Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Greystorm 3. ciltte 288 sayfa boyunca hareket ve heyecan kesintisiz olarak devam ediyor. Böyle bir çizgiroman olmaz. Bunu nasıl yazıp, nasıl çizmişler inanılır gibi değil.

Greystorm'un şu sözü asıl amacını ortaya koyuyor; "Bu dünyanın tek bir sahibi olacak, Robert Greystorm!.."
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Sonunda dokuz sayıyı arka arkaya okuyabildim. Açıkçası böyle toplu okumak hep daha iyi olmuştur. Aradaki zaman uzaması önceki sayıyı bazen unutturabiliyor.
    Neyse tamamı ile bir Jules Verne romanı içindeyiz. Ben hala dünyanın efendisi romanı havasını kaybedemedim.
    Yine de anlaşılamayan bilim adamı (aya yolculuk, 80 günde dünya seyahati vs), denizaltı göndermesi ve diğer noktalar tam bir Jules Verne'e saygı duruşu.
    Robert Greystorm'a gelince tam bir Victor von Doom. Bilimde çığır açmak isteyen ama bunu kişisel egoları için isteyen. Diğer insanları yok sayan ve bu uğurda herşeyi mübah gören biri. Öyle kiSPOILER kendine gençlik yıllarından itibaren destek veren, arkadaşım diyebileceği tek kişiyi bile öldürmekten çekinmeyen bir megalomanyak. Yaptıklarının ve kendisinin sonunun nasıl olacağını merakla bekliyorum.
    Boşuna 2010'un en iyilerinde ilk sırayı almamış bir çizgi roman. Oralarda bir yerde hala okumamış biri varsa: NE DURUYORSUN?????

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Haziran, 2011, 17:21:59
    Sonunda dokuz sayıyı arka arkaya okuyabildim. Açıkçası böyle toplu okumak hep daha iyi olmuştur. Aradaki zaman uzaması önceki sayıyı bazen unutturabiliyor.
    Neyse tamamı ile bir Jules Verne romanı içindeyiz. Ben hala dünyanın efendisi romanı havasını kaybedemedim.
    Yine de anlaşılamayan bilim adamı (aya yolculuk, 80 günde dünya seyahati vs), denizaltı göndermesi ve diğer noktalar tam bir Jules Verne'e saygı duruşu.
    Robert Greystorm'a gelince tam bir Victor von Doom. Bilimde çığır açmak isteyen ama bunu kişisel egoları için isteyen. Diğer insanları yok sayan ve bu uğurda herşeyi mübah gören biri. Öyle kiSPOILER kendine gençlik yıllarından itibaren destek veren, arkadaşım diyebileceği tek kişiyi bile öldürmekten çekinmeyen bir megalomanyak. Yaptıklarının ve kendisinin sonunun nasıl olacağını merakla bekliyorum.
    Boşuna 2010'un en iyilerinde ilk sırayı almamış bir çizgi roman. Oralarda bir yerde hala okumamış biri varsa: NE DURUYORSUN?????

Sevgili rumar ın dediklerine katılmamak elimde değil 3.kitabın ilk sayfasını çevirdim ve birden kitap bitti bir solukta okudum hikaye mükemmel çizimler bence en iyi kitap ilk üç kitap içinde.Greystorm intikam ateşi ile yanan bir bilim adamı nicolas tesla gibi bir dahi ama onun gibi anlaşılmayan bir dahi Victor von Doom gibi acımasız biri. Jules Verne'ye göndermeler ise mükemmel dünyanın efendisi hikayesini anlatışı çok hoşuma gitti. Son zamanlarda okuduğum en iyi kitap serisi ilk yorumumda da demiştim genç nesile okutun hayallerini genişletin babalar anneler Jules in girmediği eve hayalleri genişlememiş çocuklar bırakırız Verne yi okusunlar gresystorm u da üzerine sindirsinler çünkü insan hayal ettikçe yaşar bu arada 4.kitap ne zaman çıkacak sayın Fuat bey.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dördüncü kitap bir de kocaman olacak. Çünkü sadece 12. kitap 200 sayfa civarında. Tabii fiyatı da.......
Eeee okumak ucuz değil, ama açıkçası bu kitaba değer.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Haziran, 2011, 21:22:53
   Dördüncü kitap bir de kocaman olacak. Çünkü sadece 12. kitap 200 sayfa civarında. Tabii fiyatı da.......
Eeee okumak ucuz değil, ama açıkçası bu kitaba değer.

kesinlikle değer gerçekten hikayesi sağlam bir çizgi roman  Greystorm ve düşmanları arasında intikam tantanlarını şimdiden duyar gibiyim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

altay1944

Üç kitabıda aldım .Bundan şunu anlıyorum .İyi kitap satıyor,kendini okutuyor.4.ve son olana sayı ikiye bölünmezse eğer kalın olacak.Ve sıkı durun .Ya sonrası .Şimdiden bir kulis yapalım neyi istiyoruz?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Fuat Bey ilk ciltte yazmış, Altan da daha evvel ifade etti. 4. kitap son kitap olacak.
   Fumettiden fazla kalmadı, hele limitied fumetti hemen hemen hiç birşey yok. Ama fikirlere açığız.
   Tabii bu arada Caravan ve gizli yüzü bitireli. Brendon ve Julia da düzenli olarak kesilmeden yayınlansın.

Bu arada benden bir fikir: NATHAN NEVER

HacıGeraltEmmi

Bence de başka yayınlara girerek ellerindeki ve planlarında olan Karaoğlan yayınlarını aksatmasalar daha iyi. Şu an piyasanın kaldırabileceğinden fazla yayın bolluğu var gibi. Ben süren yayınların da sekteye uğramasından korkarım. Taşların yerine oturmasını beklemek sanırım en doğrusu olur. Ama ille de yeni yayın denilirse Nemrod derim  ::)

alan ford

Fuat Aktüre "Nemrod'un ilk dört sayısı bende hazır" demişti başka bir başlıkta. Olmayacak iş değil yani.  Bu arada Nathan Never'a da birileri el atsın artık. Bu ayrılık çok uzun sürdü :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

1001 roman fumetti dışında başka bir tür yayınlamayı düşünüyor mu acaba?

1001roman

Selamlar,
Öncelikle teşekkürler tabii...Ve cevaplar,bilgiler...
Greystorm 4. cildin ve Julia 2.cildin tercümeleri henüz bitmedi.Bu ay içinde çıkarırız diye düşünüyorum.
Caravan 2,Brendon2 ve Volto Nascosto 4 matbaaya verildi.Bu sefer Brendon tercümelerini Sn.Emel EGE hanım yaptı,sanırım beğeneceksiniz.
Fasikül kapaklı ve üç ayrı maceradan oluşan bir Tex,haftaya matbaaya verilecek.Tahmin ettiğiniz gibi Almanakların içindeki çizgi romanlar bunlar.Almanakların aynısını basmak için çok direndim ama maalesef başaramadım.Cildin içinde bir Sam PECINPAH dosyası olacak sadece.Beğeneceğinizi umuyorum.Kapak diğerleri gibi mat siyah ve Tex logosu ile resmi laklı ve fasiküllerin arka sayfaları da var bu kez.Şık bir edisyon oluyor.
Martin & Nathan 2.macera da bu ay yayınlanacak gibi görünüyor.
LILITH'in dizgisi bitmek üzere ama bu ay yetişir mi bilemiyorum.
Sizlere bir de ilginç haberim var.IPAD ve IPHONE kullanıcıları ITUNES'da " çizgi dükkan " bölümünden bir çok çizgi romanı " henüz basılmayan Altaydan Gelen Yiğit dahil " ücretsiz indirip okuyabilirler.Biz dernek ve 1001roman olarak bu girişimi destekliyoruz,sizlerin de desteklerini bekliyoruz.
Son  olarak da bir arkadaşımızın sorduğu sorunun cevabı...
1001roman,çizgi roman dışında "yılan hikayesine dönen" bir çizgi roman kültürü dergisi yayınlayacak.Şimdilik bizi heyecanlandıran bir şeyler bulana kadar böyle gideceğiz...
Herkese sevgiler...
Fuat AKTÜRE

hanac

Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Kerry 2. cilt ile ilgili bir gelişme var mı ?

1001roman

Tercümenin 3/4'ü bitti kalanını bekliyoruz.
Sanırım Kerry ve Lejyoner'i normal boyutta yeniden basacağız.
Kolay gelsin

pearl jam

yeniden basılırsa kerry i alırım, sanırım lejyoner i yine almam :)

HacıGeraltEmmi

Yeni yayınların 2. sayılarının bu kadar kısa süre arayla çıkacak olması sevindirici. Demek ki yayın periyotlarında istikrar sağlanacak. İnşallah bu durum satışlara da yansır ve bizlerde çıktı mı çıkacak mı endişelerinden kurtulmuş oluruz. Tebrikler 1001 roman.