DAMPYR'i ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 20 Temmuz, 2010, 01:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 31 Temmuz, 2013, 10:38:02
İlk 4 cildi muhakkak okuyun. Benim hayatımda okuduğum en enfes çr macerasıdır.

Yani bu kadar güzel mi olur. Yani anlatılmaz tekrar tekrar okunur.

Ciddi misin ? Biraz abartmıyor musun ?

tommikser

Yok vallahi abi. Ben o ilk dört cilde bayılıyorum. Konusu kurgusu. Müziğin bir çr'da bu kadar önemli olması.

Okumayalı çok oldu belki hata yapıyorumdur ama Ümit Kireçci'nin çok güzel bir yazısı var.

Bence bu yazıyı bir okuyun ona göre karar verin derim.

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2008/10/dampyr-ve-jazz.html

tommikser

Yanlış hatırlamışım kusura bakmayın bu maceranın olduğu cilt 4. ciltmiş. Bu macera çok iyidir.

Hele müzikleri eşliğinde okursanız çok ama çok güzel oluyor. Ama bence ilk 4 cildi genede okuyun derim.

Konuyu anlamak için çok önemli.

rumar80

Dampyr'in maceraları bir büyük hikayenin alt masalları gibidir. Bu nedenle herhangi bir maceradan girmeye kalktığınızda eski maceralara referanslar olacağı için biraz kafanız karışabilir.
  Bu nedenle hem Dampyr'i hem de yan karakterlerini tanımak için ne olursa olsun ilk cildi okumanız gerekir. Sonrasında macera bazlı okumaya çalışabilirsiniz ama eğer beğendiysenz sıra ile gitmeniz daha uygundur.

alan ford

Alıntı yapılan: yamac77 - 31 Temmuz, 2013, 10:35:12
22 adet olan süper ciltlerden birini alıp okumak istesem hangi cildi önerirsiniz ? şöyle maceraları güzel olan...

Maceralarda geçmiş bölümlere göndermeler olabildiği için baştan başlamak daha iyi olur. Ama yine de maxi maceralar ( yani 22. cilt ) pek güzeldi. Yine 4. cilteki Bataklıkta Doğanlar ve Delta Blues efsane gitarist Robert Johnson'un da konuk olduğu harika maceralardır. Bir de yanılmıyorsam 17. ciltteki Ölümle Dans'ı çok sevmiştim.

önemli düzeltme :  maxi derken çam devirmişim , Oğlak'tan çıkan 22. cildi kastetmiştim , spesiyal olanı özür.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 31 Temmuz, 2013, 10:59:22
  Maceralarda geçmiş bölümlere göndermeler olabildiği için baştan başlamak daha iyi olur. Ama yine de maxi maceralar ( yani 22. cilt ) pek güzeldi. Yine 4. cilteki Bataklıkta Doğanlar ve Delta Blues efsane gitarist Robert Johnson'un da konuk olduğu harika maceralardır. Bir de yanılmıyorsam 17. ciltteki Ölümle Dans'ı çok sevmiştim.

Benden çok yaşayacaksın Doğa... Delta blues'u yazacaktım ama bütünlük içinde gidilsin diye yazmadım. Yoksa o iki macera benim için de en iyilerdendir.

yamac77

Çok teşekkürler..

Bende 2 süper cilt vardı ama şu anda kolilerden birinde ve hangi sayılar olduğunu hatırlamıyorum..

Ama ne olursa olsun ilk 2 cildi alarak başlayacağım...

3.cilt zaten çoğu yerde bulunamıyor ?

tommikser

Benim bahsettiğim okurken en keyif aldığım en beğendiğim macera bu maceradır.

darkwood

Oğlak'ın Dampyr basmasını bekleye dururken, arada ki boşluğu Çizgi Düşler'in yayına hazırladığı yeni Maxi cildi dolduracak gibi görünüyor, geçen gün uğradığım İlker balonlarını yapmakla meşguldü.  ;)
Darkwood Sakinleri..

dursar

Ben yeni okumaya başladım çok beğendim hergun bir cilt okuyorum

darkwood

Alıntı yapılan: dursar - 19 Ağustos, 2013, 22:53:36
Ben yeni okumaya başladım çok beğendim hergun bir cilt okuyorum

Bu günlerin kıymetini bil, tamamını bitirince yeni sayı için en az 6 ay bekleyebilirsin.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Ben artık ümidimi kestim.geleceği yok 23.cildin... ??? :-\ :'(

Kerimoğlu

Dampyr'i Oğlak basmayacak ama kim basacak? Bu arada biz her 2-3 yılda bir kampanya yapıyoruz ama kampanyaya katılan kadar satmıyor Dampyr. Enteresan bir durum. Koca koca jelatini açılmamış ciltler sahaflarda 12-14 TL'ye, kitap fuarlarında %50 indirimle satışta ama yeterince satamıyor. Kapak, iç kapak vs. bahane edenler var, öbür türlü olsa daha güzel olur ama Dampyr olmazsa da olmaz...

altay1944

Sayın kerimoğlu tam doğru tesbitte bulunmuş.Biz almayacaksak kim alacak?Kampanya üstüne kampanya yapıldı.Peki kampanyaya katılanlarda mı almadı.Tuğla gibi ciltler nerdeyse bedavaya satılıyor ve hala tutmayan bir kahraman.Yayıncıya gaza getirdik böyle oldu sanırım.dampyr ıııı!ııııh!
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HayalGücü

İlk ciltlerde Dampyr'in atmosferine tam girememiştim ama biraz daha okuduktan sonra atmosfere girince Dampyr hayranı oldum. Özellikle vampirsiz hikayeleri daha ilgimi çekti. Dampyr'in yeni sayılarını umutsuzca bekleyenler sırasına girdim :S

Dampyr