Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bunun ne olduğunu bilen var mı? Bana,  Dave McKean'in eserlerinden biri gibi geldi

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BAHADIR

Resim alanen kendini belli ediyor... ;)

İt's a bird...

https://www.amazon.com/Its-Bird-New-Steven-Seagle/dp/1401272886

Buradan "sert kapak edisyonu bekleyelim mi beklemeyelim mi?" diye sorabiliriz ama...

Bilal ceylan

Bu bir kuş.bu bir uçak.hayır süperman 😁😁😊😊😊

frodo

Merak ettiğim bir eserdi. Çıkacak olmasına sevindim.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

ilke

bu baskıda sert kapak yok. baktınız çok tuttu güngezgini gibi, o zaman düşünebilecek bir konu iolası yeni baskılar için ama ilk çıkışı itibariyle sert kapak olmayacak.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Bilal ceylan

Arkadaşlar. Conan dan haberi olan var mı yeni sayı çıkacak mı ?

Nightrain

Merhaba, Spider-Man: Kraven'in Son Avı'nı yeniden basacak mısınız? Stoklar tükenmiş, elinde olanlarda fahiş fiyatlardan satıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

eysude

Conan konusunda aylardır sağlıklı bir yanıt alamadık. Seri hakkında ne düşünüyorsunuz, 23. Cilt gelecek mi?

ghostrider

Bu superman yerine yeni Yürüyen Ölüler basılsa daha iyi olurdu.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

İdrava

Alıntı yapılan: eysude - 09 Temmuz, 2019, 09:43:15
Conan konusunda aylardır sağlıklı bir yanıt alamadık. Seri hakkında ne düşünüyorsunuz, 23. Cilt gelecek mi?
ben bunu sorduğumda sağolasın paparayı yemiştim. O zamandan beri sormaya korkar oldum.

Darkseid is.

Vision ve Babil Şerifi basılmışken Mister Miracle da basılsa çok güzel olurdu,bir Tom King sever olarak hayalim bu şu an.Umarım bir gün gerçekleşir,Marmara Çizgi olmasa da biri basar ve türkçe versiyonunu da koleksiyona katabiliriz.

-brendon-

Conan ve Spiderman ana seri yeni ciltler ne zaman gelecek acaba çook uzun zamandır yoklar,en son nerde kaldık unuttuk   :-\

ilke

Arkadaşlar merhaba,

birkaç başlık altında yazılan yazılara buradan toplu bir cevap vermek istedim Marmara Çizgi adına.

Evet yavaşladık, Temmuz ayı kapanışı itibariyle 2019'da çıkan kitap sayımız: 24 yeni, 8 tekrar baskı. Normalde bu zamana kadar en azından 10 adet fazla kitap basmış olmamız lazımdı. Fakat burada satışların azlığı-çokluğu konusundan çok piyasanın dengelerindeki değişme rol oynadı. Bir de birbirinden çok farklı türde çizgi romanlar yayınladığımız için belirli birkaç seriyi takip eden okurlarımız haklı olarak bazı serilerin çok yavaşlamasından dem vuruyorlar. Ama biz her türden çizgi romanı piyasaya sürme konusunda biraz daha hassas davranıyoruz.

Ekonomik açıdan bakarsak, TL değer kayıplarından önce matbaa ve kağıtçıyla 5-6 ay vadeli çalışıp kitaplarınızı verdiğiniz dükkan ve dağıtıcılardan 5-6 ay vadeli ödeme alırdınız ve çark bu şekilde dönerdi. Fakat son çalkantılardan sonra kağıt ve matbaa, doğrudan dövize endeksli olduğu için nakde döndü. Gel gelelim bizim topladığımız ödemeler nakde dönmedi, hatta 5-6 ay vadeden bir anda 9-10 aylık vadelere kadar çıktı. Basmasanız dahi yurt dışına ödemeniz gereken teliflerin döviz cinsinden olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım? İşte bu durumda da yayınevi kasası aşırı güçlü olmayan yayınevlerinde nakit sıkıntısı çıktı ve yavaşlama oldu.

Ben Marmara Çizgi ekibini bu kötü ekonomik gidişatta bile kötü görmüyorum. Evet, aksattığımız çok seri var. Örümcek yavaşladı, Conan durdu gibi, ama inanın herhangi birini bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Yavaşlıyoruz sadece. Ve şurada Türkiye'de en çok Image yayınlanan yayınevinin temsilcisi olarak size bir bilgi vermek istiyorum, Image tarafı aşırı yavaş ilerliyor. Image'daki aksaklıkların çok büyük bir kısmı Amerika kaynaklı. Yeni anlaşmaların gelmesini aylardır bekliyoruz ve bunu hızlandırmak için elimizden gelen bir şey yok.

Hazırlanan yayınlara bakacak olursak:
Yarın X-Men Mutant Genesis, X-Men Dark Phoenix Saga ve Rick And Morty 11-12-13 dağıtılıyor.

Yine bu ay sonunda Silver Surfer Alegori, Yürüyen 27 hazırlanıyor. 22-27 Ağustos tarihlerinde Kadıköy Belediyesi'nin düzenleyeceği çizgi roman günlerindeki imzalar için En Kahraman Rıdvan 1 (tekrar baskı), Memo Tembelçizer'in L-Menyal ve Lombak şehitlerinin toplama külliyatının ilk cildi olan Çizgi Roman Çetesi 1 ve Kenan Yarar'ın Psikoz Hikayeleri toplamasıyla Hilal 1 (tekrar baskı) hazırlanıyor.

Sosyal medyada ufak ufak belirmeye başlayan Amazing Fantasy 15 kapaklarını fark edenleriniz var. 6 Türk Çizerden 8 farklı kapakla limitli şekilde yayınlanacak Örümcek Adam'ın ilk macerası. Tabii ki standart kapakla da yeterli sayıda basılacak.

Mahmud'un çizdiği Conan The Barbarian toplam 12 varyant kapakla çıkıyor. Bu kapakların 10 tanesi rick and morty'de yaptığımız gibi çizgi roman dükkanlarına özel varyantlar olacak. AF 15 ve Conan Eylül ayı içinde çıkacak. Ayrıca Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı'nın 23 ve 24. sayıları da dizgide. Ekimde ya da Kasım başı bunlar da çıkmış olacak.

İstanbul Kitap fuarına çıkmasını planladığımız ilaveten 10 kadar yayın var ama şimdiden bunları dillendirmek istemiyorum çünkü anlık bir dolar-eur çalkantısı Marmara Çizgi'yi sözünde durmaz duruma getirecektir. O yüzden yeri geldiğinde yayınları paylaşmaya devam edeceğiz.

Sanırım şimdilik bu kadar. Teşekkürler.

hanac