ülke, güzel insanlar. Ama bir de şu boğa güreşleri olmasa :( Asteriks'de de İspanya'nin turizmine ve boğa güreşlerine dem vurulmuş. Don Kişot bile var :)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

8- Şefler Savaşı

Bu maceranın ikinci kısmını alamamıştım. Yıllarca merak ettim acaba ne oldu diye :) içimde ukteydi, sonunda Remzi'den okumuştum.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

darkwood

Eline sağlık Nemo. Bu güzel kapaklar beni geçmişe döndürdü. Bulvar gazetesinin verdiği Asteriksleri de toplamıştım lise yıllarında. Asteriks yazar çizer ikilsinden çıkan Oumpa Pah çizgiroman eklerini de ilk Bulvar gazetesinden dan toplayıp bazı hikayelerini okumuştum. Daha sonra YKY toplu albüm olarak sert kapak olarak tamamını basıp bizi mutlu etmişti.
Darkwood Sakinleri..

Nemo

Mesut abiciğim, Bulvar Asteriks kapakları için de başlık açayım :) Bu aralar, eskilere sevdam daha da bir depreşti... Özellikle kapaklarına bayılıyorum. Daha içten, daha güzel, daha samimi geliyor bana.
Kaptan Swing için de başlık açmak istiyorum eski kapaklarını Alpagut, Urer donemi. Kapaklar çok daha samimi ve güzel bence... Ya da Zagor, Mister No kapakları... Aslan Şükür kapakları bana hep daha güzel gelmiştir :) Belki de çocukluğumuzu hatırlattıkları için...
Özel Alfa Ajanı

kharon

harika derleme olmuş, haftasonunu iple çektiğimi hatırlıyorum;

albümler ikiye bölünmüştü, Cumartesi & Pazar verilirdi.
böylece iki kapak kullanılırdı. baskı gazete kağıdı olduğu için bazen renkler kaymış olurdu ama keyifle okunurdu.