Bir ömür boyu unutulmayan kareler...

Başlatan Saki, 27 Nisan, 2023, 19:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Soluk yüzlü köpekler başını koparmışlar...

Emin misin,

Evet, Gece Kartalı!

Hemen yola çıkıyoruz,

Apache Kidi gerçekten katletmişler, Teks...

Onu toprağa verelim...

Böylece, Amerikanın en iyi izcisi yolunun sonuna geldi...

Beyazların yüzünden eşkiya oldun, Apache Kid, bunun için de senin hatıran okadar kara olmayacak...

Saki

Hemen alnındaki sol tarafta birinci harfi silmelisin, Zagor

onu ancak öyle durdurabiliriz!

Peki, bunu yapmak gerekirse...

...Bu durumda, bunu yapacağım!

Toz udun toz olacaksın...

Toz bulutuna dağıldı...

Saki

Gil ve Kora, Las Vegasta yaşanan Drama...

O lanet olası kovboya aşık oldum ve ona mutlaka yardım etmeliyim...

İşte Gil bir macera daha yaşamak isterdin... ne yazık ki bu macera hayatımda tanıdığım en güzel ve en iyi kalpli kızın ölümü ile son buldu...

Saki

Sanırım ki Vampirin izini bulduk arkadaşlar...

Bergvil de bir yerde gizleniyor...

Fairmonttan yüz mil uzakta, karlarla örtülü dağların arasında Bergvil köyü bulunuyor.

kendilerne doğal ortam arayan onlara Avrupadaki anavatanlarını hatırlatacak Sloven ırklı Avrupalılar tarafından kurulmuştur...

Evler Avrupadakiler gibi inşa edilmiştir. Dar sokaklar ve yuksek sivri cepheler...

Bergvil sakinleri her şiddetten uzak barışık bşr hayat yaşıyorlar...

Saki

Son zamanlar çok konuşuyorum, amma Ferrinin çizimlerindeki Ayın ayrı bir ürkütücülüğü var...

Tepelerin ardından belirerek..Ay buz gibi soğuk ışığıyla bütün vadiyi yıkadı...

Saki

Ben Rakum, Mohawa şamanı bir gece Naatani tepesıne çekildim ve uzun gecelerin sessizliğnde Manitu ile kouştum...

karlıova

Saki dostum, yazdıkların boşa gidiyor sanma, bir yerlerde son kalmış fumetti dinoları okuyup eski maceraları hatırlıyor. Güzel görselli anekdotlarını takip ediyoruz. Ferri gerçekten gölgeleri iyi verirdi, dolunaylı gece manzaralarında, kamp ateşi başında toplananların yüzünde vs. Klasik Western değil de, biraz daha korku tarzı Zagor maceralarının genç dimağlarımızda yarattığı ürpertiler halen bugün bile tazeliğini korumakta  :)

Bak canımı çektirdin şimdi, arşivden şöyle bir korku macerası bulup okuyayım tekrar. Yukarıdaki Golem macerası olabilir mesela. Çok zamandır elime almadım sanırım. Bakayım yayın sırası neydi...

Saki

Bonelli kadın kahramanlarnı bu defa buraya yazacam...

Anne Brosena, kızı Mayda, Albert Parkmanın eşi Alina Parkman...

Saki

Hayırrr, bunu yapamazsın, Zagor!

Biz zalim ve sinsiyiz, sen ise hayatnı insanlara yardım etmeye adamışın,

Bunın için Senin hayatın bizim hayatlarımızdan bin kere daha değerlidir...

Bir son kurban olarak sanma ki senin çığlıkların senin şöhretinden üstün gelecek, Zagor...

Pih, bunu göreceğiz, Winter Sneyk!

Saki

kökenleri yüzyılların karanlığında kaybolan bir kızılderili kültü söz konusudur...

Bizim dünyamızın dışında korkunç yaratıklar barındıran başka dünyaların olduğunu bilmelisin..

İşte Çember şeytanı kovalama ve bu yaratıkların öfkesini yatıştırmak için kullanılıyordu..

Şamanlarımız bu yaratığı çemberin içine sokmayı başardılar ve onu orada yokettiler, ancak özü çemberin içinde kaldı...

Tei Kan ın söz etmek istemediği ikinci çember bu..

Ne zaman Zagor?Kutsal tepeden kan akmaya mı başlayınca...

Şimdi yıldızlar düzgün ancak belirli bir konuma geldiklerinde ölüm ve yıkımı kimse durduramayacak..

Saki

İyimisin, kız?

İyiyim, Varvarin...Sana teşekkür ediyorum... ve senden utanıyorum!

..ve beni dinlemeni isterim...

Zamanım yok, kız, ancak savaştan döndükten sonra seni dinleyebilirim..

Ama Conan bir avuç kaldık, şehre nasıl saldıracağız?

Ben size yalvarmıyorum köpekler, ben size emrediyorum!

Benimle Turbin-dhata gelmeyen kişinin ise çıplak ellerimle kalbini çıkaracağım. Anladınızmı köpekler!

P..peki,Conan

[/url]

Saki

Şunu demesem hiç olmaz. Conanın bir macerası diğer bir macerasına en az bile benzemez...

Her macerası bir unikat ve çok güzeldir...

Yukarda paylaştığım kareler ise kızın Conana ihanet ettiği için ondan utanmasıdır...

Paylaştıklarım bir yerlerimde silinmeyen izler bırakmıştır..

Saki

Fairmont, Amerika birleşik devletleri, on yıl sonra...

Saki

Fairmont'tan yüz mil uzakta, karlarla örtülü dağların arasında Bergvil köyü bulunuyor.

kendilerne doğal ortam arayan onlara Avrupa'daki anavatanlarını hatırlatacak Sloven ırklı Avrupalılar tarafından kurulmuştur...

Evler Avrupada'kiler gibi inşa edilmiştir. Dar sokaklar ve yuksek sivri cepheler...

Saki

Bu karelerdeki hikaye bunları bir ömür boyu unutulmaz yapar...

Zagor kızılderilileri Akronlulardan kurtarmak istiyor. Ancak bir devriye onu buluyor...

O kaçıyor ve derin uçuruma düşüyor...