Frankofon Örnekleri Tanıtımı

Başlatan DAMPYR, 16 Şubat, 2022, 12:07:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Çocuk Dergileriyle tanıdığımız Çizimleri bi harika olan Daha sonradan bazılarının basılıp sevilen Frankonları iç sayfa örnekleriyle burada tanıtmaya çalışacağım Her Seferinde 3 Adet :

1-COMANCHE

2-BERNARD PRİNCE

3-KARA KARGA

Devam edecek....

AU4

Çok güzel olmuş. Devamını bekliyoruz. Teşekkürler.

AU4

BERNARD PRİNCE ve KARA KARGA yayınlandı mı? Nerede bulabilirim?

rumar80

Alıntı yapılan: AU4 - 16 Şubat, 2022, 14:29:02
BERNARD PRİNCE ve KARA KARGA yayınlandı mı? Nerede bulabilirim?

Bernard Prince yıllar önce Milliyet çocuk dergisi içinde yayınlandı. Bir daha da yayınlanmadı. Burada yapılmış paylaşımların hepsi maalesef korsan yayınların görüntüleri

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Şubat, 2022, 15:06:21
Bernard Prince yıllar önce Milliyet çocuk dergisi içinde yayınlandı. Bir daha da yayınlanmadı. Burada yapılmış paylaşımların hepsi maalesef korsan yayınların görüntüleri

Umar korsan yayın demiyelim de nostalji diyelim korsan yayın olması için tüm yayını burda yayınlanam lazım ben sadece tanıtım amacıyla bir iki sayfasını koyuyorum bu arada beğendiğine sevindim.
AU4 bunlar umarında söylediği gibi çocuk dergisiyle yayınlandı ilerde koyacaklarımın bazıları piyasada var.

kırkambar

Korsan derken kişisel imkanlarla matbaalarda üç beş adet bastırılanlar kastedilmiş sanırım, buradaki görüntüler değil.

KenParker

Alıntı yapılan: kırkambar - 16 Şubat, 2022, 17:11:24
Korsan derken kişisel imkanlarla matbaalarda üç beş adet bastırılanlar kastedilmiş sanırım, buradaki görüntüler değil.

Tanıtım maksadı hariç, yayıncının izni dışında yapılan her tür paylaşım yukarıdaki fotoğraflarda olduğu gibi dijital dağıtım yapılanlar dahil korsandır. Bu başlıktaki maksat tanıtım yapmak, onda sorun yok. Fakat görseller korsan.

X ve Y forumlarında korsan paylaşımdan dolayı takılmıyorum. Gelecekte daha iyi, daha kaliteli çizgi romanlar okumak istiyorsak, hatta gelecekte çizgi romanın hala varlığını devam ettirmesini istiyorsak korsanı reddetmemiz gerekir. Emek verenin hakkı, kul hakkı, hukuk adına ne derseniz deyin. Altınmadalyon forumundan bu hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.

hanac

Alıntı yapılan: KenParker - 16 Şubat, 2022, 20:24:51
Altınmadalyon forumundan bu hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.

Anladığım kadarıyla Dampyr'in paylaşımları korsan balonlama sitelerinden alınmış.

Dampyr aka Yahya, lütfen bu sitelerden görsel paylaşma. Orijinal görseller bulalım.

Ben birazdan Dampyrin ilk 3 tanıtımınındaki görselleri değiştireceğim.

DAMPYR

Arkadaşlar amacım eski çocuk dergilerinden o güzel çizimleri olan frankonlardan paylaşıp tanıtım yapmak nekadar güzel günler geçirdiğimizi ogünleri yaşamamış üyelerle paylaşmaktı madem bukadar olay oldu bu paylaşımı iptal ediyorum.

karayel2018

frankofonların çizimleri gerçekten çok güzel. dünyada bu konuda 1. çizgi roman ekolü kanımca. ondan sonra abd süper kahraman çizimleri gelir. bazen fronkofonlardan da iyi ya da onun gibi çizimler olabilir tabi, jim lee, alex ross gibi. ama abd çizimlerinde üstünlük genelde karakterlerdedir. fronkofonlarda tüm panel aynı kalitetedeler.