Bir ömür boyu unutulmayan kareler...

Başlatan Saki, 27 Nisan, 2023, 19:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

...Son bir çaresiz çığlık...sonra, son!

Tamam ihtiyar Zagor! İlk sınavı geçtin ama kolay olmadı.

Lanet olasın! Hem sen hem ötekileri!

Peki, asker!

Saki

Saki

Saki

Bir ömür boyu unutulmayan kareler dedim, çünkü paylaştıklarmı ilk defa tam 40 yıl önce çocukken okumuştum ve bu kareleri hiç unutmadım ve unutmayacağım.
10 binlerce kareden sonra, bazı karelerde ister konuşulan sözler olsun, ister sahnedeki aksiyon veya gizem veya fantasik unsurlar olsun veya duygular, kızgınlık, kırgınlık gibi, o kareleri bir ömür boyu unutulmaz kılarlar

Saki

Saki

Saki

Saki

Olsun ki rüyalarmızdan geliyorsun, Galadın dostusun, bunun içim benim de dostumsun, Zagor.

Ayağa kalk, Olom, ben istemiyorum...

Saki

Dedim ya böyle bir kare 40 yıl sonra unutulmaz
...ve nihayet hayat ve vaatler veren havaya doğru...

Saki

Zamanın gizemli kitabını arayan Zagor ve Çiko, periler diyarı Golnor'a ulaşıyorlar ve Galad ile birlikte Dornel mağarasına giriyorlar.

Saki

Kötülüğün güçleri, buraya...

Bu haini cezalandırın!

Mordun yarattığı büyü benim büyümden daha güçlü...

Ben..ben artık yapamıyorum...Biri nefreti yok etmeli...

Galad! Galad!

Benim Galad...Beni duyuyormusun?

Ama..ama o ses..

Ben..Ben o sesi tanıyorum...

Nefret yenildi!

KenParker

Bazen panele bakıp öylece kaldığım yerler... Benim için unutulmaz kare çok fazla var. Birinden bahsetmek gerekirse Corto Maltese Sibirya'da sayısının son sayfaları mesela. Corto Maltese çok derinlikli bir çizgi roman. Böylesi harikalara mavi gezegende ender rastlanıyor. Son sayfa arkadaşça bir ayrılış gibi görülebilir ama adı konmamış bir aşkın vedasını görüyoruz aslında.

Sibirya sayısında Corto, kış kıyametin ortasında iş üstünde askerlere yakalanmıştır. Hem de bir gizli örgüt mensubu kadınla beraber. On farklı tarafın olduğu çizgi romanda düğümlerden biridir burası. Yakalanır ve başı fena halde beladadır. Ne yapar dersin? Onca kıyametin ortasında başlar şiir okumaya.
https://i.imgyukle.com/img/2023/05/03/QAg7Qv.webp

Mavi yaz akşamlarında, özgür, gezeceğim,
Ayaklarımın altında nemli, serin kırlar;
Başakları devşirip otları ezeceğim,
Yıkayıp arıtacak çıplak başımı rüzgar.

Ne bir söz, ne düşünce, yalnız bitmeyen düş
Ve yüreğimde sevgi; büyük, sonsuz, umutlu,
Çekip gideceğim, serseri gibi, başıboş
Doğada, bir kadınla birlikte gibi mutlu.
                                             Arthur Rimbaud

Saki

Saki

Bu kareler hiç unutulurmu ki..., aksiyon, ihanet, intikam, romansa, karşılığı olmayan derin bir sevgi, hepsibiryerde... Gümüş çağlayan be Utançlık damgası...okuduğum the best of Zagor

Hatırlıyormusun, ben küçük bir kız iken bana hep yeni oyınlar keşfediyordun...Ben ise büyük bir heyecan içinde senin hikayelerni dinliyordum...

Nasıl unutabilirim ki..

Bunun için belki bunları konuşmam çok zor..

Bana senin kardeşin gibi içini açabilirsin, Pupolyak...

Kardeşim mi?, Senin için çok garip bir söz...

Sevdiğim insan, onunla beraber yaşamak istediğim insandır...

Beni yanına alacakmısın?

Beni dinle Pupolyak, senin güzelliğine hayranım ve ben de seni çok seviyorum..

ancak, bu sevda sen küçük bir kız iken sana duyduğum sevdanın aynısıdır.

Kinowa59

Merhaba Saki dostumuz. Beni gençlik yıllarımın romantizm ve hüzünle süslendiği duygu dolu günlerine hoş bir yolculuğa çıkaran bu güzel görseller için çok teşekkür ediyorum. Ve sizden bu görsellerin hangi orijinal sayılarda olduğunu da belirtmenizi rica ediyorum.