Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Alıntı yapılan: 1001roman - 12 Temmuz, 2011, 10:29:50
Herkese günaydın,
Kitapların ortalama çıkış tarihlerini yazarken matbaacımız Ahmet Arıbuğa'nın tatile gideceğini " bilmediğimizden " düşünemedik.Kendisi önümüzdeki hafta geleceğini söyledi.Sanırım Greystorm biraz gecikecek.
Fuat AKTÜRE

Size de günaydın...Hiç önemli değil Fuat Bey yeterki seri tamamlansın.Biz beklemeye alışığız.Bu arada greystorm sonrası için henüz bir ipucu veya müjde vermediniz.Hangi seri gelecek acaba.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

1001roman

Yayın hayatına başlayalı bir yıl olmadı ama hata yapa yapa kırk yıllık yayıncı gibi hissediyorum kendimi.Satışlara ve tahsilata baktığımızda Fumetti " bilinen kahramanlar hariç " yanlış seçim gibi görünüyor.Ciddi riskler alıp çeşitli çizgi romanlar yayınladık ama her zaman söylediğim gibi yaptığımız yatırımlarla orantılandığında memnun değiliz.
Ayrıca Bonelli yayınevinin lisans satıcısı Panini'den de şikayetlerim var.
Dolayısıyla sizlere Fumetti konusunda müjde veremeyeceğim.Okur kitlesini genişletmeye çalışıp Frankofon yayınlamaya çalışacağız gibi görünüyor ama bilmiyorum...
Dağıtım konusuna çözüm bulamazsak durum kötü yani  >:(

Sevgiler
Fuat AKTÜRE

sefik

Alıntı yapılan: 1001roman - 13 Temmuz, 2011, 09:04:18
Yayın hayatına başlayalı bir yıl olmadı ama hata yapa yapa kırk yıllık yayıncı gibi hissediyorum kendimi.Satışlara ve tahsilata baktığımızda Fumetti " bilinen kahramanlar hariç " yanlış seçim gibi görünüyor.Ciddi riskler alıp çeşitli çizgi romanlar yayınladık ama her zaman söylediğim gibi yaptığımız yatırımlarla orantılandığında memnun değiliz.
Dolayısıyla sizlere Fumetti konusunda müjde veremeyeceğim.Okur kitlesini genişletmeye çalışıp Frankofon yayınlamaya çalışacağız gibi görünüyor ama bilmiyorum...

Sevgiler
Fuat AKTÜRE

Fuat bey,
soylediklerinizden umarim yayinlamis olduklarinizdan vazgecme gibi bir durum cikmiyodur.Yani Brendon,Tex ve Julia'dan.

kalidor

Brendon ve Julia'nın İtalya'da halen devam ettiğini gözönünde bulundurursak bu uzun soluklu serileri 1001 Roman inşallah yayınlamayı sürdürür. Olmadı İtalyanca öğreneceğiz ;D
Crom! Ölüleri Say...

Cantürk

Sevgili Okta,  en başta insan olarak 1 numaradır.

Çeviri konusunda zaten fazla söze  gerek yok.

hennessy

Sevgiler
Fuat AKTÜRE

Sevgili Fuat abi azminiz yeter hepimiz hatalar yapıyoruz ama sonuç önemi bu sene gönlümüzdeki yeriniz ve arşivimizdeki yeriniz laiki ile devam ediyor aman grestorm fazla geçikmesin tatilde onu okumak hevesimdi :) kendinize iyi bakınız
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ErenKoyunoglu

Fuat Bey'i tüm kaliteli çalışmalarından dolayı kutluyorum. İyi ki varsınız. Frankofon olsa da olur Fumetti de olur. Hiç yeni olmayıp süren dizilere devam edilse de olur. Umarım dağıtım problemini de çözebilirsiniz. Çıkan tüm 1001 Roman çizgiromanlarını alan biri olarak sizden tek ricam çevirilerin dilini ve imlalarını yayınlamadan önce bir defa daha kontrol etmeniz. Teks almanak da yine sorunlar göze çarpıyor.
En iyi dileklerimle,
Eren

pizagor

Sevgiler
Fuat AKTÜRE

Umuyorum ki Fuat Aktüre'nin veryansın ettiği konularda iyileşmeler olur. Severek okuduğum tüm bu İtalyanların yarım kalmasını istemiyorum... Yayınlar kendini kurtarmamaya başlayana kadar pes etmek olmaz değil mi!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Sevgili Fuat Bey,
   Yazınızdan biraz yenilmişlik hissettim. Umarım doğru değildir. Bugüne kadar çıkan TÜM 1001 romanları alan ve Julia hastası olan biri olarak vazgeçmeyin fumettiden diyorum. En azından elinizdekilerden.
    Frankofona hayır diyen yok zaten, ama Brendon ve Julia da yarım kalmasın artık

1001roman

Günaydın arkadaşlar,
Umar yazımda yenilmişlik hissetmiş ama yenilmişlik değil de bıkkınlık desek daha iyi olur bence.
Tüm yayıncılar dağıtım konusunda sıkıntılı olduğu halde sadece ben uğraşıyorum gibi geliyor bana...Okuyucu profili değişikliği ya da yeni profil ekleme de diyebileceğimiz bir çalışma içindeyim.Umarım başarılı oluruz...Julia ve Brendon'u bırakmayacağım merak etmeyin.Sadece yeni Fumetti telifi alma konusuna sıcak bakmıyorum o kadar.
Bir diğer anlamadığım konu da şu;
3 sayısı 250 Euro lisans bedeli olan bir yayın nasıl 24 Tl'den satışa çıkıyor ? Normalde 10 Tl'na bile satılabilecek bir kitap 24 Tl'den piyasaya sürülürse çok ciddi okur kaybı yaşanır gibi geliyorbana... ( polemik için yazmadım lütfen  altını doldurmayın )Netice olarak kitapların fiyatlarını " ciddi oranda " düşüremezsek bu yakalanan rüzgar da boşa gidecek.Düşünsenize,Anadolu'dabir şehirde olası okuyucu bayide bir Greystorm görecek ve almak isteyecek ama 24 Tl olduğunu duyacak...Şaka gibi değil mi ?
Valla başkalarını bilmem ama ben 1001roman kitaplarının 10 Tl'den satılması çalışmalarını yapıyorum.Çizgi roman satıcısı arkadaşları ikne edebilirsem bunu başaracağım ve diğer yayıncılar da mecburen fiyatlarını düşürecekler.Belki o zaman satışlarda bir artış olur.
Sağlıcakla kalın
Fuat AKTÜRE

sefik

Fuat bey,
Brendon,Julia,Tex almanak ve Blueberry bile sizin cizgi roman yayinciligi konusunda bizim icin cok onemli olmaniz icin yeter de artar bile,umarim hersey yolunda gider.
Bu arada Blueberry ile ilgili bi gelisme var mi :)

tommikser

Fuat abi Anadolu'nun şu anda 3000 kişisinden az bir kasabasında geçici görevli olarak çalışıyorum.Ziraat mühendisi olarak herşeyin tam göbeğindeyim deyebilirim.
Ekonomi derslerinde hocamın dediği birşey hala kulaklrımdadır.Bir insan ilk olarak temel ihtiyaçlarını karşılayacak ondan sonra diğerleri.

Çizgi roman ekmek,süt ve et kadar önemli değil buralarda.Belki hedef itlede burası değil ama çr en azından temel olmasa da bir ihtiyaç olabilirse birşeyler değişebilir.

Paranın zor kazanıldığı ve önem sırasına göre harcandığı düşünülürse bu fiyatlarla ilk sıralarda yer alması zor görünüyor.Çözüm yolunuz ve hedefiniz doğru ama uygulamanız ve başarınız umarım ki kalıcı olur.

a5555

Fuat bey haklı ,bunu bende yazacaktım,bakın Haşim beye saygımız sonsuz ,bizlere ,binbir zorlukla,teksas,tommiks,swingi 50 yıl sonra tam bir seri olarak verdi,hatta çok yüksek meblağdaki swingleri bile ,bitirme azminden dolayı aldık)ne gibi zorluklar çektiğini biliyoruz.
Amaaaa ,bakın ,bildiğim kadarı ile  judas 250 euro,julıa 800 euro civarı,(bu hesapda julıa ,çok ucuz),öyle küçük hesaplarla tasarrufa girilip,karı nasıl artırırım  diye ince hesaplara başvurulmuş.(Bu yalnız judas değil,diğer benzerler  için ),Mesela ara kapak maliyeti 250 türk lirası,Haşim bey bence bu kadar ince hesaplara girilmezdi,aralarına orjinal kapakları koysaydın, satış fiatına göz yumabilirdik,hadi koymadın,bari arka sayfaya 3 cü kapağı ortaya 2 ci kapağı koyabilirdin,çok komik bir mablağ verecektin.Ve ,julia,teksas, 1001 roman ,tex,caravan gibi  nefis birer cilt verecektin,hatta ellerinde tek tek sayılı yıpranmış judası olanlar bile alacağına eminim,.
Bu kadar ince hesaplarla 250 liral daha fazla kar yapacam demek ,severek yapmadığınız delili.
Sonra 16 bölümlü kitapı neden 3 ,3 çıkarıyorsunuz?,4x4=16 şimdi ne olacak,3x5=15 sayı 5 ci cilt 4 sayı olacak,kalın ince farkı olacak ve sanırım son sayı diyede iyi bir fiat koyacaksınız,bu böyle yorumlanıyor....
Lütfen az sayıdaki çizgiroman ,(western) severi sağılacak olarak görmeyin,bu fiatlar ne!.Türkiyede en pahalı kitapları Altın kitaplar çıkarırdı o bile düşürdü,normal kitapları sizlerin fiatının nerdeyse yarı fiatına okuyoruz,
Evet sonrada alan yok diye yazılıyor,hadi bizler zorlanarak alıyoruz,gençleri ç.romana nasıl alıştıracağız,cep harçlıklarının kitaplara parası yetmez,sonrada çıkıp yeni nesil ç.roman sevmiyor deniliyor.
Ticaretde hiç bir mal bu kadar az maliyete bu kadar yüksek fiatla satılmaz,değilki çizgiroman...Anladığım kadarı ile çok kitap yarım kalacak....

rumar80

Fuat Bey,
   Sonuna kadar arkanızdayım. Şu anda düzgün ve kaliteli yayın çıkaran nadir kişilerdensiniz, bu nedenle yazınıza üzülmüştüm. Fiyat konusundaki itirazınız da duyarlılığınızı gösteriyor. Frankofon olsun fumetti olsun iyi bir çizgi romana kimse hayır diyemez.
   Saygılar

pearl jam

Benim gördüğüm bu işlere ( genel olarak çizgi roman piyasası ) kafa yoran tek yayıncı Fuat bey . Diğerleri yoruyorsa da haberimiz yok :) Düşündükleri de çok doğru şeyler umarım fikirlerini hayata geçirebilir.

Özellikle fiyatları kaliteyi bozmadan belirttiği meblağlara çekebilirse çok mühim bir iş yapmış olur. O zaman şahsen destek adına 1001 roman ne çıkarırsa anında alırım. Etrafımda böyle 2-3 kişi var fiyatları nedeniyle çizgi roman almayan, bu kadar para mı verilir? diyen ( gerçi ben pis cimriler diyorum içimden onlara  ;D )