Tex Özel Cilt 35 Büyük Boy Yayınlansın Kampanyası

Başlatan caretta, 07 Eylül, 2023, 19:44:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Lal Kitap sanırım Teks Özel Seri'den başka yayın yapmayacak.
Orijinal 34.sayı "Doc" yayınevinden 1.sayı olarak Ocak 2023'de çıktı. 8 aydır da bir haber yok.
Bir sayı daha kurtardık diyerek şükredelim mi acaba?

Kinowa59

10 gün kadar evvel Tex özel seri ile ilgili görüşmüştüm. Birinci sayi_ doc_ çıktı, ikinci sayı _ villa çizimi _ ne vakit çıkacak dediğimde , özel sayılar yılda 1 sayı çıkacak demişlerdi.

karlıova

Klasik Teks çıksın kampanyası öyle çok ilgi görmedi ama, Lal Kitap Villa çizimi bu albümü orijinal boyunda ve güzel gramajlı bir kağıda hakkını vererek bassın kampanyası yapsak mı. Pigme boy basarlarsa şahsen almıyorum, düzgün baskı olursa almayı taahhüt eden kaç kişi çıkar forumdan acaba. Evet şartlar çok zor, döviz çok arttı maliyetler arşa çıktı anladık, ama iyi baskının karşılığını alabilir yayınevi özellikle bu koleksiyonluk albümden.

caretta

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 07 Eylül, 2023, 20:27:0110 gün kadar evvel Tex özel seri ile ilgili görüşmüştüm. Birinci sayi_ doc_ çıktı, ikinci sayı _ villa çizimi _ ne vakit çıkacak dediğimde , özel sayılar yılda 1 sayı çıkacak demişlerdi.

Demek ki 2024 yılında çıkacak. Artık hangi aya denk gelirse.

Kinowa59

Sayın Karlıova nın villa çizimi büyük boy Tex ile ilgili kampanya çağrısına katılıyorum.

Rossi

Bu albümün büyük boy çıkması lazım. Yoksa Villa ya yazık olacak.

caretta

Lal Kitap 1.sayıyı küçük boy bastı. Bu Villa edisyonunu da basarsa büyük ihtimalle öyle basacak.
Lal Kitap belirlediği yayın şablonunun dışına çıkmaz. Keşke limitli de olsa büyük boy basılsa.
Benim de arzum bu.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: caretta - 08 Eylül, 2023, 09:56:25Lal Kitap 1.sayıyı küçük boy bastı. Bu Villa edisyonunu da basarsa büyük ihtimalle öyle basacak.
Lal Kitap belirlediği yayın şablonunun dışına çıkmaz. Keşke limitli de olsa büyük boy basılsa.
Benim de arzum bu.

Evet limitli büyük boy da çıkmalı. İtalya da çok büyük formatlarda çıkmışken bu kadar küçük basılmamalı.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

karlıova

Bu başlıkta konu çok ilgi görmedi. Belki Hanac dostumuz daha görünür başka bir başlıkta konuyu tartışmaya açabilir. Lal kitaba mail atmayı da deneyebiliriz özel limitli baskı talebiyle. Bu sayı olmazsa hangisi olacak.

Kinowa59

Değerli dostlar, aklıma şöyle bir fikir geldi. Oğlak kitap'in yayınladığı Tex'in efsanevi yöneticisi Raşit Çavaş bey ile görüşüp, Lal kitap yetkilisi Bahadır bey ve Ayşe hanımla klasik Tex ile Villa çizimi büyük boy Tex arzularımızı iletmesini, eğer tanışıyorlarsa biraz da ısrarcı olmasını rica edemez miyiz. Belki Raşit Çavaş bey' in etkisi olur.

hanac

Alıntı yapılan: karlıova - 09 Eylül, 2023, 08:34:56Bu başlıkta konu çok ilgi görmedi. Belki Hanac dostumuz daha görünür başka bir başlıkta konuyu tartışmaya açabilir. Lal kitaba mail atmayı da deneyebiliriz özel limitli baskı talebiyle. Bu sayı olmazsa hangisi olacak.

Ayrı bir başlık olarak ayırdım.

Gerçekten muhteşem çizimler.

YzbVolkan

Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Sergio bonelli, 1991 yılında Maxi Tex No 1 Oklahoma cildi çıktığında, "bu cildi satın alanlar bir sandığa kilitleyip öyle saklasınlar." demişti. Bence , özel seri Tex No 35 ( Lal kitap özel seri No 2 ) orijinal boy ve sert kapak olarak çıkarsa bir sandık daha ayarlayıp bu sayıyı çift anahtarla kilitleyip saklamamız lazım.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

caretta

7 Eylül'de İtalya'da yayınlanan 755.sayı da Villa çizimi.
Mylos Kitap (yapmayacağından eminim) amayine de Teks aidiyetim baskın çıktı yazayım dedim. Mylos Kitap yeni yayın döneminde Ocak 2024'de bu sayıyı özel olarak bassa ne güzel olur. Tek maceralık renkli bir sayı.
"Biz orijinal sayı takip ediyoruz bu yüzden çekirge gibi ilerki sayılara atlayamayız" denecek.
İyi de siz daha 707.sayıyı yayınlayamadınız. 755-7=48 sayı.
Yılda, iyimser tahminle 6 kitap yayınlansa bu macera tam 8 yıl sonra yayınlanacak. 8 yıla kadar büyük ihtimalle siz Teks yayınlamayı bırakacaksınız ve belki de bugünkü Teks okurlarının çoğu (ben dahil) merhum olacaklar.
Belki de Teks v,b. fumettiler "Türkiye'de bu kubbede kalan hoş bir sada" olacaklar. Bu sayı özel bir sayı. Adı bile
hazır: "Teks Willer 75.Yıl Özel Sayısı". Sizin için bundan iyi reklam mı olur?
Yayınlansın diye kampanya yaptığımız Klasik Seri'ye de destek olursunuz. Zira bu macerada çok eskilerde kalmış iki hayalet var.Sherman ve Higgins. 103-106 sayılarda Yayınlanan Defiance Kalesi"adlı macerayı hatırlayın.
Hani şu çiçek hastalığı mikrobu ile enfekte olmuş battaniyeler yüzünden çıkan salgında Lilyth de ölüyordu.
Bu iki alçak da çölde ölüme terk ediliyorlardılar. Macera bunlarla başlıyor. Kızılderili ajanı Ely Parker de var.
İşte böyle oturduğum yerde hayal kuruyor ve şairin dizesini hatırlıyorum:
"İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşarmış".