DAMPYR'i ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 20 Temmuz, 2010, 01:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Temmuz, 2021, 19:55:41
Julia gibi, Dampyr'e de şöyle aylık düzenli basacak bir yayınevi el atsa artık, ne kadar güzel olacak.  ::)
enyakın ihtimal Lal Kitap ama onlarda Mister No ile boşalan yeri, gene Mister No yeni serileri ciltleyip Mister no Ciltlerine devam etmekte buldular pek yanaşacaklarını sanmam :(

Ali Murat

Filmi de çıkmışken belki birileri devam ettirir?

Ali Murat

Bu forumda hiç lafının geçmemesi enteresan, ya da ben bulamadım..

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

battlehammer

Ben hiç bilmiyorum bu çizgi romanı. Neden posterleri bu kadar ucuz, "cheesy" görünüyor? Dampyr'in esprisi B-movie gibi bir şey olması mı? Kötü ve dandik olması mı güzel yoksa düz becerememişler mi?

İdrava

Dampyr muhteşem ve sürekliyici bir çizgiromandır... Keşke devamı gelebilseydi...

Saki

Dampyrin sadece 1. sayısını okudum malesef,

Görselleri çok beğendim ama  şunu anlayamadım, film çekildi mi, çekilecek mi, Hollywood mu çekecek, ricam arkadaş Zeljko beni bilgilendir...

Zeljko

Alıntı yapılan: Saki - 14 Kasım, 2022, 22:04:04
Dampyrin sadece 1. sayısını okudum malesef,

Görselleri çok beğendim ama  şunu anlayamadım, film çekildi mi, çekilecek mi, Hollywood mu çekecek, ricam arkadaş Zeljko beni bilgilendir...

Film 28 ekim'de İtalya'da gösterime girdi buralara düşer mi pek emin değilim fakat Romanya'da çekildiği için sizin yaşadığınız yerlerde gösterime girme olasılığı daha fazla olur diye düşünüyorum.Yalnız pek beklentim yok bana da "B" sınıfı tayyare bir film havası verdi.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Bilgiler için teşekkür, Romanya pek te yakın değil ama zaten böyle filmler burdaki sinamalarda gösterime girmez,
yani böyle İtalyanca bir film, gösterime ancak ancak MCU filmleri girer, son Wonder Woman  :D

pizagor

Alıntı yapılan: battlehammer - 14 Kasım, 2022, 19:56:00
Ben hiç bilmiyorum bu çizgi romanı. Neden posterleri bu kadar ucuz, "cheesy" görünüyor? Dampyr'in esprisi B-movie gibi bir şey olması mı? Kötü ve dandik olması mı güzel yoksa düz becerememişler mi?

Hollywood vs. İtalyan. Para - pul - bütçe - küresel ya da yerel hitap - potansiyel gelir farklılığı. Ve bunun çıktıları.

Sadece varsayıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

battlehammer

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Kasım, 2022, 07:59:26
Hollywood vs. İtalyan. Para - pul - bütçe - küresel ya da yerel hitap - potansiyel gelir farklılığı. Ve bunun çıktıları.

Sadece varsayıyorum.

20 yıl önce belki, şu an hayır. I-phone ile film çekilip, tatlı tatlı pc'nin başında post production yapılabilen çağdayız artık. Trailer'a da baktım, her şey o kadar sakil duruyor ki yanlışlıkla yapılmış olması mümkün değil bence. Kostümler, çok ama çok kötü oyunculuk, makyajlar, benim After Effects'te yaptığımdan daha kötü efektler... Rol yapamayan bçn bakışlı esas oğlanı geçtim, o uzun saçlı olan Gora'daki Mazhar Alanson değil de öbürü olan mfö işte! Bir 70ler b-movie havası yakalamaya çalışmışlar gibi duruyor. Çizgi romanı okumadım ama Bonelli çizgi romanları da çok uzak değil o artık inceden post-modern sayılmaya başlamış nostaljik ucuzluk duygusundan.

Bunlar izlenim tabii ama asla parayla falan açıklanır değil durum orası kesin. Yoksa ne cosplayciler var, el kadar çocuklar neler yapıyor, değil ki "abi durumumuz yoktu, çekemedik" onay görsün.

Saki

YzbVolkan

Lal Kitap Dampyr e de el atsa keske. Mrtekin bilir Dampyr ne kadar satiyordu acaba?
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

rumar80

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 17 Ocak, 2023, 14:33:16
Lal Kitap Dampyr e de el atsa keske. Mrtekin bilir Dampyr ne kadar satiyordu acaba?

İşte buna evet derim.