DAMPYR'i ISTIYORUZ..

Başlatan darkwood, 20 Temmuz, 2010, 01:03:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dursar

Ben de beğendim su anda 14 cilde geldim.çıkarsa kesin ALACAĞIM

DAMPYR

Bu gidişle zor görünüyor.Oğlağın gözü Teksten başka birşey görmüyor... :-\ :'( >:(

dursar

Lütfen. Bir YAYINCI  artık normal seriyi yayınlamaya başlasın bu güzel ve başarılı kahramana hakikaten yazık oluyor

doktor1881

dampyrlere gelesin yayınevi  bu arada tekrar başa sardım yeniden okumaya başladım

darkwood

Oğlak'ı beklersek Dampyr i unutacağız. Neyseki Çizgi Düşler'in Dampyr Maxi'leri bu aradaki boşluğu şimdiye kadar doldurdu..  :-\
Darkwood Sakinleri..

HayalGücü

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Ekim, 2013, 16:24:16
Oğlak'ı beklersek Dampyr i unutacağız. Neyseki Çizgi Düşler'in Dampyr Maxi'leri bu aradaki boşluğu şimdiye kadar doldurdu..  :-\
Maxi stoğumuzda bitiyor :S

dursar

darkwood

2012 Aralık ayında çıkan 22.ciltten "speciale 1,2,3,4" sonra neredeyse bir yıl oldu. Oğlak senede 2 cilt Dampyr yayınlama sözünü unutmuş görünüyor. Telefon veya mail yolu ile hatırlatma tacizlerine başlayalım arkadaşlar.

Oğlak yayınları e posta ve telefonları,
info@oglak.com
0212 2517108-09
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Onların Dampry yayınlamaya niyetleri yok.Telif hakkı bence çoktan boşa düştü başka bir yayıncının gidip telifi alması lazım bence.ana seride yayınlanmama tam 1,5 sene oldu.ya adam gibi yayınlasın yada bıraksınlar bir başkası yayınlasın.ben pretesto ediyorum.gözleri Teksten başka birşey görmüyor Oğlağın... :-\ :'( :(

HayalGücü

Son yıllarda Oğlak'ın yayın politikası tam bir fiyasko. Onlar yüzünden artık "Tex İstemiyoruz" durumuna geldim.

darkwood

Neyse ki 2013 yılı içinde Çizgi Düşler Dampyr'in Maxi serisini çıkardı da bu sevilen karakterin çizgiromanını okuduk, bu ay çıkaracağı maxi 5.sayısı ile İtalya'yı yakalamış olacak. Daha sonra İtalya da Maxi serinin yeni hikayesi Temmuz 2014 te yayınlanacak, bizde çıkması da yıl sonunu bulur. Yani Oğlak Dampyr yayınlamaz ise 2014 yılında Dampyr okuma şansımız yok gibi görünüyor.  ???

İtalyada Kasım 2013 sayısı ile birlikte, normal aylık seriden 159 sayı yayınlandı. Bizde şimdiye kadar 21 cilt*4=84 cilt (italya da Mart 2007 sayısı) yayınlandı.

Normal seriyi adam gibi yayınlamayı beceremiyorken gidip speciale serisinin telifini neden aldıklarını da açıkçası merak ediyorum.
Birde bu serinin 4 hikayesini birden 680 sayfalık dobişko bir cilt içinde ve 384 sayfalık normal seri içinde 22.cilt olarak yayınladılar. Bu şekilde hem normal seriyi hem de speciale serisini rezil ettiler. Speciale serisinin kalan 4 hikayesini de basıp basmıyacakları da tam bir muamma.  :-\

Yine dört macerayı tek kitap içinde ara kapaksız olarak bastıkları için, her yayınladıkları kitapta bu güzelim kapakların 3 tanesini de harcanmış oluyor.  :(

Bu şekilde okuyucunun zevk ve tercihlerini hiç araştırmadan, kafalarına göre,  özensiz ve düzensiz yayın yapacaklarsa ve 16 tl.lik aylık Tex  yayınları gibi fahiş fiyatla kitap satıp 200-300 kişilik kemikleşmiş Tex okuyucusundan para kazanmayı düşünüyorlarsa bence de hiç çizgi roman yayınlamasınlar çok daha iyi olur. Neyse ki adam gibi çizgi roman basan yayınevlerimiz var, bunlardan birisi bu 2 güzel yayını da hakkını vererek pekala çıkarabilir.

Darkwood Sakinleri..

dursar

DAMPYR  en beğendiğim YAYINLAR arasında ilk üçte .bir yayinevi normal seriye el atarsa çok iyi olacak.

rumar80

Piyasada çizgi roman bolluğu nedeniyle klasik fumetti'leri almayan biri olarak benim de en beğendiğim üç fumettiden biridir Dampyr. Oğlak sağolsun (bunları yazıyoruz ama gene bizi kimse sallamayacak) büyük bir azim ile bu seriyi "iç" etmeyi başarmıştır.
   İlker Özer ve ekibi olmasa Dampyr'i bu sene hiç okuyamayacaktık. Ama esas seri artık ölmek üzere. Yılda bir cilt ile nereye kadar okuyucu dayanır, bekler, elindekileri satmaz o da ayrı bir soru.
   Sadece Tex ile (ki fiyatından bahsetmiyorum bile) çizgi romancılık yapmak ne kadar doğru tartışılır. Ama Oğlak başka yayınlar da çıkardığı için çizgi romanlarına üvey evlat gibi muamele ediyor. Burda da kabak Harlan'ın başına patlıyor.
   Umarım Oğlak biraz daha düzgün ve düzenli Dampyr basar da biz de zevkle okuruz.

Tarkan Kurt

Ken Parker bir, Dampyr iki. Her ikiside mevcut yayıncıları tarafından "HİÇ" edilmiş eserler.

tommikser

Bu iki yayın yüzünden iki yayınevinden soğudum.Rodeo'nun hiç bir işini Ken bitmeden almamaya inatla devam ediyorum.Tex'lerde ikinci elden devam.Gerek yok para kazandırmaya.