Hangi dönemde yaşamak isterdiniz?

Başlatan Saki, 19 Ocak, 2022, 22:33:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Hepimiz çizgi roman okuyoruz ve çizgiromanlarda farklı dönemler geçiyor, ya da olaylar tarihteki farklı dönemlerde meydana geliyor...

Peki, diyelim ki şu an yaşadığınız dönemden memnun değilsiniz, bıktınız, kahroldunuz ve belki okuduğunuz çizgiromanlardaki hayali bir dönemde yaşamak isterdiniz, orada belki daha mutlu olurdunuz...

Ben bunu ara sıra düşünüyorum çünkü kötü bir zamanlara denk geldik..

Çizgiromanlardan bazı dönemler...

Conanın zamanı, Eski Mısır zamanı, Eski Yunanistan, Roma zamanı, Ortaçağ...Vahşi Batı, Günümüz, Yakın gelecek, Uzak gelecek, diyelim...

Pekı hangi dönemde yaşamak isterdiniz ve ne olmak isterdiniz?

Ben kendim Vahşi Batıda yaşamak isterdim ve bir çifliğim olsun isterdim...

Ya siz?

Kinowa59

Ben, kesinlikle uzak gelecekte yaşamak isterdim. Sınırların ve sınıfların olmadığı savaşsız, sömürüsüz bir Dünya da , insanların özgür, hayvanların özgür, dağın, taşın, börtü böceğin, ormanların, derelerin ve denizlerin özgür;  bütün canlıların özgür yaşayacağı; bir Dünya şairimizin deyimiyle," orman gibi kardeşçesine" yaşayacağımız bir gelecekte, Dünyaya " merhaba Dünya" demek isterdim.

Saki

Çok güzel ama çizgiromanlarda gelecek genelde distopya. Insanlar Dünyayı ya atom bombalarıyla yok etmiş, yada aşırı kirlenme olayından Dünya yaşanmaz hale gelmiş, yada büyük bir pandemi Dünyadaki insanların hemen hemen hepsini öldürmüş vs, vs  :(

Yada bundan dolayı İnsanlar öteki gezegenleri kolonize etmeye başlamış.

Kinowa59

Merhaba sayın Saki. Distopya veya ütopya, ama ben insanlık tarihinin zaman zaman duraksar veya geriye gider gibi görünse bile hep ileri gittiğine inanıyorum. Uzak, ileri bir çağda bilimin, aklın Tanrı olduğu bir dönemde hümanist değerlerin bütün Dünya halklarının ortak paydaları olacağına  inanıyorum.Ve ben, henüz insanlığın ortaçağ karanlığından kurtulamadıgina inanıyorum. Gelecekte, uzak çağlarda yaşasam gene Tex, Zagor gibi çizgi romanlarla süslenmiş bir Dünya'mın olmasını isterdim. Selamlarımla.

Saki

Güzel konuştunuz sayın Bayram ama ben öyle olacağına pek sanmıyorum. Yine de Vahşi batıda yaşamak ve çiflik kurmak benim en çok istediğimdir. 35 yıl çizgi roman okudum ve çizgiromanlardaki çifllikte yaşamaya, kendi yemeğini üretmeye, doğaya açılmaya, sessizliğe, rahatlığa hep aşık oluyordum.

Zaten de çocukluğum öyle geçti, tarlalarda, ovalarda, açık havada büyüdüm. Tabi ki o zamanlar çok çok çok çizgiroman sayesinde çok mutlu bir çocukluk dönemi yaşadım

Forumdaki arkadaşları bu konuya katılmalarını bekliyorum

DAMPYR

Çocukluğuma 60lara, 70lere, 80lere tekrar dönmek isterdim biz o yılların kıymetini bilememişiz. Meğerse o yıllar en güzel yıllarmış. Bide şimdiye bak Gelecekte yaşamak hiç istemem Sanırım o yıllar Daha da kötü geçecek.
Çizgi romanların bol olduğu ve haftalık çıktığı dönemlerden birinde yaşamak isterdim tabi

Saint2

Kesinlikle 80'ler 80'ler 80'ler....

hennessy

Yaşadığım her gün benim için güzeldi. Ne geçmişe gidebilirim ne de geleceğe bunlar sadece gereksiz muhabbet olur.

Ya gelecekte teknoloji daha iyi geçmişte cep telefonu yok gibi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

aa

Esse Gesse Hayranı...

Saki