Avengers by Rumar80

Başlatan rumar80, 02 Kasım, 2010, 15:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

rumar tam 2 hafta olmuş.. gözlerimiz yeni sayıları arar oldu haberin olsun  :(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Sevgili Tarkan benim de gözlerim arıyor gerçekten, ama ekrandan okumak gerçekten hiç hoşuma gidemedi.
   Yine de ayın 10'undan sonra bu konuda çalışmalarım olacak diye umut ediyorum.

kalidor

Avengerslara devam ediyor musun Umar Abi?
Crom! Ölüleri Say...

ümitkr

Konuşulamayan UMAR demiş biri Defenders'in 6. sayısı 9. sayfasında :)

rumar80

Alıntı yapılan: ümitkr - 15 Haziran, 2012, 18:04:22

http://img228.imageshack.us/img228/807/defenders00609.jpg

Bu UMAR Dormammu'nun kız kardeşi oluyor bir de... ??? >:(

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 15 Haziran, 2012, 17:37:22
http://1.bp.blogspot.com/-ALgN2CA5Gy0/T8uAAj9nbMI/AAAAAAAAFNY/-cDNQ_bhlSc/s1600/Avengers+Chibis+3.JPG

Avengerslara devam ediyor musun Umar Abi?

Çok istiyorum sevgili Fatih (kalidor)
Ancak essential 8 daha elimize geçemedi. Ben de maalesef bilgisayardan çizgi roman okuamıyorum. Son iki sayı bilgisayardandı ama zor okudum. Bir de elimdeki çizgi romanları okurken ya da bilgisayar başında aklıma hiç bilgisayardaki Avengers gelmiyor. Halbu ki tüm seri var.
Bir daha denemeye çalışayım.

ümitkr

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Haziran, 2012, 19:48:54
Alıntı yapılan: ümitkr - 15 Haziran, 2012, 18:04:22

http://img228.imageshack.us/img228/807/defenders00609.jpg

Bu UMAR Dormammu'nun kız kardeşi oluyor bir de... ??? >:(

Ana, hakkaten öyle, pardon, pardon, ben uydurulan onlarca isimden biri sanmıştım...

http://en.wikipedia.org/wiki/Umar_(Marvel_Comics)

darkwood

Bilgisayardan çizgiroman okumayı bende sevemedim.
Ama bu derlenmiş kısa hikayeler şeklinde olunca kendini okutturuyor.
Bir taraftan Umar'a hak verirken diğer taraftan yeni hikayeleri de gözlerimiz arıyor doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

13gezegen previewları yayınladı ama siparişlerin gelmesi daha 1 ayı bulur enaz
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

AVENGERS 166-Aralık 1977

Day Of The Godslayer (Tanrı öldürücünün günü)
Jim Shooter/John Byrne/Pablo Marcos

Aniden ortaya çıkan Thor hemen olaya müdahale eder ve Neferia'ya saldırır. Neferia zorlukla karşı koymaya çalışır ve Mjlonir'i durdurur. Durumun kötü olduğunu fark eden Yellow Jacket Ultron tarafından komaya sokulan Vision'ı uyandırır. Durumu öğrenen Vision da hemen kavgaya karışsa da güçlerinin Neferia karşısında etkisiz olduğunu görür.
  Bu arada geçen sayı ortaya çıkan devlet görevlisi gizlice malikâneye girmeyi ve fotoğraf çekmeyi planlamaktadır. Aniden polis barikatını bir araç aşar. İçinde Neferia'ya güçlerini kazandıran ancak onuntarafından öldürülmeye çalışılan Prof. Sturdy vardır. Sturdy Neferia güçleri ile birlikte hızla yaşlandığını ve kısa sürede öleceğini söyler. Haberi alan Neferia çıldırarak ortalığı yıkmaya başlar. Ayakta kalan tüm Avengers saldırır ve Neferia sonunda yenilir. Sturdy ölmeden yalan söylediğini ve Neferia' nın ölümsüz plduğunu ifade eder.
   Bu sırada Rusya'da sakallı bir adam ABD'ne gidecek bir gemiye binmektedir ve adamın elinde Wanda ve Pietro'nun resimlerinin olduğu bir madalyon vardır.

Bu macerayı okurken ne kadar zorlandım bilemezsiniz. Yine de arada sırada yazmaya devam edeceğim.

hennessy

Alıntı YapBu maceray okurken ne kadar zorlandım bilemezsiniz. Yine de arada sırada yazmaya devam edeceğim.

Seviniriz Umar abi avengers'i sayende takip ediyoruz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Essential 8 13 gezegene gelmiş gözüküyor. Bu da yazılar yakında başlayacak demektir. Hazır olun!!!!

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Haziran, 2012, 21:24:12
  Essential 8 13 gezegene gelmiş gözüküyor. Bu da yazılar yakında başlayacak demektir. Hazır olun!!!!

Bekliyoruz.2. özel sayımız da Avengers 101-200 arası sayılar olsun..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

AVENGERS ANNUAL 7-1977
The Final Threat (Son tehdit)
Jim Starlin

Adam Warlock yaptığı yolculuktan sonra gezegenine döndüğünde herşeyin yıkıldığını görür. Arkadaşlarından Gomora da ölmek üzeredir. Gomora yapanın adını söyledikten sonra ölür. Warlock alnında duran ruh cevheri (soul gem) ile ölen arkadaşının ruhunu alır ve katili bulmak üzere yola çıkar.
   New York'ta yağmurlu bir akşamda malikâne alışılmışın dışında kalabalıktır. Birden Captain Mar-vell ve Moondragon da gelir. Herkes bir tehlienin yaklaştığını hissetmektedir. Aniden ortaya çıkan Warlock tehlikenin adını açıklar: Thanos. Öldüğü sanılan Thanos yaşamaktadır. Kozmik kübünün Mar-vell tarafından parçalanmasından sonra Thanos yeni bir yol bulmuştur: Ruh cevherini de içeren 6 güç cevherini ele geçirmek ve onlardan tek bir dev cevher yaratmak. Bu cevherin gücü ile de tüm evreni yok etmeyi planlamaktadır. Sıra Dünya'ya gelmiştir.
   Thanos'u engellemek için Avengers ve müttefikleri yola çıkar. Thanos'un kumanda gemisi ve savaş filosu ile kahramanlarımız savaşırken Mar-vell ve Warlock Thanos'un saklandığı yeri bulurlar. Thanos Warlock'ı öldürür. Kargaşada Iron Man dev cevheri parçalar. Yenilgiyle yüzleşen Thanos intikam yemini ederek ışınlanır....
   Thanos macerasının sonu bir sonraki yazımız olan Marvel Two-in-One Annual'da

rumar80

70'li yıllarda Marvel pazarlama stratejisi olarak DC'den öğrendiği bir taktiği kullanmaya başlar: Sevilen bir karakterin diğer karakterlerle ortak maceralarının anlatıldığı ortak dergiler. DC'de bu konuda en önemli dergi Batman'in ana karakter olduğu Brave and Bold'dur.

Marvel'ın buna cevaplarından ilki herkesin sevgili Örümcek adamın ana karakter olduğu Marvel Team-Up'tır. 150 sayı boyunca Peter değişik kahramanlarla birlikte kötülerle mücadele etmiştir. Bu maceraların bir kısmı da ülkemizde Bilka tarafından Örümcek adam dergisi içinde yayınlanmıştır.