DAMPYR'i ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 20 Temmuz, 2010, 01:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Nedense Türkiyede en çok okunmak istenen yayınlar hep ağır aksak gidiyor.Dampyr'ı başka bir yayınevi çıkarmadıkça biz daha çok bkleriz yayınlanmasını.... >:( :-\ ;)

HacıGeraltEmmi

Uzun süre okumadığımdan mıdır bilinmez ama Dampyr'in son cildindeki maceraları çok beğendim. Dört macera da birbirinden güzel. 15. ciltten sonra peşpeşe bol sohbetli az aksiyonlu maceralar 19. cilde kadar devam edince ümitsizliğe kapılmıştım. Bu ciltle birlikte yanıldığımı anladım, arada çıkacak kötü maceralar olabilir diyerek Dampyr okumaya devam diyorum ;)

rumar80

Yirminci cildi bitirmek üzereyim. Abbas'ın da dediği gibi aksiyon dolu maceralar bu ciltte toplanmış. Ben yine de her türlü Dampyr macerasını seviyorum.
   İnsanın canı şöyle bir birince sayıdan başla diyor ama elde okunmamış o kadar çizgi roman var ki....
   Umarım artık düzenli bir Dampyr yayını olur.
   Bu arada aldığım duyumlara göre 21. cilt te hazırmış, ama 20 yeni çıktığı için biraz beklenecekmiş.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Haziran, 2012, 07:54:18
     İnsanın canı şöyle bir birince sayıdan başla diyor ama elde okunmamış o kadar çizgi roman var ki....

aynen benim de oyle rumar80

ilk sayilari okuyali uzerinden cok uzunnn zaman gecmis gibi geliyor ve dampyr de sevdigim icin bazan 1. sayidan baslayip arka arkaya patlatsam mi diye dusunuyorum ciddi ciddi

21. cildin de hazir oldugu haberi supermis.

rumar80

Bir de eski sayılara gönderme yaptıklarında "O kimdiydi ki?" sorusu kafamda oluşunca başa dönmek gerektiği ortaya çıkıyor. 79. sayıdaki Alessandra'yı hatırlamıyorum mesela.

alan ford

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Haziran, 2012, 08:38:37
   Bir de eski sayılara gönderme yaptıklarında "O kimdiydi ki?" sorusu kafamda oluşunca başa dönmek gerektiği ortaya çıkıyor. 79. sayıdaki Alessandra'yı hatırlamıyorum mesela.

Ki forumda Umar on fil hafızasındadır derler :D Sen bile hatırlamıyorsan biz ne yapalım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Yaşlandıkça fil mil dinlemiyor Doğa....

jack sparrow

Dampyr benim için de sahip olduğu kaotik çizgisi nedeniyle sevdiğim Bonelli yayınları arasına girmişti zamanında... özellikle de Avrupa başkentlerinde geçen macera kurguları, o kentlerde yaşıyormuşcasına hapsediyordu beni okurken... hele o 19. ciltte Venedik'te geçen macerası tek kelimeyle harikaydı kenti bilenler için... Venedik sokaklarında yeniden gezindiğimi hissetmedim desem, hiç de abartı sayılmaz... tek eksiklik Comissar Brunetti'ydi Leon romanlarından aklımda kalan... ;) Bir de şu replik; iki kahve, biri askıya...

OZAN BALIM

Boselli'nin her bölüm senaryosu için sarf ettiği emekle birkaç sezon dizi yazılırdı herhalde. Gerçekten, özellikle kültürel ayrıntılar muhteşem. Son cildin çıktığını duyunca şaşırdım, sevindim, duygulandım... Ne diyeyim, neredeyse 8-9 ay olmuştu  herhalde elime Dampyr almayalı. Dampyr kaldığı yerden devam ediyor ama umarım düzene girer artık. Güzel şeyler hep ender ve zor bulunur olmak zorunda mı? Dampyr sonuna kadar düzenli yayını hak eden bir seri. Satılmıyor deniyor ama anlamak zor doğrusu. Bu fiyat ve bu kaliteyle nasıl satılmaz? Kaptan Swing, Tom Miks'in 80'er cilt basılıp satıldığı sıralarda Dampyr 1000 tane satmıyorsa bizim ayıbımız. Hem de imza kampanyaları düzenlemiş, 2 yıl beklemişken. Dampyr forever...

darkwood

Fuarda dolaşırken Oğlak yayınlarının standına uğradım ve Dampyr'in 22.sayısının ne zaman yayınlanacağını sordum. 
Aralık 12 ayında bu yayını ve ayrıca Martin Mystere Efsanevi 8.cildi yayınlamayı planladıklarını söylediler.  Umarım bir aksama olmadan bu yayınları yılbaşından önce görmek kısmet olur. 8)
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Alıntı yapılan: darkwood - 30 Kasım, 2012, 19:31:39
Fuarda dolaşırken Oğlak yayınlarının standına uğradım ve Dampyr'in 22.sayısının ne zaman yayınlanacağını sordum. 
Aralık 12 ayında bu yayını ve ayrıca Martin Mystere Efsanevi 8.cildi yayınlamayı planladıklarını söylediler.  Umarım bir aksama olmadan bu yayınları yılbaşından önce görmek kısmet olur. 8)

Sevgili adaşım peki martin 8 de yayınlanacak macera hakkında bilgi varmı?Malum 7 eski sayı maceraları idi.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Alıntı yapılan: altay1944 - 30 Kasım, 2012, 19:38:35
Sevgili adaşım peki martin 8 de yayınlanacak macera hakkında bilgi varmı?Malum 7 eski sayı maceraları idi.

Haklısın sevgili Mesut, Martin 7 deki bir macera yeni "Etrüskler'in Dönüşü" , diğer iki macera ise eski maceraydı.

Malum fuar kalabalığında bu konuda bilgi alma fırsatım maalesef olmadı.  ::)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Dampyr 22 Güzel haber iğişallah arayı uzatmadan bu yayın çıkarda 23 te ardından gelir... 8) :) ;)

DAMPYR

Dampyr 22.cilt ne zaman çıkacak.gene güzel maceralar var.Umarım dedikleri gibi bu ay çıkar... 8) 8) 8)

sayı 85'te Dampyr hayaletlerle uğraşıyor

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=8&numero=85&subnum=0

Sayı 86'da Dampyr Dünyanın kenarındaki evin etrafındaki sisteki yarattıklarla uğraşıyor

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=8&numero=86&subnum=

Sayı 87'de Dampyr Tehlikeli seri katille uğraşıyor

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=8&numero=87&subnum=

Sayı 88'de Dampyr Piramitlerdeki korkunç yaratıklarla uğraşıyor

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/scheda_speciale?collana=8&numero=88&subnum=

DAMPYR

Dampyr'den hala bir ses seda yokmu ya.Şu oğlağı arasakta bi sıkıştırsak diyorum.aralığın bitmesine 15 gün kaldı ne zaman çıkacak ki... ??? ::) :D