Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

3. cildi okudum.

İkinci cilt ile psikolojik alana yönelen macera tekrar aksiyona dönüş yapıyor.

Özellikle 3. cildin 2. macerası ile birlikte çizimler ve macera ivme kazanıyor.

Muhteşem bir finale doğru yol alıyor.

Umarım 4. cilt için fazla beklemeyiz.

rumar80

Buradan Fuat Bey'e sormak istiyorum: Dördüncü cilt nasıl olacak?
Bilindiği gibi Greystorm 12 sayı ancak aslında macera 11. sayıda bitiyor gibi. 12. sayıda 200 küsur sayfa. Bu nedenle 4. cilt daha mı kısa olacak yoksa iki sayı içerip sonra 5. ciltle mi seriyi tamamlayacağız?

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Nisan, 2011, 21:22:24
   Buradan Fuat Bey'e sormak istiyorum: Dördüncü cilt nasıl olacak?
Bilindiği gibi Greystorm 12 sayı ancak aslında macera 11. sayıda bitiyor gibi. 12. sayıda 200 küsur sayfa. Bu nedenle 4. cilt daha mı kısa olacak yoksa iki sayı içerip sonra 5. ciltle mi seriyi tamamlayacağız?

Altan'dan bunun cevabını öğrendim.

4 cilt ile bitirecekler, 4. cilt epey kalın olacak bu durumda.

essegesse

Evet arkadaşlar.Dördüncü cilt yaklaşık 420 sayfa olacak ve fiyatı gene yükselecek maalesef.

rumar80

Blgi için teşekkürler.
   Ben makinanın başına geçip para basmaya devam edeyim.  ;)

tommikser

Ben artık işim gereği fidancılık sektörüne saldırdım.Oradan kazandığım paraları çizgi romana çevirmeye çalışıyorum.İsteyene sertifikalı meyve fidanı satıyorum  ;D Hep çizgi roman alım satımı olacak değil ya dimi.Hatta takas bile yapabilirim böylece ömümüzdeki ay çıkacak 2500 sayfa toplamındaki kitaba para yetirebilirim.Durun bir hesaplayayım kaç fidan sökmem lazım :D

Tarkan Kurt

Bu fiyat yükselmesini anlamıyorum, Teks süper ciltleri alıyorum her cilt 448 sayfa ve etiket fiyatı 20 TL indirimli olarak 14-15 TL ye alabiliyorsun. 420 sayfalık kitabı kaç TL ye satmayı düşünüyorlar?

alan ford

Allahtan dört ciltte bitiyor. Ya sekiz - on cilt olsaydı ve her cilt böyle zamlanarak gitseydi naapardık. Bu arada Volto Noscasto'da da fiyat düşmüş. Keşke fiyatlar konusunda daha stabil olabilseler.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

essegesse

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 27 Nisan, 2011, 16:15:10
Bu fiyat yükselmesini anlamıyorum, Teks süper ciltleri alıyorum her cilt 448 sayfa ve etiket fiyatı 20 TL indirimli olarak 14-15 TL ye alabiliyorsun. 420 sayfalık kitabı kaç TL ye satmayı düşünüyorlar?

Peki Teks sayıların fiyatını niye baz almıyorsunuz.Her biri 112 sayfa ve 12 TL.

Ayrıca Süper Ciltlerin fiyatı niye uygun hiç düşündünüz mü? Örnek olarak bir de Greystorm ile Teks'in kağıt ve baskı kalitesini de karşılaştırmanızı öneririm.

Toplama ciltlerin maliyeti normale oranla çok daha düşüktür.Eldeki hazır malzeme kullanılır.

Ama bunları fiyat savunması yapmak için yazmadım.Sadece olaya objektif bakabilme açısından yardımcı olabilmek amacıyla yazdım.

Herkese iyi okumalar.

darkwood

Kitapların maliyeti ile ilgili aşağıdaki sevgili İlhan'ın güzel bir yazısı vardı.
Bunu okumanızı tavsiye ederim.   8)

Alıntı yapılan: hipnoz - 07 Nisan, 2011, 10:58:05
Alıntı yapılan: nacho_grande - 06 Nisan, 2011, 14:42:06
Telif ve aylık yaklaşık 1000-2000 adet kaliteli baskı da dahil olacak şekilde Bir Bonelli ÇR serisini basmak için gerekli bütçe yaklaşık nedir?
Öncelikle basmak istediğiniz yayının tedavülden kalkıp kalkmadığı telif maliyetinizi etkiler. Popüler olup olmaması, özellikle de ressamının dünya çapında ünlü olup olmaması etkiler. Yurt dışındaki firmaya göre de fiyatlar arasında belirgin farklar olabiliyor. Sonra çalışcağınız çevirmen maliyetleri etkiler. Bazı çevirmenler rayicin çok altında, bazıları ise çok üstünde çalışabiliyor. Her uygun çalışan doğru düzgün çeviremeyebiliyor, yeniden çevirtmek zorunda kalmanız çeviri maliyetini yine etkiliyor. Hakeza grafikerler de öyle. Sonra basmak istediğiniz ebat, kullanmak istediğiniz kağıt(iç kağıt ve kapak) amerikan cilt ya da iplik dikiş olması maliyetleri etkiler. Gerçek film mi yoksa, film yerine aydınger mi kullanacağınız maliyeti etkiler. Sonra tirajınız maliyeti etkiler. En son olarak da tüm değişkenleri kontrol altına almış olsanız bile çalışacağınız matbaaya göre fiyat yine değişir. Örneğin ben 5 yıl önce benim çalıştığım fiyatların altında çalışıyorum şu an.(İşte bu matbaa farkı). Sonra bazı matbaalar vardır ki, uzun vadeli borçlanma ile temin edeceği kağıt, sizin peşin para ile temin edebileceğinizden daha ucuz olabiliyor. Sonra bir de ara gramaj denen kağıtlar var. Matbaanız size karşı yeterince dürüst olmazsa 52-55 gr. kağıdı 60 gr. diye yutturabilir. Çok tecrübeniz yoksa bunu anlayamayabilirsiniz. Örneğin Durango'yu 150 gr. mat kuşeye bastık. Eski matbaam aynı fiyata 170 gr. kuşe teklif etti. Ama ara gramajı 170 gr diye yutturmayacağının garantisi yok. Bu yüzden mevcut matbaamızla ilişkilerimizi bozmadık ve 150 gr. kağıda okey dedik. Bütün bunları dikkate aldığımız zaman sizce bir rakam vermek doğru olur mu? ;D
Darkwood Sakinleri..

essegesse

Zaten İlhan olayı çok güzel açıklamış.

Bize başka laf düşmez.

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2010'UN EN İYİLERİ" seçiminde;

Greystorm "En İyi Mini Seri" dalında birinci seçilmiştir.

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 01 Mayıs, 2011, 12:10:14
Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2010'UN EN İYİLERİ" seçiminde;

Greystorm "En İyi Mini Seri" dalında birinci seçilmiştir.

Bence hak etmişti, hayırlı olsun.

Bu arada 3.kitabınıda okudum. Özellikle 2.ve 3. bölümleri gerçekten nefes kesici idi.
Seri james bond hikayeleri gibi bir seyir aldı.
Son cildi, heyecan ile beklemeye başladım bile.  8)
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Valla bende dün bitirdim.Acaip derece heyecan artmış durumda.Grey storm mükemmel bir adam olma yolunda ilerliyor.Diğer sayıda inş.planladıkları gerçek olur.Allah yaptığı planlarda yar ve yardımcısı olsun.Planları gerçek olur inşşşşşşallllllaaaaaaah.Senin yanındayım adamım 8)

essegesse

Olm senin köpek dişllerin zaten normalden biraz uzun görünüyodu zaten:)

Kötülerin dostu kardeşim benim.