Tex Almanak Serisi - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 18 Ekim, 2010, 16:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Alıntı yapılan: s.b - 11 Şubat, 2013, 21:49:46
Ohhhhh! Mis gibi her yer Navajo kokuyor.

Sami abi akşam akşam beni güldürdün,Allahda seni güldürsün...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Birde Oğlak  Yayınları Mart ayında şu Teks'lere başlasa artık...

caretta

Evet Ali Bey dostum heryıl bir de bu çıktı.Oğlak Yayınları illaki beni fıtık edecek.Geçen sene hiç olmazsa maxi ve dev
albüm birşeyler çıkarmışlardı.Bu yıl tık yok.

haysat

Aldığım duyumlara göre bir Martin Mystere çıkaracaklarmış.
Dev albümlerde İtalya ile kafa kafaya geldiğimize göre (Maxi Martin Mystere) olması lazım.

darkwood

Tex Almanak için her kafadan bir ses çıkıyor, artık çıktığında kitabın üzerinde yazan yayınevinin adına bakıp doğrusunu göreceğiz.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

1001 roman elindeki teker teker devrediyor anlaşılan. Bir an önce Julia almanağı da devretse de okusak.
   Tex'i kimin basacağına gelince... Marmara'nın 2013 planında Tex gözükmüyordu, ama kim basarsa bassın Tex severler için güzel bir haber.

hennessy

Ben yanlış duymuş olabiirim arkadaşlar.Hasan abi aradı Lal basacakmış dedi.Sanırım belki eski sayılardı onlar genede bugün sorarım tekrar.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hacibabs

Merhaba,
Almanak serisi 4 ve 5. kitaplar 1001 roman logosu altında basılacak devamındaki 1.5 kitaplık malzeme için kim devrede bakacağız.
İçindeki yazılarıyla beraber çıkan Teks Almanak yazıların eski olması ve uzun olması nedeniyle tutmadı ve 3lü cilde dönüldü.
Bir Teks sever olarak bu kitapları ben çok beğenmiştim özellikle favori çizerim olan Miguel Angel Repetto yine beni fethetti ama herkezin benimle aynı fikirde olmadığını görüyorum.
Sağlıcakla kalın.
Tayfun ALEMDAĞ

hennessy

Bende bu serinin ikinci kitabında Aldo Capitanio ustaya hayran kalmıştım.Bad River hikayesindeki çiimleri ile.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hacibabs - 12 Şubat, 2013, 11:33:45
Merhaba,
Almanak serisi 4 ve 5. kitaplar 1001 roman logosu altında basılacak devamındaki 1.5 kitaplık malzeme için kim devrede bakacağız.
İçindeki yazılarıyla beraber çıkan Teks Almanak yazıların eski olması ve uzun olması nedeniyle tutmadı ve 3lü cilde dönüldü.
Bir Teks sever olarak bu kitapları ben çok beğenmiştim özellikle favori çizerim olan Miguel Angel Repetto yine beni fethetti ama herkezin benimle aynı fikirde olmadığını görüyorum.
Sağlıcakla kalın.
Tayfun ALEMDAĞ
Tex Almanağın ilk basılan talihsiz tek maceralı cilt, tercümenin yetersiz olması ve içeriğin eski olması yüzünden sanırım tutmamıştı.
Daha sonra 1001 roman'ın Tex Almanakları 3 lü  ciltleri ise boyut, ince ara kapakları ve baskı olarakta  benimde beğendiğim bir seri oldu. Öncelikle bu 3 lü serinin aynı şekilde devam etmesi tercihimdir. Güncel almanak sayılarına gelindiğinde düzgün bir tercüme ile ilave almanak bilgi sayfalarıda olursa hayır demem doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Tex almanak 4.cilt 1001 roman logosu ile çıkmış.Bu ne anlama geliyor acaba.1001 romanın dönüşü mü ?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yalcinerol345

Fuat Bey'in, bir çizgiroman dergisi ve ayrıca Fransız çizgiromanları yayınlayacağı forumda konuşulmuştu.Belki artık zamanı gelmiştir.

darkwood

Yeni Tex almanak'ın 4. sayısı Marmara Çizgi tarafından nihayet yayınlandı.  1001 romanın almanakları gibi 3 maceralı ara kapaklı ve orjinal boyda kısacası bizim istediğimiz şekilde aynı formatta çıkarıldı. Tek farkı ise fiyatı biraz ayarlama yapmışlar 30 tl. etiket fiyatı var. Kitap içinde yayınevi olarak yine 1001 roman görünüyor. Bunun sebebi bu maceralarında teliflerinin daha önceden 1001 roman tarafından satın alınmış olmasıdır.
1001 romanın elindeki telifler bittiği zaman Marmara çizgi kendi logosu ile bu yayınıda çıkarmaya devam edecektir.
Hatırlarsanız daha öncede Brendon ve Julia nında bazı sayıları Çizgi düşler tarafından basılmış fakat logosu yine telifler sebebi ile 1001 roman olarak çıkmıştı. Şimdi Çizgi Düşler kendi logosu ile yoluna devam ediyor.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Demek ki Lal çıkarmadı.... Hayırlı olsun. İyi okumalar. ;)

DAMPYR

demekki sorun çözüldü.peki kitap içi açıklamalar yayınlanmışmı yoksa gene sadece çizgi romanlarmı yayınlamış... ??? ::) ;)