Miami Vice

Başlatan rumar80, 25 Ağustos, 2010, 09:42:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bugün eskilerden bir başka unutulmayan dizi ile ilgili yazmaya karar verdim: Miami Vice
   Günümüz sinemasının önemli yönetmenlerinden Michael Mann'in yapımcılığını yaptığı bu dizi zamanında klasik polisiyelerden çok farklı temposu, renkli karakterleri ile 5 sezon Amerika'ya bomba gibi düşmüştü.
   Michael Mann'ın bir söyleşide söylediği gibi devir MTV devriydi ve insanların böyle bir aksiyon yüklü dizilere ihtiyacı vardı.
   Herşey New York polis departmanından dedektif Ricardo "Riko" Tubbs'ın bir baskında abisini kaybetmesi üzerine sorumluyu yakalamak üzere Miami'ye gelmesi ve orada ahlak zabıtası (özellikle dedektif "Sonny" Crocket) ile işbirliği yapması üzerine idi. O zaman için oldukça sert kareleri ve aksiyonu ile ilgi çeken dizinin en önemli karakteri Don Johnson'ı dünyaya tanıtan Crockett idi.
   Miami marinasında bir teknede timsahı ile birlikte yaşayan ve Ferrari kullanan bu dedektif giyimi ile de toplumu etkilemişti.
   Yan karakterleri ile de etkin olan dizide en ilginç yan karakter diziye sonradan katılan ve ekibe bir disiplin kazandıran Teğmen Castillo'ydu (Yıllar sonra Galactica'nın komutanı Adama olacak efsanevi Edward James Olmos)
   Ülkemizde ilk önce TRT'de yayınlanıp ciddi bir hayran kitlesi oluşturan dizi kısa bir süre yayınlandıktan sonra kaldırılmıştı. Yıllar sonra Star TV 5 sezonu da yayınlayarak diziyi tamamlamıştı
  Birkaç yıl önce Michael Mann bu kez yönetmen koltuğuna oturarak dizinin filmini çekmişti. Collin Farrel ve Jamie Foxx'un Crocket ve Tubbs karakterlerine hayat verdiği film güzel bir aksiyon filmi olmakla beraber dizinin o eski tadını verememisti.
  Bir başka dizide görüşmek üzere
   Kendinize iyi bakın

ferzan

Miami Vice dizisinin yeri bende apayridir,nasil oldu da bu basligi ben açmadim,nasil oldu da düsünemedim ;)...Ilk sezon dvdsini 2 kutuluk set halinde çok uygun bir fiyatla arkadasim tarafindan hediye olarak kabul etmistim...Defalarca izledim,hala daha izlemekten sikilmam...Dizi kesinlikle çok farkli bir yerde benim gözümde...Diziyle tanismama GTA Vice City oyunu vesile olmustur bundan 5 sene evvel...Miami Vice hayranlarina duyurulur,oyunda Miami'yi aynen modellemisler...
Sevgili Rumar80,diger sezonlari izleyememis biri olarak sizden kabaca bir sezon özeti isteyebilir miyim?Dizinin 5.sezon final sahnesini de izlemis,epey duygulanmistim...Fakat senaryo olarak nasil sona erdigi hakkinda en ufak bir fikrim yok...Yalnizca dizinin Don Johnson'un yüzünü teleizyonda eskitmek istememesi,dolayisiyla artik siemada boy göstermek istemesi sebebiyle bitirmek zorunda kaldiklarini,buna ragmen aktörün sinemada da pek fazla birsey yapamadigini okumustum biryerlerde...
Bu baslik altinda diger Miami Vice severlerle konusup tartismayi,enfes müzikleri ve siradisi atmosferiyle klasik Amerikan rüyasi kliselerinin oldukça disinda yer alan bu degerli yapimi masaya yatirmayi arzu ediyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Sevgili Ferzan Miami Vice'ı seyretemin üzerinden en az 3 yıl geçmıştir. Bir ara sana düzenli bir özet yazarım
  Don Johnson Miami Vice sonrası gerçekten sinemayı denemiş, ama basarılı olamayınca tekrar televizyona dönüp 6 sezon süren Nash Bridges adında bir polisiye ardından da bir sezonluk bir avukat dizisinde oynamıştır.
  Kendine iyi bak.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Ağustos, 2010, 14:41:40
Don Johnson Miami Vice sonrasi gerçekten sinemayi denemis, ama basarili olamayinca tekrar televizyona dönüp 6 sezon süren Nash Bridges adinda bir polisiye ardindan da bir sezonluk bir avukat dizisinde oynamistir.

Nash Bridges dizisi bizde herhangi bir kanalda oynadi mi ?

rumar80

Bildiğim kadarıyla oynatılmadı, ama emin değilim maalsef, ben de izlemedim zaten

James Sonny Crockett

Face'de felan tekrar yayınlansın kampanyası yapmalıyız bence, Kara Şimşek hala TRT1 de yayınalıyor 2010 da yeni bir dublaj yapıldı

+1 Kanalından istiyebiliriz mesela şu konuları inceleyin
http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/17693-kanun-namina-miami-vice-8.html
http://tr.wikipedia.org/wiki/Miami_Vice
http://eksisozluk.com/miami-vice--46307

STAR TV'de yayınlandığı dönemden Türkçe dublaj 3.sezon Şike Mafyası Bölümü Down For The Count Part 1 (Kısım 1)
Kanun Namına Dizisi Star1 Dönemi (Mükemmel Dublajlarla)

Kanun Namına(Miami Vice) Crockett's Theme
Jan Hammer Crockett's Theme (Kanun Namına Dizi Müziği)

Müziklerini (fon müzikleri - enstrumentaller) Jan Hammer(org), Tim Truman(elektro gitar), John Petersen(bateri) yapmışlardır
işte 5.sezondan Sonny'nin hafızasını kaybetmiş durumunda Crockett tarafını hatırladığında
Miami Vice - Sonny Can' t Remember - Tim Truman

Dizi bugün ülkemizdeki direnişin aynen Costa Morada'daki versiyonu ile bitiyor. Sonny ve Rico'ya buradaki diktatörü kaçırtma görevi veriliyor ABD'ye başta istemiyorlar CIA'cılar alıyor Sonny ile Rico'yu Emniyet Müdür öneriyor onlara. Hatta Costa Mora'da daki aracı olarak kullanmalarını istediği CIA ajanı Baker'in Sonny ve Rico'nun aynı bölümün başında kovaladığı uyuşturucu kaçakcısı. Sonny ile Rico okşuyorlar bu uyuşturucu satıcısını hatta orada sonra bu CIA Ajanı Baker Costa Morada'daki diktatör Manuel Burbon'un uyuşturucu kartellerini finanse ettiğini,beslediğini anlatır. Eğer Burbon gelirse kartelleri de çözeceklerini düşünen Sonny ile Rico görevi kabul eder. Bu Costa Morada daki direnişçilerle aracı olarak kullandıkları salak uyuşturucu satıcısının da kaynağı sakat çıkar Sonny ile Rico arabada c4 patlamasından son anda kurtulur. Gerçek direnişçiler alır Sonny ile Rico'yu onlara yardım ederler felan tabi almadan önce az kalsın Burbon taraftarları Sonny ile Rico'yu halledecekken alıyorlar. Direnişçiler Burbon eğer giderse hükümeti ele geçirip bu savaşa son vereceklerine inandıklarından Sonny ile Rico'ya yardım ediyor. Herneyse Sonny ile Rico bunu da kızını da kaçırıyor Miami'ye ama bunun kaçmasını istemeyen uyuşturucu kartelinin başı Mantoya Burbon'un ABD uyuşturucu daire başkanlığı DEA'ya öteceğini bildiğinden kaçmasını istemiyor. Kaçınca da Miami'ye geliyor bizzat Mantoya Miami'deki elemanlarını kullanarak Burbon'u temizlemeye çalışıyor felan. Sonny ile Rico'ya numara çekiyor CIA ne uyuşturucu kartellerinin bilgilerini ne de bu işin babalarını vermeden Burbon'u başka şehire kaçırma planı yapıyor Baker, Burbon'u ölü gösteriyorlar. Sonny otopsi için morgu aramasıyla doktorun "bugün hiç otopsi yapmadım" demesiyle çakıyorlar olayı. Bundan önce de Mantoya Rico'yu kaçırıyor ve Burbon karşılığında Rico'yu verceğini söylüyor Sonny'e. Emniyet Müdürünün evine gidiyor gece gelmeden müdür. Emniyet Müdürünü okşayıp ortağının yerini söylemesini istiyor. Hatta Sonny'e silah da çekiyor Emniyet Müdürü ama çekmeden Sonny anlayıp silahı alıyor çekmeceye elini sürmeden. Neyse pilot bölümde nasıl Rico'nun ağabeyi Rafael ile Sonny'nin ilk ortağı Eddie'nin katili uyuşturucu baronu Calderone kaçıyorsa bu bölümde de kaçıyor deniz uçağıyla ama kaçarken Sonny ile Rico uçağını düşüyor öldürüyor Burbon'u. Sonra Baker olayı öğreniyor ve Sonny ile Rico'dan hesap soruyor. Bu olayın mesleklerini bitireceğini bilen Sonny ile Rico bunu bile bile yapıyor. Çünkü ABD emperyalizminin Burbon gibi bir diktatörü kullanıp şimdi de CIA sırlarını açığa sürmesin diye kaçırttığını Sonny ile Rico da ayakçı olarak kullanıldığının bu işte farkına varıyor. Üstelik 5 sene boyuncaki mücadelelerinin boş olduğunu uyuşturucu işlerini çevirenin de bizzat devlet olduğunu anlıyorlar. Rico hatta Burbon'u gebertmeye gitmeden önce "Emekli maaşı da yok dostum diyor"  Sonny de "Ne yani 50 yaşımda bile zaten emekli olacağımı düşünmüyordum" diyor. Baker son olarak bu yaptığınızın karşılığı olarak sizi burada istesem gebertirim diyor. Sonny de varsa sende o t..ak yap hadi diyor. Tabi ben doğru anladıysam Freefall bölümünü izleyen ve tam anlayan birisi anlatırsa iyi olur. Sonny ile Rico'dan hey serseriler,kovboylar o rozetleri yediğiniz halt için sizden alacağım diyor, Sonny ile Rico da tiksinerek fırlatıyor rozetlerini yere. Teğmen Castillo gelip "Bunu yapmak zorunda değilsiniz" dese de artık çoktan karar vermişler polisliği bırakıyorlar.

Anlatılmak istenen şu nasıl ilk bölümde Sonny ile Rico intikamlarını Calderone'dan almak için ölümüne onlarla çatışmaya giriyorlarsa hatta eski eşi Caroline'ı arıyor bundan önce "eğer ölürsem bilin ki sizi seviyorum gibisinden "aşkımız gerçekti değil mi sorusu" ve arkada çalan In The Air Tonight anlatıyor. Son bölümde de Sonny ile Rico adaletsizliğe yani bugün ülkemizde de yapılanlara karşı gidip diktatörü mesleklerini kaybetmeleri uğruna gebertiyorlar,karşılarına CIA'i almak her baba yiğidin harcı değil işte bu da onların karakterini gösteriyor!  uyuşturucu ile savaşıyor ama gerçekten de bu işin adamlarını mı yoksa devletin onlara izin verdikleri kadarını yani ayakçı takımını mı yakalıyorlar (büyük gibi görünen baronlar yani) bu CIA'in onlara "Size kartelleri vereceğiz" deyip de numara çekmelerinden belli. Her şey boş Castillo da tiksinerek bakıyor Baker'a, Sonny "Uzun zaman sonra yine de geldiniz,Teğmenim" diyor Castillo da "Ben siz iki aslanım için geldim" gibisinden bir şey diyor. Aslında görünüşte onlar kazanıyor olarak görünebilir ama asıl gerçek adalet kazanıyor. Bu da bugünkü polislere iyi bir mesaj. Ne olursan ol karakterini asla değiştirme ne makam ne de mevki için verilmek istenen mesaj o ve onurlu bir şekilde Baker'ın "Sayılabilecek sadece iki şey vardır Amerikan çıkarları ve ona karşı olan herşey,bunu gerçekten hırsız-polis savaşı mı sanıyordunuz?" demesinden "Sonny'nin peki nedir bu Baker ? Size ayakçılık yapıp uyuşturucu satıcıları ve diktatörleri kaçırıp özgürleştirmek mi" Baker da şöyle diyor "Bir de şu tarafından bakın  tüm dünya Kızıl ordu tehlikesindeydi" yani Sovyetler. Rico da "Sizin bu hastalıklı beyniniz yüzünden tüm dünya Amerikayı terorist olarak görüyor diyor ama bilmedikleri bunun halkın değil sizlerin yaptığınız"

Yorgun olduğumdan bayağı karman çorman yazdım üzerine de heyecan girdi tabi güzel bölüm,anlatılmak istenen ne olursan olsun doğru bildiğini yap. Makamın değil gerçek adaletin savunucusu ol. Kusura bakmayın bir ara toparlarım artık..

Yani olay tam anlamasam da bu şekilde veya bu şekile yakın bitiyor. Biterken de şu çalıyor
Mr.Mister - We Belong To No One (Biz hiç kimsenin olmadık) Mr.Mister diziye pek çok parça vermiştir Kyrie'den Broken Wings'e , Stand And Deliver'a - Rock grupları,Metal grupları Iron Maiden, U2, Guns N' Roses gibi gruplar da biliyorsunuz bu diziyle özdeşleşmiştir.
Mr. Mister - 07 - We belong to no one (HQ audio)

Tim Truman'ın bu fon müziği çalıyor ikili Baker ile yüzleşip rozetlerini fırlatırken (polislik haytlarından vazgeçerken)
Tim Truman - Shoot You Right Now

Veya Helicopter benim favorilerimdendir.
Miami Vice - Helicopter - Tim Truman
Hard Knocks bölümünde hüzünlü bir sahnede çalışan (Switek ile Sonny arasında Switek ortağı Zito'nun ölümünden sonra kendini kumara veriyor o bölümde de ortağının ölümünü hatırlıyor STAR 1 dublajında Zito'nun olduğu son bölüm o,o bölümde şike mafyasının adamları tarafından gizli görevde "antrenör olarak sızmıştı" öldürülüyordu Down for the count part II de ise Switek bunun intikamını acı alıyordu. Switek'in nişanlısıyla arası bozuluyor felan Sonny ile Rico onu toparlamaya çalışıyor bölümünde sonunda da Sonny,Switek'e "Artık kendini toparlamalısın Zito'ya bu şekilde acı cektiriyorsun" diye Switek'i kendine getirme sahnesinde çalıyor bu
Miami Vice - Over The Line 1 Tim Truman

Bu da final bölümü müziği Freefall "Sonny ile Rico el sıkışırken çalıyor.. Rico New York'a dönüyor, Sonny de Miami'den ayrılıyor eşyalarını toplayıp tekneden ayrılırken çalıyor bu daha doğrusu Rico da taksiyle geliyor Castillo'nun onları polisliği bırakmalarından vazgeçtirmeye çabalamasından sonra bu! Pek çok kişiyi ağlatmıştır bu sahne bu müzik de buna müsait zaten!
Miami Vice - Freefall - Tim Truman
Miami Vice - Freefall - Tim Truman

İşte bu sahne
Tim Truman - Shoot You Right Now

Bu da Miami Vice devam edecek spotları, Türkiyede bu spotlar Metin Serezli tarafından "Kanun Namına devam edecek olarak çevirilmiştir." Sonuncusu da The conclusion of Miami Vice in a moment da "Miami Vice'ın sonucu bir dakika içerisinde" sonucu derken rozetlerini atıp Teğmen Castillo'nun Staredown diye tabir edilen o sert bakışından sonra dizinin akıbeti hakkında Sonny ile Rico ne yapacak acaba bundan sonra demek istiyor.

Dikkat ederseniz ilk spot'ta Rico direniçşi kapında eğilmiş direnişe destek veren ve yaralılara yardım eden hemşire kızla konuşuyor. 2. Spotta Uyuşturucu Karteli Mantoya Miami'ye geliyor.

Efsane bir finalle sona erdiği de kesin olsa gerek, bu bölümü izledikten 1-2 gün sonra gezi olayları başladı yemin ediyorum. Ama neden o bölüm ? Koskoca Miami Vice'ın 5 sezonu içinden neden final bölümünü izledikten sonra bu olaylar denk geldi anlayamıyorum.. Sanırım yüce Allah'dan bir mesaj olsa gerek bu çünkü dizinin pek çok pisliği dökmesi yüzünden bugün ortada gözükmemesi buna örnek gösterilebilir. Miami Vice eskidir felan ama pek çok pisliği ortaya döktüğünden öyle tv kanalları yayınlamak istemez insanlar uyanır çünkü. Üstelik Don Johnson ve Philip Michael Thomas'ın diziden sonra kariyerlerinin gidişine bakarsak İllimunati ve Yahudilere hizmet etmemesinden dolayı şuanda ortalıkta yoklar. Ama bir de bu diziye konuk olan Bruce Willis'e, Julia Roberts'a bakalım şimdi.. Veya Terry O'quinn'e Lostta oynadı biliyorsunuz.. Ee bu işler böyle aslında sinemada başarılı olmadı felan hikaye Don Johnson Django filminde oynadı bu sene ve ekşide şu yorum belirdi "yıllardır yakışıklı olduğu için gençliğinde ünlü olduğunu düşürdüm ama yanılmışım,bu rolüyle bile ustalığını gösteriyor" demesi bile anlatıyor. Dikkat ederseniz Don ve Philip Türkleri hep sevmiştir. Barış Manço Miami Vice seti ziyaretinde bizlere imzalı foto vermiş,dizide Şiş Kebap konusu geçmiş... Türk askerini öldüren suikastçi Sonny ile Rico'nun üzerlerine Calderone tarafından salınarak (Ludovici Armstrong, Teğmen Castillo'dan önceki Teğmen Rodriguez'i öldürüyor bu ama asıl hedefi Crockett.. Rodriguez üstüne atlayıp hayatını kurtarmasa Crockett gitmişti onun yerine) Bu işler böyle Bruce Willis'in Irkçı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde? Bu yüzden de Hollywood starı zaten ama bana göre Don Johnson ile Philip Michael Thomas'ın karizması onlara 10000 basar! Don Johnson'un baş koruması Savaş Menteş'tir bu arada Google'dan bakabilirsiniz. Bu kadar Türkleri sever Don Johnson.

Miami Vice "FreeFall" Bumpers With Voice-Over

darkwood

Miami Vice yayınlanırsa süper olur, kampanyaya destek veririm.

Bu güzel diziyi ve müziklerini hatırlamak için nostaljik bir video..

Miami Vice - Burnett's Pain
Darkwood Sakinleri..

James Sonny Crockett

Alıntı yapılan: darkwood - 08 Temmuz, 2013, 22:13:12

Bu Sonny'nin hafızasının yerine geldiği bölüm - Peter Gabriel&Kate Bush - Don't Give Up çalıyor. Hatta bakın şöyle bir konu açmıştım ben GTA Vice City'deki Diaz Sonny'nin mafyasına sızdığı El Gato'nun ta kendisi
http://www.gtaturk.com/forum/mod-galerisi-yorum/miami-vice-city-super-senaryo-80'ler-geri-donuyor-!!!!/15/

Oyunda zaten Miami Vice ekibi var 3 yıldız yaparsanız Cheetah(Ferrari Testarossa) ile Sizi kovalıyor onu da burada açıkladım:http://www.gtaturk.com/forum/mod-galerisi-yorum/miami-vice-city-super-senaryo-80'ler-geri-donuyor-!!!!/30/

Direk Organize Suçlar Bürosu oyuna modellenmiş
Bu diziden

Bu da oyundan

Tabi GTATURK'deki bebeler başta karşı çıktı ben de bununla kendilerine yedirdim laflarını

En soldaki Rico(sadece dizide zenci oyunda değişiklik yapılmış beyaz yakındaki sarışın da polis iri yarı olan Switek onun yanındaki ince zenci Zito(dizide Zito beyaz Rico zencidir böyle bir değişim olmuş) en sağdaki Teğmen Castillo. Gina ile Trudy bu kısımda yok

İşte Sonny bunlar da kanıtı 3.sezondaki tipiyle konulmuş oyuna kısa saçlı kolları kıvrık ceketi

Karakterler hakkında full bilgi:
http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/17693-kanun-namina-miami-vice-8.html

Şurayı inceleyin açıkladım:http://www.gtaturk.com/forum/mod-galerisi-yorum/miami-vice-city-super-senaryo-80'ler-geri-donuyor-!!!!/30/

Bu da ekşideki bir kişinin yorumu o da benim sölediğimi söylüyor:http://eksisozluk.com/entry/3912647

Çizgi diyarında tüm karakterleri ve seslendirmenlerini açıkladım:http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/17693-kanun-namina-miami-vice-8.html

Ayrıca ben miamiviceonline üyesiyim bu da profilim, GTA Vice City'nin senaryosunu Sannybuilder programıyla değiştirip Miami Vice yapabiliriz. Organize Büronun içini de tasarlayabiliriz zaten mafyatik karakterler dizidekiyle aynı.

Örneğin
Albay Cortez:Albert Lombard
Sonny Forelli:Frank Romano
Tommy Vercetti:Frank Mosca&Roberto Enriquez karşımı (Diazın konağından önceki ayakçı dönemleri Enriequez,sonrası Mosca 'nın icraatlerinin aynısı)
Ken Rosenberg:Sam Boyle.. Frank Romano tehtit ediyor oyunda da Sonny Forelli'den korkuyor Ken Rosenberg.

Ayrıca Philip Michael Thomas yani Ricardo Tubbs oyunda Lance Vance'i seslendiriyor. Lance Vance'in de kardeşi öldürülüyor Rico'nun da dizide ilk bölümde ağabeyinin öldürülümesiyle başlıyor hikaye.

Kanun Namına(Miami Vice),Knight Rider(Kara Şimşek),Hava Kurdu(Airwolf) Çizgi Roman Olarak Geri Dönüyor!
http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/71000-miami-vice-kara-simsek-airwolf-dijital-cizgi-roman-olarak-geri-donuyor.html

James Sonny Crockett

Alıntı yapılan: darkwood - 08 Temmuz, 2013, 22:13:12

Ben şöyle bir sayfa açmıştım ama ilgi az oldu bir de Murat Güray diye biri var açmış fan sayfası full dolu orası ama hepsi yabancı kendisi onlarla ingilizce konuşuyor o pek destek olmuyor ama altyazıları bile yok dizinin çevirsek diyorum herhalde kimse buna yanaşmaz zamanı olmaz felan. 1.sezon altyazıları çok bozuk ve yanlış çevirilmiş Kanal D Home Video tarafından, sonra da diğer sezonları ki zaten diğer sezonlarda aksiyon macera güzelleştikçe güzelleşiyor çevirilmemiş. 2010'da - 2012'de hala veriliyor ya baksanıza

Bu benim bir ara açtığım sayfa şuanda yönetemiyorum eski hesabıma bağlı
https://www.facebook.com/pages/Kanun-Nam%C4%B1naMiami-Vice-Turkiye/399281580133766

Bu bahsettiğim Murat Güray'ın sayfası:https://www.facebook.com/pages/Miami-Vice-Fan-Page/114797678623438

Biz bu sayfadan yapalım bu kampanyayı veya siz böyle bir sayfa açın biz katılalım ? https://www.facebook.com/miamiviceturkfan

İşte:Foxretro - promo Miami Vice.

Sezon 5 Fragmanı 2012-2013
MIAMI VICE

James Sonny Crockett

Ben şöyle karakterlerin bilgilerini ekleyim de çizgiromandiyarı'na yazmıştım;http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/17693-kanun-namina-miami-vice-8.html

Ayrıca Kanun Namına(Miami Vice),Kara Şimşek(Knight Rider),Hava Kurdu(Airwolf) ve daha pek çok dizi NBC tarafından dijital çizgiroman'a çeviriliyor:
Yani yeni nesil de öğrenecek onları :=)
http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-diziler-filmler-ve-tv-programlari-forumu/71000-miami-vice-kara-simsek-airwolf-dijital-cizgi-roman-olarak-geri-donuyor.html

Dedektif Teğmen Martin "Marty" Castillo nam-ı diğer "Samuray (Muha-i Thai Ustası)" eski DEA ajanı uzakdoğuda görev yapmış ve PKK'ya satılan afyonları basmasından ötürü CIA ajanı Dale Menton tarafından malı satan diktatöre ispiyonlanmış ve  görevinden sürülmüştür. Bunun da intikamını derin devlet içindeki bağlantılarını kullanarak VICE'ın başına geçip almıştır (Bkz:1.sezon Golden Triangle bölümü),Castillo uzak doğu sporlarını çok iyi bilmektedir. Uzak doğu kültürüyle yetişmiş ve Tayland Burma dağlarında uzun süre uyuşturucu avında bulunmuştur. Edward James Olmos canlandırmış TRT1'de Ali Gül, STAR TV'de Oytun Şanal seslendirmiştir.
[IMG]http://ficassets.fichub.com/Foxretro_af_af/character/58405.281x308.jpg[/img]

Dedektif Çavuş James "Sonny" Crockett nam-ı diğer "Ferrari Çocuğu" Miami Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır,ortağı Ricardo Tubbs ile birlikte Miami yer altı dünyasına sahte kimlikleriyle sızıp mafyaların gözlerini "Ferrari ve Sürat Teknesine sahip iki uyuşturucu kaçakcısı profiliyle boyayarak" mafyaları alaşağı ederler.Ortağı Eddie Rivera'nın öldürülmesinin intikamı ilk bölümde yeni tanıştığı ve ortak olduğu Ricardo "Rico" Tubbs ile birlikte 5.Bölümde almışlardır (Bahamalara gidip).. Rico ile Sonny'nin yakınlarını öldüren aynı mafya ve babasıdır.Sonny ortağı Eddie'nin ,Rico da ağabeyi Rafael'in intikamını bu şekilde alır.İlk bölümde kaçan Esteban Calderone ve adamları 4.bölümde ikiliyi temizletmek için Türk askeri dahi öldüren Arjantinli bir suikastçiyi üzerlerine salarlar fakat ikili bu suikastçiyi haklar.Suikastçiyi Calderone ve adamlarından hiçbiri görmemiştir sadece işe aracılık eden Mendez görmüştür onu da Vice ekibi halleder ve Sonny ile Rico bahamalarda Calderone'un olduğunu Mendez'den öğrenir.Sonny Calderone'un adamlarına sanki suikastleri bitirmiş suikastçiymiş gibi yaklaşır ve Crockett ile Tubbs'ı öldürmenin bedelinin yüksek olduğunu ve daha fazla para istediğini söyler.. Calderone da tabi cimri olduğundan Sonny ile Rico'yu burada da öldürtmeye kalkışır daha sonra Rico,Calderone'un kızına yakınlaşır ve bu şekilde Calderone'u halledip Miami'ye geri dönerler.Kız babası Calderone'u hayırsever bir iş adamı sanmaktadır bu olay sonucunda babasının gerçek yüzünü görmüş olur.Crockett aynı birimde çalıştığı Dedektif Çavuş "Gina" Navarro Calabrese ile nişanlıdır. Don Johnson canlandırmış TRT1'de Mehmet Atay, STAR TV'de Mümtaz Sevinç seslendirmiştir.
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b4/Miami_Vice_Blues_Glass.jpg[/img]

Dedektif Çavuş Ricardo "Rico" Tubbs nam-ı diğer "Pompalılı Karabela" Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır,ortağı Sonny Crockett ile birlikte Miami yer altı dünyasına sahte kimlikleriyle sızıp mafyaların gözlerini "Ferrari ve Sürat Teknesine sahip iki uyuşturucu kaçakcısı profiliyle boyayarak" mafyaları alaşağı ederler. Tubbs aynı birimde çalıştığı Dedektif Çavuş "Trudy" Big Booty Joplin ile nişanlıdır. Rico'nun New York'dan, Miami'ye ilk gelme nedeni ağabeyi Rafael Tubbs'ın New York'da Calderone ve adamı Tooney ile anlaşma sırasında öldürülüşünün intikamını uyuşturucu karteli Kolombiyalı Calderone organizasyonu ve babası Esteban Calderone'dan almaktır.Sonny, Rico ile bu olay neticesinde tanışır çünkü Sonny'nin ortağı Eddie Rivera'da Calderone'un adamları tarafından öldürülmüştür.Sonny ile Rico aynı adamın peşinde olduklarını anladıklarında birlikte hareket edip Calderone'dan intikamlarını alırlar,fakat polis olduklarından Calderone'u durduk yere öldüremeyecekleri için Calderone kefaleti bastırıp Miami'den tüyer,Sonny ile Rico'nun da onu Baş Savcı ile birlikte hapise mahkum etme,başka yere transfer etme çabaları da suya düşer.. Pilot bölümün sonunda Calderone'un kaçışını izlemek zorunda kalırlar tam yetiştikleri sırada Calderone deniz uçağı ile kaçar,bu olayın sonucunda ikili ortak olur ve birlikte çalışırlar. Philip Michael Thomas tarafından canlandırılmış TRT1'de Cemil Özbayer, STAR TV'de Ali Gül tarafından seslendirilmiştir.
[IMG]http://imageshack.us/scaled/medium/19/5a8w.jpg[/img]

Dedektif Çavuş "Gina" Navarro Calabrese nam-ı diğer "İtalyan Meleği"
Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır.Fuhuş ve prn operasyonlarında ortağı Trudy ile birlikte fahişe kılığına girerek mafyaların kontrol ettikleri alanlara sahte kimliklerle sızarlar,bazı operasyonlarda direk mafyaların içine sızıp mafya liderlerini etkiliyerek metresleri konumuna girerek bilgileri toplayıp VICE karargahı olan Organize Suçlar Bürosuna katarırlar. Daha sonra nişanlıları/eşleri Dedektif Çavuş James "Sonny" Crockett ve Dedektif Çavuş Ricardo "Rico" Tubbs'ın da bu organizasyonlara "Sonny Burnett  ve Ricardo Cooper" olarak sızdıklarında zamanı geldiğinde organizasyonları birlikte çökertirler.Bazı operasyonlarda da direk Sonny ve Rico'nun yanında sevgilileri sıfatıyla yer alırlar.Bazı tehlikeli operasyonlara da girmeyip eşleri ve Teğmen Castillo'nun isteği doğrultusunda Organize Suçlar bürosunda kalıp telsizlerle bilgi aktardıkları,dosyaları inceledikleri felan görülür.Gina,Sonny'nin nişanlısıdır.Saundra Santiago tarafından canlandırılmış, TRT1'de Gülseren Gürtunca STAR TV'de Canan Çiftel Özacun seslendirmiştir.
[IMG]http://imageshack.us/scaled/medium/203/ofl0.jpg[/img]

Dedektif Çavuş "Trudy" Big Booty Joplin nam-ı diğer "Kara Gül"
Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır.Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır.Fuhuş ve prn operasyonlarında ortağı Gina ile birlikte fahişe kılığına girerek mafyaların kontrol ettikleri alanlara sahte kimliklerle sızarlar,bazı operasyonlarda direk mafyaların içine sızıp mafya liderlerini etkiliyerek metresleri konumuna girerek bilgileri toplayıp VICE karargahı olan Organize Suçlar Bürosuna katarırlar. Daha sonra nişanlıları/eşleri Dedektif Çavuş James "Sonny" Crockett ve Dedektif Çavuş Ricardo "Rico" Tubbs'ın da bu organizasyonlara "Sonny Burnett  ve Ricardo Cooper" olarak sızdıklarında zamanı geldiğinde organizasyonları birlikte çökertirler.Bazı operasyonlarda da direk Sonny ve Rico'nun yanında sevgilileri sıfatıyla yer alırlar.Bazı tehlikeli operasyonlara da girmeyip eşleri ve Teğmen Castillo'nun isteği doğrultusunda Organize Suçlar bürosunda kalıp telsizlerle bilgi aktardıkları,dosyaları inceledikleri felan görülür.Trudy,Rico'nun nişanlısıdır.Olivia Brown canlandırmış TRT1'de Tülay Bursa, STAR TV'de Oya Prosçiler seslendirmiştir.
[IMG]http://imageshack.us/scaled/medium/829/2zlz.jpg[/img]

Dedektif Onbaşı Stanley "Stan" Switek nam-ı diğer "Stand-up'çı Ayıboğan"
Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır. Ortağı Larry Zito ile birlikte çalışır ekibin teknik takip işlerinde daha çok boy gösterir fakat pek çok operasyona da destek olurlar. Michael Talbott canlandırmıştır. TRT1'de Mehmet Bulduk, STAR TV'de Yekta Kopan seslendirmiştir.
[IMG]http://img705.imageshack.us/img705/9066/600pxmv4hp4.jpg[/img]

Dedektif Onbaşı Lawrance "Larry" Zito nam-ı diğer "Telekulakçı Uzun"
Organize Suçlar Bürosu / VICE biriminde (Narkotik ve Seksüel Suçlarla Mücadele) undercover olarak görev yapmaktadır. Ortağı Larry Zito ile birlikte çalışır ekibin teknik takip işlerinde daha çok boy gösterir fakat pek çok operasyona da destek olurlar. John Diehl canlandırmıştır. TRT1'de Alev Sezer, STAR TV'de Mehmet Çepiç seslendirmiştir.
[IMG]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20111122084844/miamivice/images/4/42/Seriouszito.jpg[/img]

kalidor

Hocam destan yazmışsın, bu ne Miami Vice sevgisi. Bir de 2-3 sene önce bir filmi çekilmişti. O filmle ilgili de yorumlarını bekliyoruz.
Crom! Ölüleri Say...

James Sonny Crockett

Alıntı yapılan: kalidor - 09 Temmuz, 2013, 08:54:44
Hocam destan yazmışsın, bu ne Miami Vice sevgisi. Bir de 2-3 sene önce bir filmi çekilmişti. O filmle ilgili de yorumlarını bekliyoruz.

Filminden bir cacık olmadığını herkes söylüyor.. Hele o Collin Farrel ile Jamie Foxx sevimsizsinin Don Johnson ve Philip Michael Thomas'mış gibi artistlikler yapmaları, Collin Farrel'in dizinin timsah elvisini-pastel kıyafetleri felan eleştirmesi sinemada da batıp "iğrenç film" damgası yiyip oturması da cabası. Ne demişlerdi film gösterime girmeden önce çekim aşamasında "çok güzel olacak,diziden de güzel olacak"

özellikle o amirlerini oynayan Barry Shabaka Henley ne ya. Edward James Olmos'un Teğmen Martin "Marty" Castillo'su bin basar sanki Burgercide aşçı bu Barry Shabaka, orjinal Castillo kadar da etkisi yok.

Gina ile Trudy resmen figüran onları saymıyorum bile dizide Sonny ile Gina, Rico ile Trudy'nin ilişkisi varken hatta nişanlıyken filmde Sonny ile Gina'nın arasında hiç alaka yok Gina resmen figüran sadece Rico ile Trudy bırakılmış dizideki gibi ama o da yok Trudy bilmemne teknisyeni felan gibi saçmalamışlar.

Switek ile Zito'ya da aynı şeyi söyleyelim dizideki aktivitelerine bakın bir de filmdeki figüranlıklarına. Sonny'nin filmde gidip çinli Isabel ile ilişkisi ne alaka onu çözemedim dizide böyle bir karakter yok bol bol da dizide olmayan saçma sapan karakterler eklemişler. Film dizinin 1.sezon Smuggler's Blues bölümü, Pilot bölüm Brother's Keeper'ın son çatışma sahnesi ve 2.sezondan Trust Private bölümünden parça parça karıştırılmaya kalkılmış hatta 5.sezondaki Fruit and the poision tree bölümünü de katalım oradan da alınmış.

Kısacası boş film, yeni nesiller de dizisini bilmediğinden hemen filmle önyargıya düşüyor. Ama artık çizgiromanı çıkıyor saçma filmini zaten kimse hatırlamayacağından bir sorunumuz yok, dizisi 20-25 sene geçmesine rağmen hala dilimizdeyse bu dizinin efsanevi olduğunun göstergesidir.

Bunu Hıncal Uluç çok iyi açıklamış:http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2006/09/13/Diziyi_oldurmusler

hanac

James Sonny Crockett

Miami Vice dışında ilgini çeken başka dizi var mı ?

James Sonny Crockett

Alıntı yapılan: hanac - 09 Temmuz, 2013, 22:09:48
James Sonny Crockett

Miami Vice dışında ilgini çeken başka dizi var mı ?

Hava Kurdu(Airwolf),Kara Şimşek(Knight Rider),Kanun Namına(Miami Vice) bunların yeri ayrıdır bende. Şimdiki diziler çok uçuk Miami Vice sürekli hayalperest diziler gibi daima iyilerin kazandığı bir dizi değildi bunu ekşi sözlük yorumlarında da görebiliriz.

Kurtlar Vadisi, Arkak Sokaklar Miami Vice'ın 1000'de 1'i bile etmez! Miami Vice gibi dizi yoktur zaten alanında tektir ve Vice birimi gerçekte de var google'ı iyi araştırın US ve UK'da.

Person Of Interest'i izlerdim bir ara devam ederim belki ama Miami Vice'dan aldığım hazzı hiçbir dizi veremez!

DAMPYR

Miami vice hakkında bu kadar çok bilgiye sahip olduğunuza ve Eski TRTnin dizilerini çok sevdiğinize göre sizinde benim gibi tevellüt baya eski galiba... ??? 8) :D